Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (328)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Trimitem, cu o mica intarziere, ce-i drept, dar cu tot dragul, urari calde de LA MULTI ANI ! catre sarbatoritii weekendului :
Antonia cea dulce, Elisa cea delicata, Erika migdalata ( surioara cea mare ! )
cuceritorului Andrei ( are niste gropitze in obraji ), frumosului David si nazdravanului Bogdan

Sa aveti parte de tot ce-i mai bun pe lume !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

ramonaiani, gata, ai ramas singura cu cei mici? Tin pumnii sa fie cat mai usor.. oricum sunt sigura ca te vei descurca!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Maria, buna cafea! Ce bine sa te avem din nou printre noi!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Luy, de azi din nou la gradinita?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani Vlad Mihai de mami Slippers76 !

La multi ani Albert Raoul de mami mirella76!


Vero, cred ca nu exista mamica care sa nu creada ca ai procedat cel mai bine aducand-o pe Bia langa tine. Probabil parintii tai s-au atasat foarte mult de ea si sufera la gandul ca o sa fie departe, dar locul copilului este langa parinti. O prietena de-a mea a fost crescuta in totalitate de bunici, pe motiv de mamica ocupata cu serviciul, ulterior nu a mai vrut sa se mute cu mamica, a ramas cu bunicii, si nu s-a intele niciodata prea bine cu mama ei, nu isi vorbesc in ziua de atazi.Si sora mea a stat cam pana pe la 8 ani la bunici si mereu i-a reprosat mamei ca nu a fost cu ea (mama isi facea rezidentiatul la tara atunci) Cred ca este mult prea greu si traumatizant si pentru voi ca parinti si pentru Bia sa va vada asa rar daca sta la bunici, si o sa fie mult mai bine cu voi.
Ii uram acomodare usoara la gradi!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Neatza !

Nu am reusit sa mai postez zilele acestea, abia reuseam sa intru sa citesc la ceas de noapte ( adica dupa ora 1 ), nu stiu cum reusiti voi sa va descurcati si cu serviciul
Am avut un weekend plin, sambata am mers la un botez iar duminica la petrecere, acum ar mai merge un weekend de refacere .
Nici acum nu am incarcat pozele din vacanta, cred ca deja n-or sa va mai intereseze cand voi reusi eu
In schimb am trimis din nou pe mailul comun link catre pozele de la intalnirea cu Sonia si Roxali, am vazut ca intre timp cineva il stersese pe cel vechi. Si, la cererea publicului , l-am repus.

Gata, acusica ma apuc de lucru. Nu inainte de a va spune ca de azi a reinceput si Meme gradinita, a dus-o de dimineata tati si nu a plans deloc, in schimb nu a vrut sa mearga la educatoare, ci numai la ingrijitoare . Sa speram ca maine va fi la fel...
Mult succes piticilor si mamicilor care incep astazi !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Veroboroda, un pic stranie - din punctul meu de vedere - reactia mamei tale... Sper sa revina curand la sentimente normale... nu sa te oerte, ca n-ai facut nimic gresit..
Acomodoare usaora la gradinita micutei Bianca!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

La multi ani, Vlad!!! Slippers, sa-ti traiasca baietelul si sa fie fericit!





mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Albert si Vlad sa cresteti mari,sanatosi, voiosi si voinici!

Ana, sa iti traiasca baiatul. Mai spune-ne ceva despre veveriti si soricutzi.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, ba incepe si Andrei gradi. In principiu voiam de la 1 octombrie, insa cred ca va fi o mica schimbare de plan. Nu stiu inca data exacta, depinde de mai multe lucruri. Pana una alta abia pe 13 venim din concediu, pana luam aviz, pana facem analize, probabil undeva dupa 16 septembrie va incepe.

Erina, stai linistita legat de gradi, fiecare procedeaza cum considera, zau nu era nevoie de atatea explicatii. Mie mi-ai lasat impresia ca te a revoltat mai degraba intrebarea, si nu a fost asta in intentia mea.

Ca tot suntem la capitolul gradi, stiu ca discutati zilele astea de imbracaminte. Musai trebuie sa ajung sa fac achizitii si pentru Andrei. Daca la Alex merge cu rochite sau haine mai de strada, la Andrei sigur va fi nevoie de multe bluze si multi pantaloni, totul simplu si comod. Alex la varsta lui era schimbata de 2 ori pe zi, puteam citi mereu meniul pe hainele ei. Varsa laptele dimineata si supa la pranz, apoi au lasat o fara pampers si mai apareau accidente. Asa ca una peste alta eu voi lua lucruri de tavaleala pentru anul acesta si cu siguranta ii voi lasa multe schimburi.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput