Regasiri (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu nu am mai avut chef sa scriu ca sunt suparata, iar a iesit ditai cosul pe nasul Anei, semn ca nu a disparut niciun stafilococ, e tot acolo. Nu mai stiu incotro s-o iau, antibiotic nu i-as mai da ca i-am dat destul si nimic, ii fac praf si ficatul si stomacul etc. Chiar nu mai stiu ce solutie sa gasesc.
Miro cat ai scris, faza cu disparutul am trait-o recent si stiu senzatia. Ana s-a gandit sa se ascunda in ditai parcarea de la Decatlon. Faza e ca a fugit printre masini trei stradute d-alea de parcare, putea s-o zboare o masina ca ea sigur nu se asigura, tasnea pur si simplu. Dupa ce am descarcat bagajele ne intrebam unul pe altul unde e Ana si ia-o la fuga unul intr-o parte unul in cealalta si strigam disperata.Simteam ca ma sufoc si mi se taiasera picioarele, tot la ce e mai rau ma gandeam si am cedat nervos si am urlat de m-a auzit cred ca tot Bucurestiul "ana daca nu iesi acum te rup in bataie" si apare si ea de dupa o masina "bauuu". M-am bucurat prea rau ca am regasit-o si nu am mai pedepsit-o dar merita bataie la greu la ce emotii ne-a dat ca nu mai puteam.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Salutare din Bran. Vremea e frumoasa, sper sa ramana asa.

Faza cu disparutul am patit-o cu Calin chiar azi: unde-i copilu? Da-i si cauta-l, ma gandeam doar la faza cu baiatul ala disparut . Dupa 3 minute l-am gasit, n-avea nici o treaba, statea pe balansoar, dar imi sarise inima.

V-am povestit cu Ana, in urma cu cativa ani, dupa Revelion, se bagase dupa birou, am cautat-o si in bloc, la vecinii de palier, la aia de la ultimul etaj, afara din bloc....unde n-am cautat-o, atunci cred ca am imbatranit cu 10 ani, am cautat-o cred ca vreun sfert de ora, inclusiv in camera cu biroul, dar era acoperita de draperie si tacea chitic ca tocmai auzise povestea cu Capra cu 3 iezi si cu iedul care stiuse sa se ascunda I-am dat o palma la fund atunci, dar in acelasi timp imi venea si s-o zgaltai bine dar si s-o iau in brate, socrul meu spunea ca iedul cel mic fusese scuturat putin de capra si apoi alintat.

Ma duc sa iau ceva pe mine ca-i racoare acum, chit ca eu nu prea sufar de frig.

Cica ptr un copil sa calareasca 20 de minute pe un cal....ia spuneti...ce pret credeti ca este? Hai sa va vad, care e cel mai aproape de " pretul corect" ii dau premiu.... poze de aici

Mai intru maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am descoperit de cine era vorba. ( cine e gravida)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

da ce e nene cu secretu asta? cine e? s-o pot felicita si eu.

fie-va mila de una care tine vre-o 8 kile in mana stanga si cu dreapta tasteaza - ca n-am timp sa scotocesc netu sa vad cine e ... plizzzz.

dastefa - din pacate in timis e o problema mai grava - noua ni s-a promis ca in octombrie vin banii-dar la ce citesc pe net - nu mai am sperante asa curand.
eu am depus dosarul in mai si am primit in august 6 mil - adica alocatia copilului pe aprilie, mai iunie. Indemnizatio mea, nu. In rest - NIKA.
SI VAI CE NEVOIE AVEM DE EI ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Iote iote ce curiozitati am starnit e vb de dayanara, eu tot speram sa intre ea sa ne spuna ce-a facut dar vad ca tace chitic...

am vazut poze de la mare cu iulia cu family, ioi ce horor cu mucii aia, si ce repede s-a rezolvat cu o singura injectie fa-i eventual provizii de medicamentul respectiv, daca sunteti propensi la muci...

Voi ati pierdut copiii, mie mi-a plecat de-acasa. in ziua cand am plecat spre valencia sa nasim...eram incurcati cu bagaje, cu cdouri, cu hainele lui dani, cu apa de drum, scutece pt noapte pt Dani, nu stiam cum sa cladesc mai bine in masina, si am lasat usa deschisa la curte...ca doar ne tot plimbam inauntr-afara cu atatea bagaje. Intr-un moment de neatentie Dani a iesit in strada sa-l caute pe tac'su. Tac'su in baie, eu in sufragerie. Noroc ca noi stam la o urbanizatie mititica, fara trafic, strazi stramte, adica trec masini, dar incet de tot. Oricum a trecut straduta singur si l-a vazut pe vecinul din fata in curte si l-a intrebat de tati. Noroc ca vecinul l-a luat de manuta si l-a tinut de vorba...a fost o chestie de 2 minute sau mai putin, nu m-am speriat ca nu stiam ca iesise...duo'aia am sesizat ce s-ar fi putut intampla...in schimb mi-am pierdut nepoata acu 2 ani la plaja...vaaaai, cum zice roxana, am imbatranit 10 ani! Avea deja 6 ani si tot am pierdut-o! nu pricepe ca daca fuge incoace incolo se poate pierde de noi, si nu pricepe riscurile...si daca capra asta la 6 ani nu pricepe ca-i de bai, atunci cum o sa priceapa Dani?

mayaione pare rau de infectie iar...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Asa este, de Dayanara e vorba.

Eu m-am declarat "curioasa forumului", dar vad ca sunt si altii care se bat ptr acest titlu

Mirona, 8 kg are Raul?????? Parea el grasun in poze, ii mai dai san?

Maya, of, nasol, alt cos? Tratamentul ptr stafilicocul ala l-ati terminat, de fapt ati avut tratament? Ai cautat Ro-phas, incearca si da-i macar jumatate de pastiluta, nu mai retin, dar parca era capsula, o poti deschide si sa i-o imparti in 2.

N-am apucat sa vad pozele lui Angi, le-am vazut doar pe primele, acu ma duc sa fac un dus si ma culc, sper sa pot sa le vad maine.

L-am filmat in seara asta pe Calin cum canta ...de fapt murmura un cantec, uitandu-se pe youtube. Era un cantecel din cele recomandate de Mirona, le descoperise si Marius cu fii-su. Si cand se termina cantecelul, pune mana pe mouse, si incepe:"ata nu, ata nu...ata nu....ata da" si apasa. ( in traducere: asta nu, asta nu, asta nu... asta da, si alege alt cantecel.) Ce stiati voi, nu numai ca e un viitor cantaret, Pavarotti no 2, dar canta si in engleza, si e si un viitor "calculatorist"( sau forumist)

Daca e inregistrat pe camera video, il pot pune pe Picassa sau pe youtube? Si intrebarea cea mai tare: CUM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salut,
deci asta e marele mister? pai sa ne traiesti mami - ma gandisem eu ca despre ea e vb. Dbunny - voi mai vb in particular? ea de ce nu mai intra pe la noi? pe cine s-a suparat?

dayanara - daca ne mai citesti - felicitari mami! ce-ti doresti mami? o fetita? sau inca un baietel? pupici

mama mama - credeam ca eu is mama denaturata - dar se pare ca e varsta de vina de-i scapam nopi din priviri. va pup ca mi-ati mai luat o piatra de pe inima.

Roxana - tati le transforma in avi si abia atunci le poti pune pe youtobe

mayaione - aicitit despre mibazon? ar merita macar sa incercati - daca alte antibiotice nu reusesc - asta stii barem ca e incercat de mine. va pup. nu dispera - va trece el odata si odata.

noi suntem fresh dis de morning - am fost toti 4 la analize pentru gradi - Raul doar ca spectator - noi sange - Kara exudat si copro. Luni sunt gata si merge la gradi sa le ducem.
De ieri am inceput pregatirea morala pentru Kara ca incepe gradi. Inca e pe NU. clar si ca vrea cu mama acolo. Avem de muncit - nu gluma.

va pup
fug la puii mei
azi e ziua lui tati - l-am felicitat dis de morning si il asteptam acasa cu minitarte de fructe (cumparate nu facute)

v-am pupat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
Maya imi pare foarte rau. Sper sa scapati cat mai repede. Biata Ana!
Miro sa va trauasca tati, sa va iubeasca si sa aiba grija de voi!
Roxana sa aveti distractie placuta si vreme buna.
Angi v-am vazut!. Tare curajosi ati fost.
Dayanara sa fie intr-un ceas bun, sa ai sarcina usoara si un bb sanatos.
Dbunny, Dastefa

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

multmesc de urari,

as vrea fata, dar nici la baiat nu ma stramb, oricum sa speram ca va fi ok, mai ales ca am probleme cu tiroida , am avut sangerari , posibilitate de avort si toate cele, am pofte si greata in aceleasi timp ..deci nu e foarte roz :)

vroiam sa.i zic dastefei, ca analiza la pliul nucal e foarte buna, cel putin aici se incadreaza intre valorile normale, unde maximul e de 3mm

roxana 8+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

dayanarasa dea DD sa fie bine si te asteptam sa mai viipe la noi .Ce mai face Ivan? Tu iti faci si DT si TT-?

maya curaj si noroc sa gasiti totusi solutia ca e urata rau povestea asta

miro pana la urma Kara merge la gradi de stat sau particulara?

Mihaela 19+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput