Albinutze de Mai-Iunie 2009(15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

salutam stupul
noi suntem in febra pregatirilor de botez, asa ca nu prea avem timp sa intram pe forum, mai ales ca stam foarte mult afara
pupam albinutele bolnavioare, multa sanatate
felicitari si din partea noastra primului dintisor din stup!
ce vaccin se face la 3 luni?
cata sta pe burtica pt. ca e pozitia lui preferata de somn, cred ca depinde de la bebe la bebe. regurgiteaza in continuare mult si des, ma ingrozeste treaba asta, pt ca o sa aiba camasuta la botez si n-as vrea sa fie plina de lapte . de cand cu coliceii s-a obisnuit in brate asa ca e un mic terorist lipit cand de mami cand de tati, caruciorul inteapa rau dupa maxim 10-15 minute, doar seara mai sta in el. nu se intoarce, nu apuca cu manutele jucariile, doar baga manutele in gurita cu pofta si nu stiu ce face cu ele ca tot el se enerveaza si da in plans. programul nostru de noapte este: 22:30 baie, 23 tzitzi, 6 tzitzi si mai doarme cam o ora, dar destul de agitat si la 9 tzitzi. programul si l-a facut singurel, in prima luna a avut 8 mese pe zi, in a doua 7 si in a treia 6. La noi nu a mers cu alaptatul la cerere, intrasem intr-un cerc vicios, manca lacom, regurgita, se agita si nu putea sa doarma, iar i se facea foame si tot asa. cand mi s-a sugerat program la 3 ore, mi s-a parut ciudat, dar in 2 zile s-a adaptat perfect si apoi si l-a reglat singurel, acum poti sa-ti reglezi ceasul dupa el
saptamana viitoare pe 8 plecam si noi la mare o saptamana, am luat bilete in programul "o saptamana la mare", tare sunt curioasa cum va fi. e primul concediu in 3 , asa, ca familistii.
cam atat despre noi, va pupam

fericita de Catalin-George - 11 iunie 2009
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

ganesha, si-a mea se propteste cu nasul in pat si d-aia o las doar cateva secunde, maxim un minut..k mi-e tare frica. Si cand o ridic ii este fatza rosie, cateodata da si afara laptic...mi-am zis sa n-o mai chinui. Pumnisorii ii mai tine stransi cand se sperie de vreun zgomot si cateodata cand mananca, dar nu tot timpul.
Stiu k ai tras mult cu bebelul tau, deci eu chiar nu am de ce sa ma plang. Nici nu stiu dak a avut colici, plangea cand voia sa faca (,) kk, acum vad k nu mai plange.
Singura chestie e k nu adoarme decat la tzitzi... ..o iubeste enorm

alinutza23, noi urmam schema de aici din grecia...Am venit cu fetitza aici la 3 sapt, deci primele 2 vaccinuri le-a facut in maternitate, iar apoi la 2 luni am facut infarix hexa ( aici a fost 50 euro, am citit k in rom e mai scump), iar acum la 3 luni vom face prevenar-ul.
O sa intreb pediatra si de rotarix, k v-am auzit pe voi de el. Am inteles k ei sunt mai conservatori cu vaccinurile, de ex BCG-ul ei il fac la 6 luni

Toate cele bune!

mamica fericita de fetitza cuminte Athina - Eugenia din 08/june/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara mamici!

Ne-am intors si noi acasa,concediul a fost cam naspa,copilul mare a plecat cu infectie in gat,apoi a varsat vreo 2 zile,eu am fost racita vro 3 zile,apoi fata 2 zile,plus ca vremea a fost nasoala dupa gustul meu,si alte aspecte negative..

ANDATA,bine ai venit,stai linistita,esti de-o varsta cu mine,Cosminica si Madalinuza,basca noi avem copii mai putini si mai mici ca tine

RAMONAP,am vazut pozele,a fost un concediu reusit!

MADALINUZA,,ce trebuie sa fie in sufletul tau...,sper sa se faca repede bine Luca.

GANESHA,multa sanatate puiului tau!

ALINUTZA,multa bafta cu botezul,sa iasa totul bine!


Va pup pe toate!





Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara!

Ertina..bebe Darius e bine,multumim de intrebare!Ma zapaceste cu foitul noapteasi cum eu am somnul usor tresar la orice fataiala si ma chinui apoi sa adorm..in fine...daca nu ar fi asa grele unele nopti..ar fi perfect!

Multa sanatate lui Luca,Amir si Dominic..refacere rapida si sa scapati de suferinta puilor mici!Si multa putere pt mamici!

Noi nu avem noutati...noaptea se trezeste tot des,dar macar nu plange...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Cuscra..am vazut pozele..superba nora mea..am stiut eu ce sa aleg pt puiul meuam ochiul de soacra deja format!


mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Eduard Luca..bebe de Oana_Mvt

Natalia..bebe de Alic

Erica Andreea..bebe de Violeta_81

Cezara Ilinca..bebe de Serialbastre

Rebeca Maya si Theodor..bebei de Cata14


scuze pt intarziere

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Marina Denise..bebe de Ely

Theodor Cristian..bebe de Dicirstea



Scuze pt intarziere

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Eliza..bebe de Cosminica

Vlad Stefan..bebe de Ela2001

Tiana Maria..bebe de Iubita_ tiana



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ati observat ca s-a deschis deja Odiseea de mai-iunie 2010?

Nicuratze..off,imi pare rau...dar bine ca a trecut!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

madalinuza, ganesha, sanatate multa puilor vostri si voua putere sa rezistati
Elena, . Pare rau pt concediul tau. Acum sunteti bine?

si Ioana a fost cam maraita in ultimele zile si a vrut mai mult in brate. In plus a mancat mai putin si a regurgitat mai des. Nu a facut febra.

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

Mergi la inceput