Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (180)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Raportez o noapte linistita , chiar daca a fost luna plina Pustiul nu s-a mai trezit

Giuli le-am dovedit !!!!

Nerantula asa este, nu te poti gandi numai la asta...ma bucur ca ai trecut peste asta. Nu de alta dar s-ar fi dus el singur pe iarba la un moment dat
Am vazut ca si David a inceput sa puna mana pe firicele de iarba desi inainte nu suporta iar ieri a mers la tufele cu flori si punea si el manuta pe frunze si chiar ii placea


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata, un cazan de sa ajunga la toata lume si o mare de pentru doritoare.

M-am trezit de 20 de ori azi-noapte, tin minte ca ba trebuia sa o trag pe anda mi jos ca ajunsese cu capul in tablia patului (se sperie), ba vrea lapte, ba se zvarcoleasi gemea in somn (ea nu face asa de obicei), ba mi-a fost mie frig... In sfarsit, cand sotului meu i-a cazut tel intre capul patului si perete si a inceput sa sune alarma si sa vibreze si el... n-o auzea si eu tocmai reusisem sa ... adorm... am simtit cum se naruie totul in jurul meu si l-am facut nesimtit. Apoi a adormit la loc si eu cred ca la fel si iar a sunat si nu se oprea si iar l-am facut nesimtit Noi nu ne vorbim urat deci sunt foaaarte obosita de-am facut asta!!


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:


Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Ramona, Xor, la noi aspiratul e in forta, cam asa: eu stau pe covor, in fund, cu picioarele intinse, in imobilizez pe Gruia intre picioare, cu capul spre mine, cu o mana ii tin mainile, cu cealalta tin 'batista', in timpul asta cant un cantecel, el urla mai tare ca mine, dar intr-un minut am terminat. Cand e si tati, el ii tine mainile, iar eu cu mana eliberata astfel ii torn dintr-o fiola de ser ser in nara, iar din cealalta aspir simultan, iese mult mai bine. Apoi cate un puf de Pivalone in fiecare nara.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008




Si cu capul ce faci? . Anda isi misca asa de repede capul ca nu reusesc sa tintesc nici picaturile nii aspiratorul . zi spe neffericirea mea are azi nasul infundat... si nu s-a trezit la timp sa ii dau medicamentele impreuna cu sotul deci ma voi distra amarnic.

O fi bai daca trec mai mult de 12 ore d ela ultima doza de sumetrolim?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Feli cum faci compotul de struguri pentru iarna? E moartea mea si n-am mai facut chestii culinare pe termen lung pana acum.

Ange, cred ca petrecerea merge facuta si acasa daca sunteti un grup restrans si ai chef ede spalat vase pe urma. Daca nu, o masa la resto. Mie i-au zis ai mei ca la motz/turta se procedeaza ca la botez, deci lumea vine cu un cadou pentru copil sau cu bani. Voi ce stiti? Noi avem turta in octombrie si nici nu m-am gandit la aspectele astea pana acum... Nasii Andei sunt in Valcea! Poate fac 2 turte assa vina si prietenii nostri de aici?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

La multi ani, Vali! Multa, multa fericire acolo la voi la mare

Irina si Andrei!!!!

Sa cresteti mari, frumosi si destepti!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300


Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Ramona, Xor, la noi aspiratul e in forta, cam asa: eu stau pe covor, in fund, cu picioarele intinse, in imobilizez pe Gruia intre picioare, cu capul spre mine, cu o mana ii tin mainile, cu cealalta tin 'batista', in timpul asta cant un cantecel, el urla mai tare ca mine, dar intr-un minut am terminat. Cand e si tati, el ii tine mainile, iar eu cu mana eliberata astfel ii torn dintr-o fiola de ser ser in nara, iar din cealalta aspir simultan, iese mult mai bine. Apoi cate un puf de Pivalone in fiecare nara.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008




Si cu capul ce faci? . Anda isi misca asa de repede capul ca nu reusesc sa tintesc nici picaturile nii aspiratorul . zi spe neffericirea mea are azi nasul infundat... si nu s-a trezit la timp sa ii dau medicamentele impreuna cu sotul deci ma voi distra amarnic.

O fi bai daca trec mai mult de 12 ore d ela ultima doza de sumetrolim?




Pai tocmai asta e ideea, ca in pozitia descrisa ii pot imobiliza capul in varful unghiului dintre picioarele mele. Daca reusesc sa fac si manevra cu turnat simultan ser, mucii ies mult mai bine, altfel chinuiala e aproape degeaba ..
Nu stiu sa iti zic de sumetrolim

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

In legatura cu motzul, eu simt ca trebuie sa fie altfel decat la botez, care a fost, in principal, o petrecere de oameni mari (pe seama celui mic, nah!). Motzul e petrecerea de un an a piticului, la care el poate participa mult mai activ, asa ca am decis sa fie party de copii, la o locatie specifica (Babytza, multumesc , acolo ne-am dus, sa vedem ce-o iesi!) La un moment dat o sa fie si faza cu taiatul motului, ca asa e traditia, iar invitatii vor aduce, probabil, cadouri, nu as vrea sa aduca bani ..

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Feli cum faci compotul de struguri pentru iarna? E moartea mea si n-am mai facut chestii culinare pe termen lung pana acum.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...



in borcane de 800 ml pun 1-2 linguri de zahar(eu folosesc indulcitor praf), 1/4 sau 1/2 plic zahar vanilat, fructe(spalate bine si taiate in bucati daca sunt mari precum piersicile, fara samburi) cam 3/4 din borcan, apa, acopar cu celofan ud si leg cu sfoara, apoi le fierb intr-o cratita pe fundul careia am pus un ziar si in care am pus apa ca sa ajunga la gura borcanelor, la celofan. Borcanele nu trebuie sa se atinga intre in ele in timpul fierberii, se fierb vreo 10 minute dupa ce toate fructele au urcat spre gura borcanului, le acopar cu un prosop si le las sa se raceasca acolo, in cratita si in apa fierbinte.
Eu am prestat de cirese, caise, piersici si visine, acum struguri s prune Lui Vlad ii place tare zeama, nu se da in vant dupa fructele fierte, dar le accepta foarte bine in cereale.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ramo, la mine nu merge linkul de mai sus.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput