Burtici fericite de septembrie-octombrie (186)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mi-am amintit, mi-am amintit!!!!!
Ralu mai naste maine!!!!
HAI RALU, NASTERE USOARA, TRAVALIU SCURT, SI BEBE PERFECT!!!!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Pe fuga si eu. Am vazut ca a reusit katerryna. Felicitari si sa va bucurati de minunea mica!! Si am vazut si o papusica care seamana cu Selen. Zic eu Pup si paroasa mica si pe mamica ei.

Acu pun si eu o intrebare fetelor care stiu: actele pentru CIC le depun DUPA ultima zi din concediul de maternitate?. Adica dupa 15 septembrie cand va fi ultima mea zi "de lauzie". Pup

hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mimiko, eu nu mai stiu cum e cu actele de CIC! Mai bine pui tu o intrebare la legislative!
A pomenit cineva mai devreme de clatite!!!! Anco parca!!! Pai ma duc sa-mi fac si eu, sa vad daca imi ies cu faina integrala si fructoza!
Aaa, si o intrebare pentru cine stie sa-mi raspunda! Astazi vine preotul sa sfinteasca casa. Oare cati bani se dau pentru asa ceva? Dar sa nu-mi ziceti sa dau cat pot, cat ma lasa inima, etc. Eu chiar vreau sa-mi spuneti concret cat ati dat voi...daca ati facut recent asa ceva!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Aida, ti-au trecut nervii???!!!!
Si eu sunt tare depresiva de vreo cateva zile, nu stiu ce am ca motive reale nu-s! M-a luat aseara un plans si o jale de nu ma puteam calma nicicum! Recunosc ca mi-e tare frica de perioada care urmeaza. Stiu ca prima luna e dificila cu bebe mic, pe urma devine totul mult mai usor! Eu vreau sa treaca mai repede luna asta de acomodare!
Sper sa reusesc sa ma duc si eu la film astazi, ca e ultima mea sansa sa-l vad pe Ice Age asta la cinema, 3D!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 38+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Gata, am terminat!!!

Am uitat sa zic ca si mie mi-a placut cum au predat stafeta fetele din iulie-august!!!Sa aiba bebei mancaciosi si sanatosi, acusica ne alaturam si noi lor, la scutece .
Imi pare bine ca Monica si-a mai revenit, si ca il are pe bebe langa ea . Sunt sigura ca, o data intoarsa acasa, o sa fie mult mai bine, si starea ei o sa se imbunatateasca
Diana, felicitari pentru casa!!!Ce mi-as dori si eu una...visez cu ochii deschisi
Fetele cu stare blue..si eu sunt asa...nu tare, dar putin depre. Cred ca mi se trage de la statul in casa, toata ziulica singura . Plus ca sunt din ce in ce mai greoaie, si uneori ma incearca si cate o stare de greata.

AAA,am reusit sa vad Balenii. Ptiu, ptiu

Oare Alecx a nascut?? Go Alecxa, gooooooooo!!!

Gianina 36+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 4 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mesaj de la Alecsxa:

"Astazi la ora 10.23 a venit pe lume minunea noastra Mara Irina, o frumoasa si o grasana de 3350! Suntem cei mai fericiti parinti!

----------------------------------------------
Alexandra 35s + 6z cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR max 29 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna,
am vazut si eu pozele fetitei tale, Selen, e superba, iti mosteneste parul bogat!
Alecsxa, hai cu poze, sunt sigura ca pana acum ti-ai vazut deja !
Am vazut si pozele balenilor, cred ca e tare frumos si greu sa ai gemeni
Aida, mai rezista un picut, eu deja de pe acum ma simt cu morcovul marisor si sunt nervoasa si depresiva; cel mai mult ma enerveaza ca plang din orice, chiar si din cauza lucrurilor frumoase!Ma intreb cum va fii dupa nastere?!?

Eu asa ma emotionez cand vad pozele bebeilor ca ma umfla plansul si inchid laptopul; plus ca bebita mea e foarte agitata de cateva zile si nu ma lasa sa stau decat pe stanga, asa ca sunt amortita toata...si mai simt si in partea de jos bulbuci efectiv... chiar nu inteleg ce face pe acolo.

Ieri am dat sange, sper sa iasa mai bine analizele si am fost si la munca-tot din dedicatie...ca sa aflu ca va fii angajata in locul meu probabil, a doua fiica a unui sef de pe acolo; pana ma intorc o sa i se gaseasca si ei ceva de facut

34+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Alecsxa, felicitari pentru grasunica, sa fie sanatoasa si mancacioasa si sa va faca fericiti toata viata!

34+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Bun venit Maria Irina! Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!

Loredana 36+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Selen, ce iubitica ai tu acolo, o printesa bruneta!!!
Am remarcat la poze ca:
1. Au spalat-o din prima cu sampon pe cap.
2. Nu s-au ferit sa-i dea cu apa pe burtica, fara grija ca pateste ceva la buric. Deci le putem face baita normal, din prima zi??

Gianina 36+ cu Loris Stefan
Viitoare mami de printisor iubit!

Au mai ramas 4 saptamani!!!!!!!


Fotografii

Mergi la inceput