Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxxa64 spune:

Hello,

V uraresc discutiile de destul de mult timp,... insa abea acum mi'am facut curaj sa intru pe forum :)... La multi ani pentru ieri pe cine cheama Alexandra :). Ma ajutati si pe mine cu un raspuns pls? Sambata am avut o scurgere maronie... putin nu mult. Duminica numai aveam nimic.... insa de ieri ma dor sanii cam rau. Luna trecuta mi;a venit ciclu pe 6 august... deci pe un 5 ar trebuii sa vina. Credetzi ca poate fii vorba de o sarcina?? sau este doar gandul din creierii mei? Pana acum nu am avut scrugeri maronii inainte de ciclu... Daca aveam imediat imi venea ciclu..(in cateva ore). (ma chinui dim martie sa am si eu un bebe mic... si nimic :( )

multumesc mult pentru raspunsuri,

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

feteloooor...
au aparut deja mamicile de mai-iunie...
suntem batrane
si bebeii nostri maaari... maine poimaine le dansam la nunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_28 spune:

si tuturor
bubu,multumim.Astazi ne simtim parca mai bine.Spre seara se accentueaza simtomele de obicei dar sper ca vor fi mai temperate
Onitza foarte indrazneata mamica;sa-ti semene bebe!
Ale imi pare rau pentru probemele de sanatate pe care le ai.ai mare grija in perioada sarcinii si nu uita ca trebuie rezolvata acesta situatie pentru ca nu e gluma.
Cum a fost astazi la scoala, in prima zi? La mine multa aglomeratie;colegi noi, foarte multi si mai e si treaba cu schimbatul directorilor(si cel mic si cel mare).



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

alexxxa64 ms la fel si tie la multi ani.
Eu nu am avut scurgeri in luna in care am ramas insarcinata. Am avut doar o stare de ciclu (sani durerosi, durere de burta si cam atat). Totusi fa-ti un test de sarcina.

Te asteptam cu vesti bune si esti bine venita oricand

Va pe toate

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Buna ziua la toata lumea!Sunt de-abia inregistrata si nu sunt inca foarte familiarizata cu site-ul,dar acum ma pun la punct.Ma bucur ca am gasit un loc unde sa discut cu voi,viitoare mamici!

Alexxa64,si eu am avut la fel cand am ramas insarcinataasa ca s-ar putea sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex



LARISEL, ai fost singura interesata de reteta mea
E vb de orez cu dovlecei si parmezan.Daca iti suna bine si vrei reteta imi spui.E bestiala.

13 +


Da vreau.


22+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexxxa64

Hello,

V uraresc discutiile de destul de mult timp,... insa abea acum mi'am facut curaj sa intru pe forum :)... La multi ani pentru ieri pe cine cheama Alexandra :). Ma ajutati si pe mine cu un raspuns pls? Sambata am avut o scurgere maronie... putin nu mult. Duminica numai aveam nimic.... insa de ieri ma dor sanii cam rau. Luna trecuta mi;a venit ciclu pe 6 august... deci pe un 5 ar trebuii sa vina. Credetzi ca poate fii vorba de o sarcina?? sau este doar gandul din creierii mei? Pana acum nu am avut scrugeri maronii inainte de ciclu... Daca aveam imediat imi venea ciclu..(in cateva ore). (ma chinui dim martie sa am si eu un bebe mic... si nimic :( )

multumesc mult pentru raspunsuri,

Alexandra




Se poate sa fie sarcina. De obicei in perioada cand ar trebui sa vina menstruatia urmatoare are loc implantarea embrionului in mucoasa uterina (endometru). Cel mai sigur afli cu un test de sarcina sau cu o analiza de sange BETA HCG.


22+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

pt fetele care se pricep la calcularea indemnizatiei de crestere a copilului am si eu o intrebare-se calculeaza 85%din media salariilor pe ultimile 12 luni anterioare nasterii luand in considerare si orele suplimentare.Normal mi s-ar parea sa fie luate in calcul ca doar au fost impozitate dar na...la banca de ex stiu ca astea nu se iau in calcul ca nu-s venituri permanente.Dar pt lunile in care ai CM ce se ia in considerare-cat ai incasat cu CM sau cat ai fi avut daca mergeai la servici?

Mihaela 19+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

fetelor voua vi s-au umezit sanii?mie imi curge putin...se si usuca daca curge noaptea si dimi simt putin umed pe tricou....asa devreme oare?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Dastefa, eu nu ma pricep deloc la calculelele astea!

Larisel ti-am trimis reteta pe PM. Sper sa ai vin alb prin casa!
Sa ai pofta!

13 +

Mergi la inceput