Burtici de prunci pretiosi Mar-Apr 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'Neata fetele...
Hop i eu intr-un capitol nou si sper sa fie unul numai cu vesti bune...
Fetele cu rezultate bune la eco si TT , sa fiti fericite si sa -l aveti pe bb in minte la fiecare pas

Laurita Mircea ce mic va face furori printre gagici..santeti de-a dreptul superbi...cu ochisorii aia albastri...

Oana, , burtica ta e mititica si dragalasa...a mea e putin mai mare...dar tot dragalasa e Dar daca bine imi aduc aminte , parca tu ne ziceai ca se mira dra ta de burtica ta "mare"??
Era nebunica? Pi daca m-ar vedea pe mine ar face infart


Fetelor, puneti poze pe contul comun de picasa...e mai usor sa ne vedem...

Anca
13+ si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Nu stiu ce am dar vad ca tot "mananc" litere...

Lili, nu stiu de ce te ingrijorezi ca nu ai greturi...ar trebui sa fii super fericita..sa dansezi....La fel sunt si eu...acuma ca am disconfort la unele mirosuri, aia e apa de ploaie, cum zicveai tu...Ai auzit fetele astea cu greturi multe - dragele de ele aud la noi tot felul de mancaruri si retete si ele nu pot manca nimik...

Anca
13+ si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Oana ,ti-ai sdchimbat semnatura la 15 +.....

Esti veterana noastra!!!

Anca
13+ si mami de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Buna dimineata fetelor.

Oana, iti multumesc pt parola, m-am uitat un pic aseara pe mail si am vazut o gramada de informatii/carti utile, o sa le studiez cu placere, multumim tuturor celor ce au trimis materiale.
Aseara am fost la maternitate la o prietena ce a nascut si imi povestea cat de grea a fost nasterea chiar si cu epidurala, ca la sfarsit era o baie de sange prin sala :((( (inca nu ii spusesem de sarcina mea) asa ca m-am intors de acolo cam speriata. eu sunt cam fricoasa si nu prea suport durerea, dar ma imbarbatam zicand ca nu se moare din asta si cum au trecut milioane de femei prin asta oi trece si eu... noroc ca mai am destul timp sa ma pregatesc psihic :)

va pup pe toate si va urez o zi cat mai fericita.
Ina 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Bine v-am gasit, burtici.
Multumim ca ne-ati trecut sip e noi pe listuta, vroiam sa va spun DPN este 05.04.2010
In rest burtica creste intr-un mod spectaculos, mult mai repede decat la prima sarcina. Eu dorm pe mine, seara de cele mai multe ori adorm inaintea Dariei. Azi noapte nici nu am auzit-o cand s-a trezit plangand, zice sotul de 2 ori.
Zilele astea ar trebui sa merg sa fac si eu analizele de sange, doctorul zice sa repet si lysteria , CMV si toxo dare u nu le-as mai face iar. la eco de trim I am reusit sa-mi fac programare la Iosup.
va pup




Mari de Daria Maria(29.01.2008) 9+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Bine v-am gasit, burtici.
Multumim ca ne-ati trecut sip e noi pe listuta, vroiam sa va spun DPN este 05.04.2010
In rest burtica creste intr-un mod spectaculos, mult mai repede decat la prima sarcina. Eu dorm pe mine, seara de cele mai multe ori adorm inaintea Dariei. Azi noapte nici nu am auzit-o cand s-a trezit plangand, zice sotul de 2 ori.
Zilele astea ar trebui sa merg sa fac si eu analizele de sange, doctorul zice sa repet si lysteria , CMV si toxo dare u nu le-as mai face iar. la eco de trim I am reusit sa-mi fac programare la Iosup.
va pup




Mari de Daria Maria(29.01.2008) 9+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria
POZE DARIA





Buna,

si tu mergi la CMU? Eu merg la eco la Dr. Adela Dinu. Pt ca la noi in firma sunt multe gravidute, se zvoneste ca Adela Dinu l-ar fi intrecut pe Dr. Iosup. In rest, la ce dr. mergi? Eu sunt "pacienta" dr-ului Pechi. Este super, si exact cum iti spuneam, au mai nascut si altele din firma cu el si au numai cuvinte de lauda. Si eu sunt fff multumita de dansu.
Sa ai sarcina cat mai usoara!



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Liliana, si eu sunt in acceasi situatie ca si tine, nu am avut deloc greturi, daramite senzatie de voma... uneori am asa reflux gastric dupa ce am mancat si ma cam necajeste dar s-a mai diminuat in ultimele zile. Oricum nu ma pot plange fata de alte surate de-ale noastre. Sānii nu mi-au crescut de loc asa ca si eu sunt paranoia si il intrebam pe sotul meu daca "omuletul" nostru o mai fi prin zona... da asta sunt eu, acuma ma gandesc ca are dreptate barbatu-meu cand zice ca eu daca nu am nici un stress atunci imi gasesc repede unul... :))
de azi intr-o saptamana am ecograful si triplul test (sau dublu, nu stiu) de 12 saptamani, sper sa ma asigure doctorul ca omuletul e inca acolo si e in grafice.
va pup.

Ina 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyjoy spune:

Mamici, iata ce am gasit pe site-ul 9am.ro

"Cadou de la stat: Fiecare copil va primi 500 euro la nastere
04.09.2009
Statul va deschide pe numele fiecarui copil un cont bancar de 500 de euro, in care parintii pot vira 2% din impozitul pe venitul anual, suma colectata putand fi utilizata de titularul contului la terminarea invatamantului obligatoriu, dar numai pentru cheltuieli ce tin de continuarea studiilor. "Parintii nu pot utiliza acei bani, statul deschide un cont special la o banca, de care nimeni nu se poate atinge pana la sfarsitul invatamantului obligatoriu", a explicat astazi, la postul public de radio, premierul Emil Boc.

Prim-ministrul a precizat ca parintele are posibilitatea sa vireze, de exemplu, 2% din impozitul pe venitul anual in contul copilului sau. Cu suma colectata, absolventii invatamantului obligatoriu au posibilitatea sa acopere in continuare cheltuielile de scolarizare.

Prevederea este cuprinsa in proiectul Legii educatiei, pentru care Executivul isi va asuma raspunderea in fata Parlamentului, arata NewsIn."


10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

eu treaba asta o numesc campanie electorala!!! Atat!!

asteptam un 13+ Doamne ajuta!


http://athena1509.hi5.com - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

m.a trasnit o pofta de varza calita fara carne dar cu mamaliga de.mi ploua in gura, si partea proasta e ca nu.mi vine sa ma car pana la piata apoi inapoi cu sacose grele si ivan dupa mine, si chiar daca as merge s.o iau nu sunt in stare sa tai varza bine, deci tot tre sal astept pe Leo...



roxana 9+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput