Burtici fericite de septembrie-octombrie (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Lutoniana, iti ramasesem datoare cu un raspuns din capitolele antice, de-acum...

Ziceai de geanta pt Lisa. Ei bine, are geanta ei inca de la Craciun, de cand avea putin peste 1 an! E o geata micuta, roz, in care isi pune ea bratara si margelele, mobilul (de adulti, dezafectat), bilet de tren, un autobuz mic, ochelarii de soare, un protmoneu mic cu un chip de cazino in el si te-mai-miri ce...

Dar atunci la spital nu o interesa geanta ei absolut deloc, pt ca in genata mea stia ca gaseste camera foto (a facut o gramada de poze, majoritatea la picioarele patului sau la podea!), balsamul de buze, pix si hartie (pe care le-a si utilizat), chei etc.

O sa vezi ca la unii copii nu functioneaza intotdeauna distrasul atentiei .

Sper ca toate sunt bune.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fata Mosului, ma bucur ca esti bine. Cat despre aranjat, crede-ma ca de acum incolo tot vei aranja pe urmatorii 20 de ani .

Si intr-un mare tarziu am reusit sa trec si eu in mare viteza prin hainele de la Lisa si sa le aleg pe alea unisex si sa le spal, asa ca acum mai trebuie s ama invrednicesc sa le pun in dulap (mi-a luat 3 zile sa le strang dupa ce s-au uscat alte 3 zile :P)...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Danangie, nu te lasa doborata acum pe ultima suta de metri!!!! O sa fie bine, o sa vezi!!!

Intrebai de limba pe care o vorbim cu Lisa. Eu vorbesc in exclusivitate engleza, uneori ii mai explic cum se zice in romaneste la unele chestii sau ii traduc ce ii zice bunicul Patrick. Insa eu nu amestec limbile deloc!

Sotul ar trebui sa vorbeasca doar romana cu ea, insa nu prea reuseste, ca o mai da pe engleza, e muuult mai usor si pt el. Acum Lisa comunica in romana cu Patrick si a progresat enorm de cand a venit el la noi. Intelege fff multe, le mai zice in ro, insa doar cu Patrick. Cu sotul comunica doar in engleza.

Am ales sa invete in primul rand engleza, pt a putea socializa cu copiii, pt a intelege ce i se spune, etc. Am vazut copii de varsta ei fff frustrati pt ca nu inteleg ce li se comunica, se simt marginalizati ca nu se pot juca impreuna cu altii, nu pot comunica la joaca cu alti copii, etc, asa ca am ales sa invete, in primul rand, engleza.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

mai trag un pui de somn ca ma ia acum. am fugit pana nu sare.

anco 37+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata fete dragi!!

Hai ca am inviorat mandrele cu cafeaua lui Croco
joc de glezna si manutele in aer:

CROCO



poate astazi este ziua cea mare...tinem pumnii (si telefonul atarnat de gat!!!)

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

KATERRYNA

suntem alaturi de tine!!!



Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Carina mami, sa ne dai de veste ce faci acolo la control..tinem niste fete in expectativa

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Danangie..am citit povestea nasterii lui Alessio..te cred si iti inteleg teama; nu pot decat sa-ti spun ca sunt alaturi de tine si sper ca de data aceasta totul sa mearga mult mai bine! mult curaj! nu ne lasa DD!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Raluk, .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Raluk ce m-am distrat cu leii aia de nu alearga dupa zebre sa le mulga...multumesc pentru raspunsuri!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput