**Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(105)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Am lasat-o si e pe Maya dimineata la gradi, era cam maraita ca si-a dat seama ca o sa ramana fara noi pe acolo. Nu am primit nici o veste de la ei, o sa sun eu pe la 13 sa vad daca ma duc sa o iau sau o las sa si doarma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mica, Florentina, Liv Ce analize ati facut pt gradinita? Aici se cere exudat si coprocultura. Au trebuit si analize de singe?

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ioana de la gradi ne-au cerut exudat faringian + nazal si copro. Eu nu i-am facut si analizele de sange desi imi pare rau, era un moment bun sa i le fac. Medicul de familie mi-a zis insa sa las copilul in pace, daca mananca, se joaca si e fericita nu are rost sa o chinui cu analize de sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Florentina, succes lui Cipi la gradi!
Ioana13, noua ne-a cerut IDR, coproparazitologic si exudat. Eu i-am facut suplimentar sumar de urina si analize la sange pt ca nu i le facusem de multa vreme si ma stresa ideea ca nu stiu cum sta la capitolul fier si calciu. Lui Matei ii fac la fel, in plus si ASLO caci l-a avut mare.
Mica, eu cred ca nu vei avea probleme cu Maya, e un copil linistit si chiar te-as sfatui sa o lasi din primele zile sa doarma acolo.

Week-endul viitor (11-13 sept) este JUNIOR EXPO la Sala Polivalenta. Vine cineva? Chiar daca se adreseaza copiilor mai mari, am vazut ca au programe f frumoase; eu vreau sa-l duc pe Matei neaparat la Fun Science. Nu stiu insa daca vom fi in Bucuresti...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Si e la gradi, ma duc sa-l culeg la 13:00; l-a dus Liviu si bineinteles ca a recunoscut drumul spre gradi si a inceput sa miorlaie.
L-a preluat educatoarea si a inceput sa-l intrebe diverse, ca asta e singura cale sa-l scoti din plans; si a inceput sa-i povesteasca ca T-Rex e carnivor fiindca mananca carne si Triceratops e ierbivor fiindca mananca iarba ; v-am zis doar ca ieri am citit despre dinozauri ca sa pot sa-i intru si eu in gratii lui .
Si eu as vrea sa-l las la program lung dar ce sa fac cu masa , ca el nu mananca inca felul 2 la gradi.

Ioana13,
noua pentru gradi ne-a cerut exudate, coprocultura si coproparazitologic; si nu-i intereseaza avizul de intrare in colectivitate daca nu vede pediatra gradinitei rezultatele analizelor.

Iar cu soacra, asa cred, ca Liviu e adoptat ; mai multe nu spun ca uneori am feelingu ca citeste pe aici ce scriu.

Si inca o faza a lui : i-a spus dimineata menajerei sa nu mai vina, ca e curat acasa la noi.

gata, fug sa iau iubitul.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

Si Bob e la gradi, ma duc sa-l culeg la 13:00; l-a dus Liviu si bineinteles ca a recunoscut drumul spre gradi si a inceput sa miorlaie.
L-a preluat educatoarea si a inceput sa-l intrebe diverse, ca asta e singura cale sa-l scoti din plans; si Bob a inceput sa-i povesteasca ca T-Rex e carnivor fiindca mananca carne si Triceratops e ierbivor fiindca mananca iarba ; v-am zis doar ca ieri am citit despre dinozauri ca sa pot sa-i intru si eu in gratii lui Bob.
Si eu as vrea sa-l las la program lung dar ce sa fac cu masa , ca el nu mananca inca felul 2 la gradi.

Ioana13,
noua pentru gradi ne-a cerut exudate, coprocultura si coproparazitologic; si nu-i intereseaza avizul de intrare in colectivitate daca nu vede pediatra gradinitei rezultatele analizelor.

Iar cu soacra, asa cred, ca Liviu e adoptat ; mai multe nu spun ca uneori am feelingu ca citeste pe aici ce scriu.

Si inca o faza a lui Bob: i-a spus dimineata menajerei sa nu mai vina, ca e curat acasa la noi.

gata, fug sa iau iubitul.





Ella, mamica de David (24.04.2007)





cine citeste aici? soacra?
io zic ca ar fi de bine daca ar citi...macar pe la unele topicuri
PS:m-au amuzat amintirile tale din copilarie.

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Liviana, tare mult imi plac ecum vorbesti de parintii tai!

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ella, poate daca il lasi cateva zile de test la programul lung se obisnuieste sa manance, ca sa se ia dupa copii. Andreea asa a inceput sa manance fructe bucati, cu copiii de aici din parc, mananca prune si nectarine de la Teo, capsuni de la nu stiu cine, si tot asa...

E greu fara mama, deja ma ajunge oboseala si nu au trecut numai 2 zile, parca is robot. Andreea e cu muci, sper sa nu ia ceva si asta mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ella, si eu zic sa-l lasi la programul lung; in timp o sa vezi ca va manca. Cat crezi ca o sa stea sa se uite in gura altor copii? Pofta isi va face efectul si macar de curiozitate tot va gusta.
An@, eu am o relatie f apropiata de parintii mei. Sunt inca pilonul meu, nici nu vreau sa imi imaginez cum ar fi viata mea fara reperul asta; as fi precum cosmonautul in eter, cu toate piciorele mele bine infipte pe pamant. Si nu sunt genul care sa sporovaiesc toate nimicurile cu ei la telefon. Cand insa am probleme (si au fost destule cu casa), ei sunt primii mei sfatuitori.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Vara 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Ella,

ai scris asa frumos!!!


ati vazut ca a aparut odisee de mai-iunie 2010?

cam tarziu, ar zice carcotasa din mine :)

Mergi la inceput