Albinutze de Mai-Iunie 2009(15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici ..o ?

toti bebicii bolnaviori sa se faca bine cat mai repede
clody..............multam..sa fie un capitol cu bebici sanatosi si mamicile asemenea pe langa ei
felicitari pentru noaptea linistita..si eu tot batista bebelului am folosit la fi-mea pentru zmeisori si eu am trecut pe pastile


coraly....................multam multtocmai am descoperit ca fi-mea e alergica la paracetamolsi nici eu nu am voie sa iau ca inca ii dau laptc de la mine..ii luasem panadol si se umpluse de pete rosii si acum am trecut pe nurofen..vad ca pe asta il tolereaza bine


otiliap.......... parca o descrii pe fi-mea


anda magda...............iupppiiiiii...felicitari pentru reusita


laurraa.........multam


madalinuza............off pui mic...multa sanatate


ertina................broscaleta mea sta pe burtica numai cand e treaza si sunt eu langa ea ca sa ma vada,altfel se enerveasa si ar fi in stare sa o ia la fuga dupa mine


alinutza................adevarul e ca odata ce si-au format programul se somnic ,poti sa-ti fixezi ceasul dupa ei




mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Neata scumpe mamici si dragi pitici...

Eu de marti seara am avut in vizita cumnat restantier care nu avea unde sa sada intre exAmanele pacatoase si daca fratele cel mare (sotul meu)sade la o aruncatura de bat...de ce sa nu-i frece nervii cumnatei, nu ?De marti n-am apucat sa stau o ora adunata in fata calculatorului...l-a monopolizat in totalitate si pace sa mai lase si la altii..

Dupa plecarea lui...varza totala...a instalat un alt antivirus, a schimbat icon-urile de pe desktop... si-a tras un car de muzica de pe net...si acus eu incerc sa intru in normal si sa ajung la zi cu cititul.

In primul rand imi pare rau ca avem bebelusi si copiluti bolnaviori, dar cu dumnezeu inainte, trec toate!

Eu abia astept sa treaca ziua de azi...maine dimineata plecam la parintii mei si stam o saptamana...cel frumos cadou de ziua mea primit de la sot...

In rest, noi suntem tare smecheri...daca am avea in ce ne sprijini, am pleca de`a busilea va pun un filmicel cu maimuta mea cataratoare...in rest, numa bine!




Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Neata fetelor, va pup.
Trimit pupici speciali pt ganesha si marcela, si multa sanatate puilor lor.

Eu am liber acum ca tati a iesit cu Ada sa alerge

mami f fericita de Ada (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ertina, welcome back. Cum este Atena? sarei nu ii place deloc pe burta, plnage imediat cum o pun.

Si ca tot vorbiti de intoarceri, ea nu se intoarce pe burta. Doar pe o parte sau alta.

Nicuratze, unde ati fost la mare? Acum sunteti mai bine?

Kiralina, de mica face Ada sport

Alina, distractie faina la botez!

Maria, nu il poti culca pe Darius in alta camera?

Fetele mele dorm si eu ma simt atat de bine singuraaaaa...


Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multa sanatate puilor bolnaviori si putere mamicilor sa treaca usor peste asta.

Ganesha, si fata mea a avut o perioada, pe la 2 luni, cand statea numai cu capul pe stanga. Oricum o asezam eu, ea tot pe stanga, ii puneam si o perna in partea stanga sa nu se poata intoarce, ea se taraia pana avea loc sau statea cu nasul in perna. Acum i-a trecut, nu mai are preferinte.

Ertina, nici noua nu ne place pe burta desi tine capul bine. Dar o pun in fiecare seara si incet-incet sta. Tine-o de picioruse cand o tii pe burtica. Pontul asta il stiu de la Annkkaa si la noi a functionat.



Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata

vreau si eu o cafeluta

razvan sta pe burtica cam 5-10 minute dar sta foarte incordat si se face barcuta adica ridica capul si picioarele cat poate el de sus si comenteaza ca nu-i place

de intors pe spate nu se intoarce... doar cum spunea ioana de pe o parte pe alta

capul il tine dar nu am siguranta pt ca atunci cand il tin in brate da din manute si picioruse si arunca capul pe spate asa ca tot trebuie sa il sustin

azi noapte iar am avut program de vorba de la 3 la 4.30 ... maria idem si la mine adorm foarte greu si oboseala asta ma termina

uauuuu maria ce a trecut timpul ... parca acum imi faceam si eu curaj sa scriu la odiseea noastra si nu imi venea sa cred ca vad doua liniute

cris pupicei sa treaca repede raceala... nu asa ca e haioasa batista bebelusului ... dar foarte utila

sa aveti o zi usoara


mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

`neata fetele!

..doar lui sebastian ii place pe burtica? cum il pun pe burtica cum isi ridica capusorul si se uita mirat in jur..isi tine deja foarte bine capusorul...

azinoapte l-am gasit la el in patut intors cu 180°...exact cu capul unde sunt deobicei piciorusele..

noi luni vom face vaccinul prevenar, sper ca de data asta va fi mai ok, pt ca data trecuta a primit 2 de odata si seara nu il puteam linisti nici cum si mi-a facut si unpic de febra..

maria_bunica dece nu culci pe bebe in alta camera? atunci sigur ai putea sa te odhinesti si tu unpic mai bine...sebastian doarme singurel in camera lui (camera lui e fix linga a noastra si las usile deschise) si noaptea il aud imediat cind ma "striga"..nu plinge ci scoate asa niste sunete de parca m-ar striga ..si asa nu ma trezesc si eu la orice fosnaiala...

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

ioana, Atena este...cum sa-ti zic...VIE. Eu nu stiu cand muncesc oamenii astia....de dim pana seara ei sunt la cafenele, taverne...pana noaptea tz. La 12 noaptea pot iesi linistite 2 fete la o plimbare, nimeni nu se ia de tine. Sunt f amabili, cu toate k se plang si ei de criza ii vezi happy. Femeile la shopping, imposibil sa vezi o femeie pe strada fara o punga de firma. Au multe magazine, iar vitrinele lor sunt foarte frumos amenajate imbiindu-te sa intri.
Traficul este ca in rom, adik f multe masini, insa semafoarele sunt sincronizate si macar dak este aglomerat macar mergi undeva incet, incet... nu ramai blocat cu orele pe un bulevard.Sa nu-ti zic de soferi cat de amabili sunt unii cu altii. Rar se aud claxoane...nu k la noi dak i-ai luat unuia fatza te injura de toti sfintii. Aici nici nu trebuie sa rogi pe cineva sa te lase sa te bagi in fatza lui...te invita el. Eu cel putin asta am vazut...
Ma asteptam ca in august sa iau foc aici, stiind cum e in rom luna lui cuptor, insa a fost super. Aici in august incep vanturile si e foarte racoros...plus k atena e goala in august, toti sunt in vacanta,plecati in insule, iar aproape toate magazinele sunt inchise...
Acestea sunt impresiile mele, sper k ti-ai format cat de cat o idee

multumesc fetelor care mi-au raspuns cu statul pe burta la bebei de 3 luni...deci sa nu ma ingrijorez.
seri albastre, ms pt sfat, o sa incerc
maria bunica, ma bucur k darius e bine si nu mai pange...cred k ati scapat de colici
cris, tu ce te plangi? Ai o fetitza care deja merge in picioruse

pupici la mamici si bebici

mamica fericita de fetitza cuminte Athina - Eugenia din 08/june/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Din ce citesc , bag de seama ca noi suntem "pe invers"...adica suntem topiti dupa pozitia "pe burta" si uram statul pe spate...(il acceptam doar la masa).

Razvi meu sta pe burta de la 8 zile si asa doarme fara probleme toata noaptea...nu mi-a fost teama ca se sufoca pt ca mereu isi misca caputul stanga -dreapta .

Tot incerc sa va incarc filmul minune, da nu prea imi iese...da nu ma las batuta!

Ana-Maria,Valentin si comoara RAZVAN NAZDRAVAN!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ertina...dar numaplang,sunt foarte incantata ca bebe meu sta pe burtica si ridica bucile ca sa poata sa-si traga piciorusele sub ea si sa o ia de-a busilea..si daca ar putea si in picioare,numai ca toate astea numai daca sunt eu langa ea.Daca e cu oricine altcineva urla cat o tin plamanii si nu vrea sa faca nimica decat sa o tina mami


ana micu..........de abea astept sa vad filmuletul si ce bine ca-i place sa stea pe burtica..ador pozitia asta la bebei cand sunt cu fundicul in sus

lauraoana...................si eu daca nu o blochez cu pisica(pernuta pisi)o gasesc la 180 grade


clody..............multam...e chiar funny batistuta





mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput