Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

eu am mai gasit cu critici bune
Playful Parenting - Lawrence J. Cohen

de asta stiti ceva?

cred ca salvez cosul si o las pe maine cu comanda

thea a inceput sa aiba niste zvacniri nervoase atunci cand nu o lasa sa faca ceva ce vrea ea ...am vrut sa nu o ingradesc, sa o las asa ajunga in ce locuri vrea ea dar uneori lucrurile descoperite sunt un pic periculoase...

in fine, nu imi fac neaparat griji strict pe tema obiectelor periculaose, asta se poate gestiona usor, imi e teama ca aceste zvacniri sa nu fie inceput de tantrums, ca am imbulinat-o :)

acum ma recitesc si imi dau seama ca iara imi cresc pretentiile si gresesc amarnic....

ma duc la nani :) ca la oboseala am tendinta de a exagera....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Babymom eu acum l-am observat la semnatura, ca pe profil nu am intrat

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Lavinia merita fiecare leut, pe mine m-a scos din mare rahat ca sa zic asa, cel putin pentru moment, acum sper sa ne si tina dar oricum deja am amortizat investitia. Daca vrei, dupa ce i-o dau Adei ti-o trimit (e frumos si elegant cu Cargus) si ia-ti altceva sa largim baza de date .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Noapte buna, mamici de bobocei!

LE: Miruna, de acord!


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani Valy !!!!!!! Sa fi iubita si fericita alaturi de cei dragi !!!!

La multi ani Irina !!!!!! Sa fi iubita , cuminte, norocoasa si sanatoasa !!!!! Clau sa iti traiasca printesa !!!!!!!

La multi ani Andrei !!!!! Sa fi sanatos si frumos , cuminte si norocos !!!! Dya sa iti traiasca puiul !!!!!!!

La multe lunite Dragos de Lavinia , Bianca de elly !!!!!


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Draga Monica, daca tie iti este bine ii este bine si puiului. Ce vreau sa spun este sa incerci sa ai grija de tine: sa mananci sa te hidratezi, sa faci un dus.

O regula de aur: sa dormi si tu cand doarme bebe.

Sper ca este cineva care sa va ajute o vreme la treburile casnice ca sa nu te stresezi tu.

Primul semn ca nu este bine pus bebe la san este cand te doare la supt. Atunci il opresti, scoti sanul cu degetul si incerci inca o data sa-l pui corect. NU terbuie sa te doara cand suge!

Laptikul se formeaza non-stop in sani asa ca bebe are tot timpul ce sa suga. Nu te mai stresa.

Mie mi s-a reglat productia abia dupa 6 saptamani, era f putin laptik, eu eram f stresata, obosita, nu era nimeni sa ne ajute, eram 2 prosti cazuti din luna, eu vroiam sa-i daruiesc copilului meu si sufletul daca se putea desi cadeam din picioare de obosita.

Toata lumea imi zicea sa ma relaxez si eu nu puteam. Consilierul in alaptare imi zicea ca am lapte si ca trebuie sa fiu o vacuta fericita.

Asta cu vacuta fericita nu a mers, in schimb aveam in minte imaginea pisicii care alapteaza. Pisica parca "zambeste" cand isi alapteaza puii.

O sa fie bine, mamico. Asa e la inceput, sunt prea multe schimbari pentru voi 3 dar o sa va acomodati si o sa va uitati in urma cu placere.

Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 12-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Nu am mai intrat de mult pe babycenter dar am gasit acum ceva interesant de citit
http://www.babycenter.com/0_the-discipline-tool-kit-successful-strategies-for-every-age_1475318.bc




Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 12-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

si gata, noapte buna. Maine plecam la Capidava, tzara noastra si sunt

Pun acum de o cafea sa fie proaspata si buna dimineata la fete. Si cate o lingurita de frisca, mmmmm.

Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, in luna a 12-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Babytza, Angelynna, Sabinelu

Anamona, unde faci comanda de carti? M-as lipi si eu de tine, insa cred ca e mai dificil apoi sa le iau de la tine, nu?

Babytza, am avut o strangere de inima atunci sa il las in iarba, ca de fiecare data, insa nu pot face din asta paranoia vietii mele ... de fiecare data dupa o escapada in iarba il controlez bine, acum am si lotiune si il dau, sunt mai linistita ...
In plus, atunci era singurul petic de umbra, in iarba aceea, si compania nu putea fi ratata (Harri )

Btw, Cristineescu, am niste poze pentru voi si parca si invers, nu?


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!

Moni bine ai venit acasa!

Rox stiu ca aseara te-ai luptat cu niste vinete. Le-ai dovedit?

Hai sa va intreb ceva (am deschis subiect si la 'lectii de know how')
Isi mai aminteste cineva care este tehnica de realizare a acestor tablouri? http://www.deco-geometric.ro/tablouri/index.php?ArieID=2&cauta=B Stiu ca faceam in generala la lucru manual, dar nu mai tin minte exact cum. Somebody help me?

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Cat mai e?

Mergi la inceput