Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (179)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Piolica ma bucur ca esti incantata de cresa, cu timpul se obisnuieste Elsa , tare bancul

Babytza asteptam filmuletul cu soricelul urcator in pat

Ada

Nocom



de Crina Alexandra
Crinul Meu

Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

C.valy ii poti da preventiv putin Panadol (sub doza normala), ca sa nu mai raceasca si el din moment ce tati e racit sau Oscilococcinum

de Crina Alexandra
Crinul Meu

Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Adica doza mai exact cat?scz ca intreb dar nu l-am mai avut racit decat o data si atunci am stat internati 2 saptamani

LucaDaniel -22.10.2008

filmulete
asa aratam in prima zi
la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Ii poti da 2.5ml, doaza uzuala e de 5ml, sau Oscilococcinum, dizolvi cateva bilute in apa si ii dai

de Crina Alexandra
Crinul Meu

Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:




Nausica ai PM

Nerantula Cum e ..isi face treaba aparatul de aerosoli?...pina la urma ce substante ati folosit ?

Fetele..angelinna, claudinna, laureta, elly (sper sa nu fi scapat pe cineva)..multumesc mult de complimente ..
nu sunt eu chiar o sirena ..dar ma simt mai bine in pielea mea..si poate cu putina electrostimulare mai tonific ..pe ici pe colo..pe unde e nevoie..dar mai incolo ..cind scap cu alaptatul

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutari! nu am mai scris din lipsa de timp pt ca sunt singura saptamana asta, tati este plecat la un curs asa ca trebuie sa ne descurcam singurei.
Azi Andrei a inceput sa-si dea drumul sa faca pasi singurel...e asa de dulce: face cativa pasi se aseaza in funduletz, apoi se mai joaca apoi se ridica si iar face cativa pasi si iar in fund si tot asa...

andreea-ada multa sanatate si sa fii tare pentru Maia
nerantula multa sanatate lui gruia si sper sa scapati repede de muci
lidia foarte frumoase pozele de la mare, iar tu arati super bine..te rog spune-mi si mie pe PM de siropelul miraculos. multumesc
alexa ai un baiat pe cinste

la multi ani Sebi!!!
la multi ani Dimitri!!!

angeam crinul frumos
cristineescu ce frumos e Harri


de Andrei Petru(18.08.2008)


"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Seara buna,

BRAVO Andrei!!! andy_g deci daca pana acum te-am vazut asa d erar, de acum incolo o sa uitam si cum te cheama, ha? La cat mai multi pasi singurei si fara cazaturi periculoase!

INTREBARE:
FETELOR, DE UNDE SE CUMPARA TURTA CARE SE RUPE FETELOR LA 1 ANISOR? Se gaseste la cofetarii sau trebuie facuta in casa de mine sau de nasa?!?!? Vreau sa-i fac Dariei tort sub forma de printesa, cam ca asta...www.momentespeciale.ro/Product.asp?ID_Product={297EBBAE-EE67-4CB7-ADB0-EEEF6055BE4A}#12296 =RO" target="_blank">tort barbie acuma m-am pus pe cautat cofetarii...

PS: Si aici http://www.articoledepetrecere.ro/afisare_produs.php?produs=1100 am gasit niste lumanari dragutze...


mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

nausica esti dementiala, ce iti veni?

acuma ras cu ras, dar stii ca eu imi fac uneori griji ca imi tin copilul in prea mult aer curat si ferita de "asa zisele pericole"?
deocamdata e ok cat mai e micuta, dar pe termen mediu si lung nu e viabil acest tratament....va trebui sa o mai scot in lume sa capete anticorpi si din mediul in care isi va petrece cel mai mult timpul.

la fel valabil si cu mancarea si cosmeticele bio.....pe termen lung nu sunt deloc sustenabile.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna seara!

Noi suntem tot plini de muci, fara pofta de mancare, maraiti si mofturosi ... doar afara ne-am mai insufletit putin. Ia extrem de greu siropelele, cu multe zbateri si lacrimi, la aspirat nu mai spun, e disperare, insa apoi e mai vesel ca poate respira mai usor.

Lidia, multumesc de aparat, insa nu l-am probat, pediatra a zis ca putem folosi numai ser fiziologic, eu sunt sigura ca Gruia nu va suporta mascuta, asa ca eu nu initiez procedura, care a fost ideea lui tati ... care vad ca nu mai spune nimic.

Mi se rupe inima cand il vad asa moale si plangacios ..

Multumim tuturor pentru suport!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Azi pediatra imi spunea ca in perioada in care a fost Gruia muscat de capusa a mai avut inca 3 copii muscati! Si ea da numai 10 zile de tratament preventiv

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Mergi la inceput