Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Fetelor, multumim mult de urari!
Eu sunt varza ca am avut asa o saptamana grea si maine vine socrela in vizita si am emotii, desi nu-i cazul insa eu sunt cam dusa la chestii de astea. Citim zilnic insa n-avem timp sa scriem. Scuzati!!!!

La multi ani si celorlalti sarbatoriti!Petrecere frumoasa si sa cresteti mari si cumintei!

Trebuie sa fug ca maine ma trezesc devreme sa plec dupa mamaia. Pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

giulianna cum esti cu spatele? Leutzul cum e?? Ne gandim la voi!!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI


Sunt bine, aproape ca mi-a trecut de tot. Huh, ce-am mai tras :(
Leutzul e bine si el, parca un pic mai mofturos la mancare dar per total e bine.
Rox am vazut soricelul ! Ce viteza areeeee! E bestial!
Vazut si baietel frumos de Cristineescu. E un dulce iar pozele sunt super reusite!
Am citit si de A-va, si de Gruia bolnaviorul (pup sa treaca repede repede mucosii) si de hotararea Nausicai.
Va citesc (aproape) zilnic dar de raspuns mai greu. Edi e din ce in ce mai dependent de mine, vine, ma ia de mana si ma plimba prin toata casa, ma duc la wc, el dupa mine, il dau in leagan, daca nu stau in fata lui incepe sa maraie. Totul e sa ma vada. Cum dispar cum s-a terminat smecheria :)
Mai nou ne uitam pe balcon, e fascinat de masini. O ora daca-l tin acolo, o ora sta si se uita. Doarme de la 20 la 8 si de la 12:30-16:30.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Cat mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

In legatura cu alergiile, apropos de alergia la vinete a Elsei, tot azi imi spunea pediatra ca ea are alergie cutanata la vinete, adica, de exemplu, intr-o zi a scapat un castron de vinete pe ea, pe picior, si s-a umflat toata, inclusiv la fata, a trebuit sa isi faca nustiuce injectie ... insa poate consuma vinete fara probleme!
Anamona, tu ai testat-o pe Tzuki pentru alergia la laptele de vaca? Si Gruia se pata pe fata, la 7 luni, la cerealele cu lapte, desi acum iaurt, branzica, smantana mananca fara probleme, insa la teste a iesit alergic la laptele de vaca, la cazeina si lactoglobulina. Cica majoritatea acestor alergii se pierd pana la 18 luni. Eu inca nu indraznesc sa ii dau cereale cu lapte sau lapte praf normal ...

Si inca ceva ... am intrebat care ar trebui sa fie o portie normala la o masa de bebelus si mi-a zis ca se calculeaza ca lingura pe kilogram, adica daca bebe are 10 kg, masa ar trebui sa fie de 10 linguri, cam 15ml fiecare, deci 150ml .. in grame depinde de alimente.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nocom noi am avut o turta bestiala comandata la o cofetarie Ana, nasa stia de la botezul primei fetite cand s-a dovedit turta prea mica pentru pofta invitatilor, asa ca acum a facut-o dubla. Si atunci o facuse tot la Ana si a fost f buna la gust, d-aia s-a si terminat prea repede. Arata f f bine si e gustoasa rau, e coca de cozonac, impletita, lucitoare (data cu zahar pe deasupra) si cu niste trandafirasi sau bilute colorate, cum preferi. S-a mancat in doi timpi si trei miscari, presupun ca toate cofetariile mari fac asa ceva. Si eu cand am fost nasa de fetita am luat turta de la 1 an de la Ana, asa ca stiu sigur ca fac.

Cat despre torturile figurina stiu de Victoria (cofetaria) sau Alice (e pe Mihai Bravu), acolo sigur fac asa ceva, au si cataloage speciale de unde poti sa alegi. Noi nu am facut figurina, a fost dreptunghiular, dar ornat frumos, imbracat in martipan si cu trandafirasi rosii, a fost aspectuos, am luat o artificie din aia speciala de tort (de la cofetaria din colt) si o lumanarica cu cifra 1. A fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nerantula si 10 zile e ceva...Alex, fetita cea mare (3 ani si ceva) a fost muscata de capusa acum vreo 3 luni si cand am vazut bazdagania infipta in spate am ajuns la Gr. Alexandrescu cu ea. Dr de garda, de la chirurgie, a scos-o (pe bucatele, o intreaga poveste) si ne-a zis sa ii punem Rivanol si atat. Daca ramaneam doar cu sfatul ei...noroc cu pediatra noastra care ne-a dat 14 zile de Augmentin, oricum si 10 zile de antibiotic sunt suficiente, cica, pentru a contracara infectarea si a dezvolta boala Lyme pe viitor, asa ca e ok. Nu-mi vine inca sa cred ca proasta aia de la Gr. alexandrescu ne-a zis ca nu au nimic capusele si sa stam linistiti, daca nu era forumul si pediatra noastra, poate ne culcam pe o ureche. E periculos, multi nebuni pe lumea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Kid, daca citesti la subiectul cu capuse, o sa vezi ca nu sunt ok 10 zile, daca a fost infectata capusa .. Daca vrei, vorbim pe privat, nu vreau sa mai starnesc panica aici ..

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Dimitri Sebi

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Seara buna,

BRAVO Andrei!!! andy_g deci daca pana acum te-am vazut asa d erar, de acum incolo o sa uitam si cum te cheama, ha? La cat mai multi pasi singurei si fara cazaturi periculoase!

INTREBARE:
FETELOR, DE UNDE SE CUMPARA TURTA CARE SE RUPE FETELOR LA 1 ANISOR? Se gaseste la cofetarii sau trebuie facuta in casa de mine sau de nasa?!?!? Vreau sa-i fac Dariei tort sub forma de printesa, cam ca asta...www.momentespeciale.ro/Product.asp?ID_Product={297EBBAE-EE67-4CB7-ADB0-EEEF6055BE4A}#12296 =RO" target="_blank">tort barbie acuma m-am pus pe cautat cofetarii...

PS: Si aici http://www.articoledepetrecere.ro/afisare_produs.php?produs=1100 am gasit niste lumanari dragutze...


mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI


noi am avut tort printzesa la botez...facut la cofetaria alice..
daca vrei sa il vezi ..uite filmuletul de la www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=78fc10bcdccf9c2f816ae9&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botez..vezi ca e chiar pe final ..


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Va multumim de urari.
aly La Multi Ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

i-au aparut lu' Cipri pe cap 2 "chestii" care seamana cu muscaturile de tantari, ce ma sperie e ca s-au umflat destul de mult, arata ca niste guguloaie mari si f tari:( Ce sunt "chestiile" astea?

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput