Caritate - Michael Jackson & Fanclub

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Imi pare rau ca nu am mai reusit sa intru pe forum dar am un unchi in spital si este in stare critica asa ca am stat mai mult pe telefon sa fac rost de donatori fiindca are nevoie mare de sange.Maine merg la donare cu ultimii donatori pe care i-am gasit si spre seara sunt libera si pot posta pozele de la spital.Sa nu va suparati ca intarzii atat.Si mie imi pare rau,dar chiar nu am cum sa fac asta mai devreme.
Pe maine!
Cu drag,Ade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Multa sanatate unchiului tau, ade!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna!
Recunosc ca am citit pe diagonala, ca sa ajung la zi, dar , ca sa sintetizez: pentru sectia de pediatrie a spitalului din buzau strangem bani, da?
Era o lista acolo cu foarte multe lucruri de facut, de la vopsit, pana la tot felul de produse medicale, alimentare, nealimentare, etc.
Am inteles eu gresit sau se vorbeste pana la urma doar de patuturi?
Si restul?
I'm in.
Ce trebuie sa fac?

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Anculina, este vorba intr-adevar de sectia de pediatrie a spitalului Buzau. Mai exact de sectia unde sunt tratati copiii abandonati si cei foarte saraci. Ade a pus lista cu tot ce au ei nevoie pentru renovare, insa evident ca nu putem face noi tot ce-i acolo, au nevoie de un sponsor mai puternic.
Asa ca ne-am hotarat sa donam noi 3 patuturi (din 6 cate e nevoie)si eventual sa fie scris pe ele ca sunt donatie facuta in memoria si spiritul lui MJ. Avem nevoie sa strangem 25o Eur. Te bagi?

I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu, ce trebuie sa fac?

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Nelia, asteptam un semn de la Purple, ea a deschis 2 conturi, unul in lei si unul in euro, a obtinut permisiunea Mirelei, dar am inteles ca trebuie mutat subiectul asta la umanitare. Nu stiu altceva ce sa facem, doar sa dam niste bani


I am alive and I am here forever
Michael Jackson

I won't be a rock star. I will be a legend
Freddie Mercury


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

aici se pot viziona poze din Sectia Pediatrie I a Spitalului Judetean de Urgenta Buzau - da clic aici:

http://citadelaalbastra.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

N-am reusit sa vad poze, dar o sa donez si eu bani..maine citesc mai atent sa vad ce conturi avem.
E foarte dragut ce facem noi, insa desi nu am vazut poze, ma tem ca spitalul ala are nevoie mare de aparatura. Mult prea scumpa pt. buzunarele noastre, dar macar facem ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

ade....fara cuvinte..am fost si eu prin cateva spitale dar chiar asa ceva nu am gasit..felicitari pt ceea ce faceti sper sa reusiti tot ce v-ati propus..ajutam si noi cu cat se poate

www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade_ spune:

Mii de multumiri! Pas cu pas vom reusi ,mai ales ca ne sustin atat de multi oameni inimosi.

Mergi la inceput