Caritate - Michael Jackson & Fanclub

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

eu lucrez bine cu ING, acolo am tot ce inseamna finante personale si carduri. mi se par ok pt ca au automat de depunere numerar sa nu mai stai la ghiseu, internet banking si altele, au POS care iti arata extrasuri interimare, poti baga cardul in ele si sa faci schimb valutar fara sa mai pierzi vremea pe la ghisee. mie de asta imi plac.

despre alte banci nu stiu ca sa zic, am doar credite la ei...
edit: comisionul mi-l iau doar o data pe an, vreo 20 lei. si cel mai important au dobanda in fiecare luna pt suma ce o ai in cont. se actualizeaza la sfarsitul lunii, si o vireaza automat in cont.


Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Eu sunt de acord cu ce hotariti voi. Din pacate, de aici nu prea pot face multe dpdv administrativ. Dar am sa incerc sa contribui dpdv financiar cat pot (avand in vedere ca, deocamdata, nu am servici...dar...nu se stie, poate rasare candva si soarele pe strada mea carieristica ). Ma bucur ca ne mobilizam si pe partea asta


Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

Mai, eu personal nu cred ca are importanta ce banca alegem....cam toate au aceeasi oferta de produse ...noi, de ex, lucram cu bcr, brd, raiffeisen.... comisioanele sunt cam la fel, au internet banking....
deci, cum crezi purple, cu care esti tu obisnuita sa lucrezi e OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Eu am legatura cu Transilvania, RBS (fosta ANB Amro) si Piraeus.
La astea merg destul de des, deci as impaca mai multe dintr-o lovitura.
O sa ma interesez.

www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

nasica si mie tot din aceleasi motive imi place sa lucrez cu ING, dar e bine sa decida purple, ca pana la urma ea are de alergat,


He is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ok, ne strangem cateva.

Care din Romania se ofera sa puna la dispozitie un cont, ori unul deja existent pe care nu are alte tranzactii, ori unul deschis special (evident, comision platit din ce strangem noi toate)?
Oana, te poti ocupa tu? Purple? Concret, cine?

Haideti sa ne organizam.

Bun, pt paypal doar eu si Oana suntem - cine din strainatate vrea sa doneze prin paypal?
Ca altfel haideti cu plicul ca nu suntem multe. Ma ofer la plic sa strang eu si sa trimit mai departe in Ro prin western la cea care se ocupa de fonduri acolo.

Propun sa alegem un caz de la umanitare, avand in vedere ca pt moment se vor strange putinei bani, poate 100-200 maxim, sa ducem la niste copii, caci Michael mai mult ca orice iubea copiii.


Deci eu ma ofer la plic.
Bag si paypal daca e nevoie dar nu vad multe doritoare de plata prin aceasta modalitate.
Cine din strainatate vrea sa trimita bani in plic?

Se intelege ca necunoscandu-ne f bine vor exista suspiciuni. O sa rog insa pt transparenta maxima, daca ma ocup eu de strangere de plicuri sa mentionati mereu aici cand trimiteti si cat mai ales si daca e posibil sa trimiteti prin posta inregistrata, ca sa nu pic nici eu prost daca nu ajunge vreun plic (desi nu s-a mai intamplat).
De asemenea, cum am mentionat deja am participat la alte campanii umanitare pe forum si nu s-a plans nimeni de mine, asa ca sper sa aveti increderea ca nu profit de banii vostri in vreun fel, Doamne fereste.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Eu m-am oferit. De aceea vb despre banci. Revin mai tarziu; trebuie sa plec acum.

www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Motanik eu nu inteleg fizic cum se fac astea: paypal - nu am folosit niciodata (scuze pt ignoranta) si prin plic ce inseamna?

Multumesc pentru detalii in avans



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cont paypal www.paypal.com
Plata se face din paypal in paypal deci trebuie sa aveti si voi, nu numai eu.

In plic inseamna ca tu pui 10 euro (sau cat vrei) intr-o felicitare intr-un plic si trimiti la mine prin posta

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ah, inca ceva, m-am propus eu pt plic si nu am apelat la cineva din Ro pt ca in Ro inca se umbla in corespondenta.
Eu am mai si organizat strangeri in plic pe DC, am si trimis la altcineva in alte cazuri (vikinga). Deci pot strange eu sau pot trimite la randul meu la altcineva daca doreste vreuna sa stranga plicuri.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput