Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Uitam ceva important..de astazi am inceput si noi sa mergem tinuti de o manuta

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Buna seara,

babytza cred si eu ca Monica vrea sa puna gard electrificat in jurul caruciorului ca la cate suntem si la cat de nerabdatoare suntem toate sa-l vedem, sigur l-am sufoca cu dragostea noastra,

Doamne ce uituca sunt, cine m-a intrebat de pastilutele homeopate...
Deci, acum ii dau dariei pastilute homeopate aduse de simo din SUA , dar inainte de astea dr nostru homeopat ne-a dat pentru perioada de eruptie dentara Arnica 9CH si Beladonna 30CH.

baby boy e normal ca Raducu sa pape multe la 1 an, dar parca cu carnea de porc ar trebui sa mai astepti. stiu ca ai zis ca ii dai doar sa roada osul , dar tot nu cred ca e bine. Na, ca tot ne dam acum toate cu parearea ce e bine si ce nu pentru copiii altora

Eu cred ca Sasha a inceput sa fie asa de linistit, incat ratonelul doarme non stop si ziua si noaptea!!! hai ratonelu, TREZIREA!!!! si LA RAPORT!!!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Nocom sunt de acord cu tine

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

De Lidia stie cineva cum se distreaza ca sirena la mare ???? Si Lumi sper sa se distreze, nu am mai sunat deloc sa intreb de hunul bolnavior Ii trecuse lui Edi si il luase pe Robi

cristina pup mergatorul !!!!!!!!

Azi am mers si noi iar singurel !!!! Cred ca ii era dor de sor'sa ca spre ea s-a dus lansat

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Iata ca vestea minunata pe care mi-a dat-o Babytza m-a scos din barlog!!!

Monica iubita, sa iti traiasca minunea, sa ii calauzeasca bunul Dumnezeu fiecare pas in viata si sa aveti parte numai de fericire de acum incolo!!!! Ma bucur enorm si m-a emotionat tare vestea. Te imbratisez cu mare, mare drag si sper sa te intalnesc o data! Esti cea mai curajoasa mamica de bobocel a Odiseei si sper sa fi rasplatita cu varf si indesat pentru toata puterea si bunatatea ta!

Nici nu mai are rost sa ma scuz pentru absenta de pe forum, am zis ca iau o pauza acum cateva luni pentru ca atmosfera mi se parea incarcata si era cald si soare afara, asa ca am avut mai putin timp de laptop. Totusi m-am gandit la voi si le multumesc fetelor care m-au tinut la curent cu evolutia boboceilor si cu viata mamicilor lor!

Inca nu imi vine sa cred ca a trecut un an de cand s-a dat startul la bobocime. Maria de cand e copil mare nu prea are stare, mai ales ca in august a invatat sa mearga (am gasit-o mergand dupa concediu, bucurie mare)...Ultimele cateva zile de cand m-am intors am cautat sa recuperez cat am putut de mult, ma bucur ca Maria m-a recunoscut din prima si sta numai dupa fusta mea, e mai greu, dar mai frumos. Promit sa recuperez capitolele de pe la mijlocul lui august incoace ca sa traiesc bucuria primilor aniversati ai bobocimii.

Pregatiri frumoase la mot/turta, am avut si noi petrecerea vineri si o sa revin cu detalii dupa ce ma mai pun la punct cu noutatile. Aaah, de pe tava Maria a ales banii, cheile de la masina, cartea si pixul, am zis 4 lucruri, nu trei, ca nu stiu sigur ce inseamna cheile de la masina, hmmm, in fine...Oricum, petreceri frumoase!!!

Va sarut pe toti, LA MULTI ANI bobocei frumosi si stau cu ochii pe voi! Va pup mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

hai ca incerc un mic raport la ceas tirziu de seara:) Destul de greu cu 2 copchii care nu stau locului o sec...noroc cu netul pe tel. De citit, citesc zilnic, sunt la zi, doar pozele le vizionez o data la citeva zile printre jocurile fii'mi si urletele lu' fii'miu.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

noi suntem bine, un pic chinuiti de dinti, mai exact masele. Da posedam cei 8 incisivi si asteptam maselele. Cipri creste frumos, zic eu, papa bine, 3 mese de solide pe zi, a cite 200g iar noaptea suge la greu. Miine, poimiine face 10 luni, are 10 kg, 80cm si freza noua pe fiecare luna, spre disperarea socroseniei

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Noi papam noutati...popcorn...ii place la nebunie...

Am venit de la munte, am adormit monstrulaetii uralori de oboseala si m-am bagat la cetit din urma.
Nu pot sa nu ma opresc de urgenta la acest mesaj al Cristinei. Popcornul e foarte periculos pt. bebici!!!E total contraidicat pana dupa varsta de 2 ani pt. ca se pot ineca! Cojile acelea mai tari pot ramane lipite pe trahee ceea ce poate fi chiar fatal.
Cristina te rog sa nu te superi pe mine, ca am sarit asa, dar n-a trecut un an de cand la Oradea s-a petrecut o astfel de tragedie cu un copilas de un an si ceva ( daca bine-mi amintesc ), care n-a mai putut fi salvat, reanimat - s-a inecat cu popcorn si a murit.
stiu ca l-ai supravegheat, dar daca, Doamne fereste, se intampla ceva, nu intotdeauna poti sa fii pe faza sa-l ajuti si mai bine sa eviti un risc inutil.

PS: Nu vreau sa sune acuzator postul meu, dar chiar mi se pare extrem de periculos. Scuze

Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Wooow Alina 80 cm O sa fie baschetbalist !!!!

Babymom esti colorata

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

va stresez cu mai multe mesaje scurte din cauza tel:) Ma bucur zilnic de realizarile boboceilor chiar daca nu apuc sa-i felicit si citesc cu sufletul la gura vestile despre Monica si bb Dragos. Oricum nu ma pot lipsi de forum...cel mai mare cistig e faptul ca Cipri beneficiaza de pretiosul meu lapte.

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput