Gravidute prin FIV (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Si pe mine m-a fugarit azi-noapte un urs grizzly imens care se misca cu o viteza uimitoare... in urma cu cateva saptamani avea o partenera care imi devora prietenii... horror...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Eu am insomnii d-alea urate, adorm cam pe la 3-4 dimineata. Mai recuperez in timpul zilei, dar slabut. Ma pregatesc cred pentru programul de somn cu bebele:)

Hepilica, cum sunt biberoanele?

Baby

39+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Multumesc Avalon si li_am, am rezolvat problema. Nu am timp sa citesc chiar tot si imi era teama sa nu scap pe cineva.
ralu




Micky fericita mamica de 2 minuni Beatrice Anamaria + David Cristian



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

buna fetelor ,

Azi am mai avut o ecooooooooooooooooooooooooo!!!!!

Bebe a crescut, are 2,60 cm , si am vazut ca la eco i-a iesit data prevazuta a nasterii 4 aprilie, nu 8 cum era pana acum.
L-am vazut cum se miscaaaaaaaaaaaaaaaa, ne-a facut cu manuta!!!!!
Doctorul a ramas foarte placut surprins de cum ne dezvoltam si de fapt cred ca-i obisnuit cu piticii asiatici.



castelana fericita 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui li_am

Micky,
urmeaza Hepilica!
Castelana, noi chiar ne-am gandit serios la varianta vindem tot si ne mutam pe o insul (al meu visa chiar pe o barca), numai ca intai am zis ca avem datoria sa dam copiilor o sansa la educatie, si cum Lycee Fancais nu prea gasesti pe insule semipo****te... poate dupa ce "scapam" de copii... Pe de alta parte, visez si la un porsche cayman... hm!



_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 27+ AMR 13 sapt

poze



Draga mea, ai dreptate sa stii, noi dorim sa ne mai intoarcem in partile astea dupa ce vom fi nevoiti sa plecam.
E buna educatia si eu sunt crescuta intr-un astfel de spirit, azi multumesc pentru posibilitatea de a studia familiei mele, pentru bunele obisnuite ce le-am dobandit in timpul formarii mele ca individ.
Oricum aici oamenii traiesc intr-o alta dimensiune, linistiti, nu ridica tonul, respectuosi cu albii, nu tipa, nu claxoneaza, zambesc non stop, ce sa mai paradis, iar Kuala Lumpur este un oras al viitorului...
te pup si sarcina usoara!!!!



castelana fericita 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Scuze fetelor ca am disparut ieri...ma apucasem sa fac noul capitol dar am primit un telefon si a trebuit sa plec de urgenta, nici nu am mai apucat sa scriu ca nu mai deschid eu noul capitol . Mii de multumiri Micky2007 pt noul capitol.

va pup pe toate si o zi placuta va urez.

Nico 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

CastelenaC felicitari pt bebele dansator. Ce frumos trebuie sa fie in acolo....

Despre cosmaruri....subscriu si eu. Am cate o noapte groaznica din cand in cand...ma trezesc terorizata si imi este frica sa adorm la loc...asa ca stau si ma uit pe fereastra pana ma calmez.

De cateva zile ma doare spatele, noaptea nu imi gasesc nicicum o pozitie si ma foiesc mereu...voi ati avut asa ceva la varsta asta a sarcinii? Cred ca trebuie sa schimb salteaua pe care dorm.

Nico 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Castelana, felicitari pentru omuletul din burtica, face deja tumbe, asa-i?

Bulinanico, eu sunt tot in saptamana 18 si nu mai pooooot de durerile de spate. De vreo 2 saptamani ma chinuie rau de tot si nu-mi gasesc nicicum o pozitie care sa ma ajute.
Daca afli totusi un remediu spunemi-l si mie, te roooog!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Castelana felicitari pt bebele jucaus .
Durerile de spate apar de la modificarea centrului de greutate , ca de ..se mareste burtica .
remedii personal nu cunosc. eu mai dadeam cateodata cu spirt .si ma lasa. nu stiu cat bine face .

Micky ce fac frumusetile ?

Fetelor cosmarurile cred ca sunt specifice in anumite perioade . Si eu dorm din ce in ce mai putin .
bine ..al meu bebe nu ma lasa sa dorm pe nici o parte , imi da la coaste si trebuie sa ma pun pe spate. cand mai visez si urat ma trezesc chiauna de cap .

Raluca mai rezisti ? ce vesti ai ?

tuturor

Evy 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Am intrat sa urez si eu viitoarelor mamici RALUCA si HEPILICA nasteri usoare si bebei sanatosi!
Castelana ma bucur mult pt vestile bune pe care ni le-ai dat de la echo. Si eu la ultimul echo la aproape 10 sapt l-am vazut pe bebe care tot asa, zici ca dansa Nu-mi vine sa cred ca am asa o minune in burtica!

Tot la acest ultim echo, dr mi-a spus ca am avut sindromul vanishing twin ( la primul echo la 5 sapt s-au vazut doi saculeti, iar apoi cel care era mai mic s-a resorbit). Si am aflat apoi de pe net ca una din 8 sarcini prezinta sindromul acesta si se banuieste ca ar fi si mai des, numai ca putine femei fac echo la varsta mica a sarcinii 5 sapt. Oricum organismul meu s-a comportat ca dupa fiv, desi trecusera cam doi ani de atunci - se pare ca sindromul acesta e des intalnit la femeile care fac fiv. Cu toate astea, aici pe forum n-am citit niciodata de asa ceva.
Peste o sapt merg la echo de masurare a translucentei nucale si apoi fac si DT.

Va pe toate burtici si mamici!

Ioana 11+ Doamne Ajuta!
*** animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA Infertilitatea este o boala



Mergi la inceput