Fan club MJ - aici facem cunostinta!

Fan club MJ - aici facem cunostinta! | Autor: FanClubMJ

Link direct la acest mesaj

Fan Club

adrianaady
adrianka
ainex_po
albinutza
alexia27
anculina
anka77
anuscha2009
astrojunkie
billie_Jean
birth_reborn
bulinuta27
camisol
cecilia L
cinezee
cory_box
crismir
criss_75
cristina_c
danat
danielac
dariaevelin
desprecopii
flavia_maria
hannen
hellene_n
iarina
iliuta
iona2005
kalid
kay
lisa marie
madau
maraki
marami
melku
mihutza11
miki68
mistral
mj_girl
moana
motanik
mp
nelia
nikolici
oana_b
oana_n
purple_blue
rall
rhoneea
sweetmelon
tzuni
wmagnolia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ma gandeam ca din moment ce ne petrecem juma' de zi impreuna cam zi de zi, ar fi frumos sa ne stim mai bine, intre noi. Ce ziceti de scurte prezentari, poate legam prietenii si in afara forumului?

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Si eu il iubesc mult pe Michael Jackson, asa ca as vrea si eu in fan clubul vostru daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Sa incep eu? Tocmai eu, timida, sparg gheata?

Pai am 27 de ani, un sot la purtator de vreo 5 (pe 4 sept tocmai se fac 5 ani de la nunta). Domeniul in care activez e grafica publicitara, am lucrat si in presa in partea de grafica, dar nu numai. Blonda sunt, dupa cum va mai spun uneroi, jumate de la natura, jumate artificial (deci daca prind greu si uit repede, asta e cauza). Bebe inca nu s-a aratat la orizont, desi abia de 2 luni i-am dat liber la venit, acu se decide el cand e cazul sa intervina in viata noastra.

In general sunt omul care sta mai pe margine, va ziceam ca sunt timida, asa am ramas din copilarie. Nu stiu ce as mai putea scrie ca mi-e cam greu sa vorbesc despre mine. Pentru o scurta prezentare, cred ca e ok. Daca mai apar si alte "rubrici" la prezentare pe care nu le-am bifat, fac update pe parcurs.

SI dupa cum va ziceam duminica, pe 6 sept, vom fi nasi, si de asta dau mai rar cu subsemnata zilele astea. Dupa insa, imi revin si o sa iau tot ce am pierdut la puricat.

Si noutatea de ultima ora, m-a luat in colimator o raceala, ca deh, numai o blonda raceste in zile de canicula....


Edit: nu mai trebuia sa zic "Love forever MJ" in prezentare, nu? Se subintelege...




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bun venit Anusha! Te-am adaugat la lista si te asteptam la discutii, avem atatea subiecte acum!

Oana, sa dea Dumnezeu sa vina bebe cat mai repede! Sa intreb ce iti doresti?
Sper sa iti treaca raceala rapid, sa fii in forma maxima la nunta. Si mai sper sa puna mirii si ceva MJ, special pt nasa!
Ah, si multi ani fericiti inainte impreuna cu sotul!


Eu am 28 (in curand +1), sunt casatorita de 5 si tot de atatia locuim in UK, initial am zis ca mergem sa facem ceva bani sa ne terminam ci noi casuta aici, apoi hai sa mai stam un pic, hai inca un pic si uite asa au trecut anii. Visam insa sa ne intoarcem definitiv in tara, n-a fost sa fie anul asta cu criza, dar poate in urmatorii sa facem pasul.

Am o fetita de 13 luni, Theodora, am asteptat-o vreo 2 ani sa vina (am ovare polichistice), acum deja am inceput tratament pt bebe 2 caci sansele mi-au scazut de la prima sarcina...si cam atat. Nu muncesc pt ca stau acasa cu fetita, am fost secretara intr-o firma de contabili si sper sa ma intorc tot la ei cand o dau la gradi pe Theo (asta undeva in primavara, sper). In Ro am profesat un an dupa facultate (engleza) si apoi mi-am luat talpasita si nici n-as mai vrea sa ma intorc in invatamant.

In afara de Michael, pe care il iubesc de prin 92, imi plac mult cei de la Bon Jovi, pe care de altfel i-am vazut pe viu in 2006 in UK. Regret ca nu am avut sansa de a-l revedea si pe Michael dar raman cu satisfactia de a fi luat parte la concertul din Bucuresti 1996, cand era la apogeul carierei si performantelor fizice in dans.


Melodiile mele preferate de la Michael sunt The Way You Make Me Feel si Rock My World iar secventa de dans preferata este cea din Ghosts.


Voi, ce melodii preferati, ce secvente de dans?


Pe parcurs, mai gasim noi ce sa ne intrebm, deocamdata eu m-am cam intins asa ca dau cuvantul urmatoarei fane.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Multumesc pentru primire!
Sa ma prezint si eu.
Am 35 de ani, o fetita - scuzati o domnisoara de aproape sase ani, in prezent lucrez in domeniu social. Ca statut marital n-as putea spune exact cum sta treaba caci sunt intr-un fel de divorto-impacare.

Pe Michal Jackson l-am iubit de pe la vreo 13 ani de cand unchiul meu din America mi-a trimis vreo doua ,,placi'' cu el care pe vremea aceea mi se pareau adevarate nestemate. Tin minte ca am ascultat si dansat pe placile alea pana la zgarierea lor totala.

Cand am auzit ca a murit, am stat pe MTV zile intregi si i-am reascultat muzica si m-am gandit ca pentru mine MJ chiar a insemnat o marca pe sufletul meu de adolescent si este pacat ca mi-am amintit de lucruri simple care imi inseninau viata, (MUZICA LUI) dupa ce el a murit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Asadar, eu am in curand 30 de ani...de aceea vi-l solicitam in vizita in 8 septembrie
Sunt casatorita tot de 5 ani, ca unele dintre voi, observ.
In 21 august s-a intamplat evenimentul
Ma ocup de organizare de evenimente, si anume invitatii, decor locatie, aranjamente de flori, etc...in ultimul an m-a chinuit talentul mai rau si acum creez si rochii de gala.

MJ is a special part of me too. Si as fi in stare sa le spun oamenilor despre subiect ore in sir. De aceea, spre rusinea mea, de multe ori tac, cand apare subiectul in discutie pt ca nu vreau sa intru in polemici comune, care l-ar fi intristat pe el.
Melodiile mele sunt:
Will you be there
Man in the Mirror
Come Together
The Way U Make Me Feel
Preferate am multeeeeeee. Dar astea 4 sunt fiecare din diferite motive, diferite feeling-uri.



"You are the cry that turns to laughter, the sweetness and the morning after"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Hop si eu . Ceva mai seculara decat voi, am facut 40 anul asta (asta nu inseamna ca tre' sa va bazati musai ca sunt mai matura, ca nici nu vreau ). Eu sunt casatorita de ceva peste 8 ani si avem un baietel care in curand face 6 anisori. Tot Fecior
Locuim de vreun an jumate in Viena si nu ne dorim sa ne intoarcem in Ro decat in vizita
Il iubesc pe Michael de pe la 15-16 ani, cand faceam schimb de muzici cu prietenii, si am pus mina pe Off The wall. Mi s-a parut ceva nemaipomenit pt vremea aceea. dar ce e drept, si-acum mai ma rascolesc unele melodii de pe acest album.
Apoi, cucerita fiind iremediabil, i-am asteptat si savurat rand pe rand toate albumele. Iubirea maxima s-a pecetluit in '96 cand am fost la concert si, Doamne, imi dau seama acum, ce norocoasa am fost ca am pus mina pe biletele alea (printr-o intamplare...).
Sunt mindra, fericita, ca sunt contemporana cu un astfel de om




Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Eu la rand:
Sunt o scorpioanca de (aproape)32 de ani si mamica mandra de fetita superba de 3 anisor. Copil dorit enorm si "rugat" mult sa vina. De formatie sunt psiholog, dar nu am profesat pana acum, caci am nascut la fix 2 saptamani dupa licenta , putin prematur, dar fata a fost sanatoasa.
Eu am fost mai mereu cam impotriva curentului, asa ca m-am impotrivit din rasputeri sa ma indragostesc de Michael cand a fost in 92. Dar cucerita definitiv de albumul Thriller si de concertul lui (la care chiar am si fost,de altfel) am cedat si eu si am acceptat ca asta este...nu i te poti impotrivi lui Michael.
Cam atat, nu stiu ce sa mai spun...



I'm alive and I'm here forever

Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Cum nu stiti, pai melodiile preferate?
Clipul preferat?
Dansul preferat?



--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Iaca hop si eu, am 28 de ani, pasionata de astrologie, de unde si nickname-ul (chiar, v-ar placea un topic despre astrograma lui Michael, mai este cineva interesat de astrologie?), deci nu tabloid junkie, ci astrojunkie

Michael imi place de cand eram foarte mica, avea casete cu muzica lui, pe care dansam si cantam, si videoclipul cu thiller, care ma speria ingrozitor
Am fost la ambele concerte (multumesc mama!), am avut legitimatie in fanclub, unde venea laurentiu duta si canta "cifre" Pe final, n-am mai fost "fan", asa ca m-a lovit cu atat mai tare, m-am simtit foarte, foarte vinovata... Iar m-am intristat :(

Mergi la inceput