Burtici fericite de septembrie-octombrie (186)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,



Felicitari tuturor noilor mamici iar puilor lor multa sanatate si sa le aduca multa bucurie parintilor care ii iubesc mult.

Multa bafta fetelor care merg azi la control printre care si Danuta si Luto. Danuta sper sa te simti mai bine pt ca stiu cum e sa iti fie rau non-stop.

Multa bafta si nasteri usoare Alecsei, Claudiei si Ralucai.

Eu din pacate nu prea pot sa scot majoretele pt fiecare asa ca le scot acum pt urmatoarele fete cu bebei.


Cristina_ana, eu am dat preotului 1 milion si 100 de mii la dascal. Mie mi s-a parut multumit. Tariful asta l-am dat anul trecut ce-i drept.

Am vazut poze de Bruceulica grasunica, de Ebru cu foarte mult par la nastere dar e o frumoasa si am vazut si balenii Techilei care sunt fenomenali, nu stiu cum au incaput amandoi in burta ei, si am mai vazut si Razvanica fara frica la fel de frumusel. Fetelor sa va traiasca si sa va bucurati de ei.

Laura, Luto, Aida, Raluk, Uve, Dana .

si pe restul fetelor fara suparare.

Ma bucur ca Monica si Dragoselul sunt bine. Ma bucur si pt Crissbebe ca e mai bine si sper sa mai stea bebe cat trebuie in burtica.

Nu pot decat sa la auzul vestii despre Mihail. Vreau sa cred ca Dzeu mai avea nevoie de un ingeras langa El iar Mihail i s-a parut bebelusul potrivit. Mult curaj Maria sa mergi inainte si sunt sigura ca Dzeu va avea grija de sufletul tau si te va bucura cand va fi timpul cu alt bebelus minunat care sa ramana langa tine.

Am vazut ca au intrat foarte multe fete noi. Ma bucur cand vad ca ne apreciaza si fetele de la alte odisei. Eu una va citesc cu drag pe toate.

Despre noi ce sa va zic. Ne tinem tari pe baricade. Bebelul este foarte agitat si in consecinta ma loveste unde nimereste. De asta si vomit atat pt ca imi ataca ficatul si stomacul in fiecare zi. Stie el unde tre sa dea ca sa aiba mami lui silueta dupa nastere. Asa zice sotul meu ca fimiu se gandeste la silueta mea si ca imi face un bine.

Ieri am fost si noi si am luat rezultatul la analize. Sunt cat de cat ok. Singura problema e glicemia care e foarte scazuta. E mult sub limita de jos. Sper sa fie ok acum pana nastere si dupa aia vedem cum o dregem si pe asta. Joia viitoare mergem si noi la control dupa aproape 2 luni de cand nu l-am mai vazut pe bebe.

Pana atunci stam mai mult in patut ca e mai bine asa. Mai facem si cate o mancarica si din cand in cand mai mergem si la cate un botez, cum a fost cazul saptamana trecuta cand m-am intalnit si cu Claudia la botezul fetitei celor care il vor boteza pe bebelul nostru. A fost frumos cu toate ca am stat toata seara pe scaun sau pe banca la aer.


Sper ca sunteti bine si ca va minunati de burticile voastre pt ca mult nu le mai aveti. Va doresc tot binele din lume tuturor si sa ne auzim curand.


Monica 32+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mesaj de la Alecsxa:

"Astazi la ora 10.23 a venit pe lume minunea noastra Maria Irina, o frumoasa si o grasana de 3350! Suntem cei mai fericiti parinti!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 6z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR max 29 zile




La multi ani, sa fie sanatoasa si sa ii faca fericiti mereu pe parinti!!!!

Gianina 36+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 4 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Felicitari Alecsxa!!!!!! Bine ai venit pe lume Maria Irina!!!
Alecsxa, sper ca esti bine dupa operatie si fibromul nu ti-a creat neplaceri!!!
Kemsi, aceleasi intrebari mi le-am pus si eu privind pozele Selenei! Parerea generala e ca nu e bine sa-i faci baita pana nu ii cade buricul!
Si cu samponul m-am cam mirat, dar la cat par avea frumusica, probabil ca nu au reusit sa o curete pe caput altfel!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

BINE AI VENIT PE LUME BB MARIA IRINA

Sa fii cuminte, sanatoasa, papacioasa si necolicioasa!

FELICITARI MAMI ALECSXA

Recuperare rapida, laptic mult ptr printesa si numai bine!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 6z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR max 29 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Kemsi, aceleasi intrebari mi le-am pus si eu privind pozele Selenei! Parerea generala e ca nu e bine sa-i faci baita pana nu ii cade buricul!
Si cu samponul m-am cam mirat, dar la cat par avea frumusica, probabil ca nu au reusit sa o curete pe caput altfel!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE



Felicitari Alecsxa!!!!!! Bine ai venit pe lume Maria Irina!!!

Mi-a placut grozav logica ta cu parul fetitei .

Monica 32+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Felicitari Alecsxa si La Multi Ani Maria Irina!!!!
Sa iti bucuri parintii de acum incolo in fiecare zi!
Refacere usoara Alecsxa si inca o data felicitari pentru grasunica!


Selen80 Ebru este o frumusete! Sa va traiasca, sa va umple inimile si casa cu fericire! Sunteti o familie implinita, se vede din poze! Ptiu, ptiu, sa nu va deochi!

_
35+ cu dragostea noastra Victor
poze

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monikus, mi se rupe sufletul cand aud cat poti sa te chinui!!! Eu nu am mai auzit pe altcineva care sa se fi chinuit in sarcina chiar pana la final, asa ca tine! Sper sa mai gasesti putere sa rezisti, ca mult nu mai e!
Si preotului cred ca am sa-i dau si eu 100 RON. Mi se pare suficient, ca mare lucru nu cred sa faca. Dar nu stiam ca mai vine si cu dascal dupa el! Sper sa am marunt in portofel!
EU am facut clatitele de care va ziceam, cu tarate si faina integrala!!! Un mare caaaahhhh!!!! Mi-a iesit asa, o chestie moale care se ia cu lingurita. Dar am mancat un pic, ca prea mi-era pofta de ceva dulce si altceva nu aveam!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Monikus, mi se rupe sufletul cand aud cat poti sa te chinui!!! Eu nu am mai auzit pe altcineva care sa se fi chinuit in sarcina chiar pana la final, asa ca tine! Sper sa mai gasesti putere sa rezisti, ca mult nu mai e!
Si preotului cred ca am sa-i dau si eu 100 RON. Mi se pare suficient, ca mare lucru nu cred sa faca. Dar nu stiam ca mai vine si cu dascal dupa el! Sper sa am marunt in portofel!
EU am facut clatitele de care va ziceam, cu tarate si faina integrala!!! Un mare caaaahhhh!!!! Mi-a iesit asa, o chestie moale care se ia cu lingurita. Dar am mancat un pic, ca prea mi-era pofta de ceva dulce si altceva nu aveam!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Sa stii ca nici eu nu am crezut ca o sa imi fie atat de rau. Mai auzisem si eu ca se poate sa iti fie rau dar nu ma asteptam la asa ceva. Oricum vb ta, mult a fost putin a mai ramas. Dat fiind ca voi face cezariana mai am cel mult 6 sapt. Din fericire, am inceput sa mai ratez cate-o masa. Mai ramane cate ceva si in stomac la bebe. Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.

Cat despre preot, eu stiu ca vine mereu cu un dascal dupa el ca tre sa ii tina nu stiu ce.

Bafta multa la nastere pe 7 daca am retinut eu bine si refacere rapida. Sunt sigura ca va fi bine.

Monica 32+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ma bag la listutza, sa nu intrati peste mine!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 6z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR max 29 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

gata..plec sa-mi iau rezultatele la determinarea de anticorpi ..Doamne Ajuta sa iasa bine!

Aida sper sa-ti treaca repede-repejor nervii..si sa ne onorezi cu prezenta

Selen ai o minune de fetita, frumusica foc

NelaM scuza-ma te rog pt confuzie...uite o sa scot si mielu' daca tot te-am botezat

Si felicitari Alecsxei pentru minunea din viata ei, Maria irina, sa va bucurati de ea!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


30+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput