Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Lavinia felicitari si la mai mare pana la 40!

referitor la prioritati,sunt de acord cu cele care zic ca e nevoie de tupeu...daca asta e dreptul nostru trebuie sa il cerem acolo unde nu ni se acorda,chit ca unii nu vor pricepe si se vor ofensa...numai asa vom putea schimba lucrurile...se pare ca la noi cu vorba buna nu merge ...so ...

miany
30+ DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ramonika, si vis a vis subectu analize gratuite:
-tot spusesem eu ca ma simt nasol, ametita, lesinata, etc acu vreo saptamana doua, si am cerut de la dr de fam trimitere sa fac si eu analizele asstea uzuale!! Si ..bineinteles eram in 24 si nici un laborator frate nu mai facea analize gratuiteeee...Stiindu-ma cat de rau ma simt,voiam neaparat sa vad ce lipsuri am prin organism. Ce sa fac..am intrebat frumusel cat costa, si le-am facut cu plata!! Adica am platit vreo 70 ron pe ele!!!Si mai zicem ca platim o gramada de asigurari lunar toata viata, iar cand e vorba sa faci niste analize obisnuite, ajungi sa le platesti si pe alea!!!Sa mor de gat cu Romanica noastra
Da imi aduc si eu aminte ca celelalte analize - facute gratuit, asa le-am facut, pe 1 ale lunii!!!sa fiu sigura ca mai prind gratuitatte Si era o coada frateeee...toti mosnegii, mamici cu copilasi mici o gramada..
Asa ca mai insista si tu maine, poimaine, ca nu m-as mira sa se termine imediat fondurile...

Proaspata Doamna!

Laura, 30+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

Lavinia felicitari si la mai mare pana la 40!

referitor la prioritati,sunt de acord cu cele care zic ca e nevoie de tupeu...daca asta e dreptul nostru trebuie sa il cerem acolo unde nu ni se acorda,chit ca unii nu vor pricepe si se vor ofensa...numai asa vom putea schimba lucrurile...se pare ca la noi cu vorba buna nu merge ...so ...

miany
30+ DAVID ANDREI


multzam fain miany! la fel si tie! ai dreptate la faza cu vorba buna! lumea a devenit atat de nepasatoare incat faptul ca o gravida isi asteapta frumos randul la o coada, in loc sa constituie un exemplu de civilizatie, e luat drept o dovada de slabiciune...iar gravida e considerata fraiera! deci cu tupeu fetele inainte...sa ne bagam burtile in fata si sa ne cerem drepturile! daca altii sunt badarani, sa ne dezbracam si noi de caracter!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am si eu o intrebare, stiu ca e prematur, dar retin mai bine cand mi se pune pata.

bebele mic, de cate ori pe zi face pishu?
si trebuie sa-i punem scutec nou cam de fiecare data cand face?
si de unde stim cand face? deschidem pampersul si ne uitam? sau asa, cam la 3-4-5 ore il schimbam oricum?
mai mult, cand schimbam scutecul il si stergem la fund cu servetele din alea umede speciale? (banuiesc ca nu face baie dupa fiecare pishu...)
cand face kk, il spalam intotdeauna cu apa, nu numai cu servetele, nu?
baie face zilnic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

laurairina - stiu ca se termina fondurile, insa nu chiar de pe 1, mai primesc si pe 2,3,4 ale lunii. sper sa mai prind gratis. mai incerc si zilele care urmeaza.
da, ar trebui sa ne bagam in fata, insa daca se trezeste careva sa comenteze, tre sa ma pun pe cearta si ma enervez mai tare decat m-as enerva daca as sta la coada, asa ca...
si eu is in general moale, rar cand ma apuca pandaliile...

ah, am gasit un laborator care primeste gravide in primele doua saptamani ale lunii, deci nu neaparat pe 1,2,3 ale lunii, deci daca m-as duce mai tarziu nu as avea de stat la rand.
insa... cand le-am aratat biletul, cica nu se intelege ce scrie, sa ma duc la medicul de familie (care nu e asa aproape de locuinta mea) si sa-mi rescrie biletul, cu litere de tipar si scris frumos... desi i-am descifrat eu ce scrie pe bilet.
deci ca sa vezi, cica scap de stat la coada, insa ma pune pe alte drumuri... halal afacere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

am si eu o intrebare, stiu ca e prematur, dar retin mai bine cand mi se pune pata.

bebele mic, de cate ori pe zi face pishu?
si trebuie sa-i punem scutec nou cam de fiecare data cand face?
si de unde stim cand face? deschidem pampersul si ne uitam? sau asa, cam la 3-4-5 ore il schimbam oricum?
mai mult, cand schimbam scutecul il si stergem la fund cu servetele din alea umede speciale? (banuiesc ca nu face baie dupa fiecare pishu...)
cand face kk, il spalam intotdeauna cu apa, nu numai cu servetele, nu?
baie face zilnic?




cred ca treaba asta depinde de la bebelus la bebelus! Fiecare e diferit in felul sau! Tu o sa trebuiasca sa urmaresti cam cum stau lucrurile!Scutecul trebuie schimbat ori de cate ori este nevoie. daca bebele il uda de 10 ori, atunci il schimbi de 10 ori!

Din cate m-am documentat, e bine ca atunci cand esti acasa si bebele a facut kk, sa il speli si cu apa calduta, nu sa te limitezi doar la servetel. Daca esti undeva in vizita sau in calatorie sau in parc, atunci va trebui sa il cureti bine bine cu servetelul!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laurairina - asa ma simt si eu. Cu burta, cu barbatu' nu
Mai ales noaptea se intareste si sta guguloiul ba intr-o parte, ba in alta... si dorm tot mai prost...

Ah, am visat de dimineata ca am sarit in apa si am dat cu capul de o piatra, drept urmare am stat 2 ani in coma. Si cand m-am trezit (tot in vis) intrebam in ce an sunt ca nu-mi aminteam nimic.
Povestind la munca, m-a "psihanalizat" rapid secretara, care mi-a zis ca mi-e teama ca dupa cei 2 ani de stat acasa, axact asa voi fi, nu-mi voi mai aminti nimic.

monis 30
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buey, da ce-i aici? unde-ati disparut toate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Buna dimineata fetle, am citit tot, n-am tinut minte nimic, dar voi sunteti niste fiinte iertatoare cu gravidoasele. Am vazut o camera frumoasa de bebel, am citit despre bebei care se dezvolta frumos, despre Lumi care nu vrea nicicum sa fie cumintica, despre visul lui Monis, care e super tare, despre probleme cu barbati si intrebarea Laurei despre statul pe orizontala, subiect la care ma pricep, asa ca, draga mea, oricum ai sta, ceva o sa te doara. la toate fetele si la bebei 26 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

buey, da ce-i aici? unde-ati disparut toate?


la mine e program administrativ...dar mai trag cate o ocheada!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 30+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput