Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(58)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetele faceti gimnnastica multa cu bebeii si nu le mai trosneste nimic; eu fac cu el vreo 2-3 ture de gimnastica pe zi; nu e sufiucient cat dau ei din labute, trebuie antrenate toate articulatiile pe rand.... de la glezne in sus; si davidutu' meu scartaia dupa vreo 2 zile cand nu i-am facut, dar si-a revenit imediat si-l dispteaza extraordinar de mult gimnastica; lasa ca va arat eu la munte ce pot sa-i fac saracu' copil si cat de distractiv i se pare lui; da' na' avem experienta multa in spate, ca din prima zi i-am facut

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

merg la ca dimineata am treaba la birou

noapte buna !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

salutare dragi mamici!

mult a durat sa citesc si eu din urma..ati scris nu gluma..cred ca umplem un capitol pe zi..
ha..acum vad ca a plouat afara..ce aer bun e!

eu am avut examen si sambata si am si maine..de marti incepe alin..

simina la ce facultate esti?..vai cat ai stat pe acolo..eu cand eram cu burtica ma bagam in fata fara mila..oricum nu indraznea nimeni sa comenteze..k nimeni nu se pune cu o leoaica cu pui..succes incontinuare!

tudor doarme..a adormit singurel..are o perioada super agitata..cred ca ii iese si lui u dintisor..k de luni de cand a fost cu febra..abia azi si-a reglat scaunul..adik nu mai are diaree..este totul bine..azi a fost mai linistit..dar e cu manutele sau jucariile pana in gat le gaba..si il doare ca se smiorcaie micutul si nu se calmeaza decat in brate si cu pumnisorul sau acele jucarii pt dentitie racite in gurita..

olga..noi toti din fa am avut probleme la baie..incepand cu mine, tudor, alin si soacramea..cred ca e ceva in aer..acum suntem toti bine.. sa treaca!

si eu sunt in acea perioada a lunii..si azi a dururt un pic si burtica si spatele..inainte de a ramane cu burtica nu ma durea nimic..acum observ ca sunt mai sensibila..este deja a treia luna la rand cand imi vine..uff..era bine fara!!!

va pe toate

am vazut poze superbe cu bebiti si mamici frumoase! la multi ani sarbatoritilor! pt Alma

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Joanna eu cand mai are crize de "personalitate" zvarlugul meu ii dau CALMA BABY sirop calmant cu gust de cirese pentru sugari si copii. doarme noaptea...... de ma duc la el sa vada daca e ok.


Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea


se gaseste la farmacii? ce firma il face pls mai multe detalii ca farmacistele suunt cam nestiutoare in general.

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La multi ani! Victor-Andrei, Pitonas papacios, Ana si Lena, domnisoare cu falcutze! Si mai veniti pe la noi!

La multi ani Alexandru Paul, Alexandra, Marina Alexandra, Giulia Alexandra, Stefan Alexandru, Iulia Alexandra, Ian Alexandru, Alexandru Raul, Alexandros (Luca?), Erin Alexandru, Alexandru si mamicii Alex2alex!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Ilinca noi nu am vrut sa transmitem starile rele..da cred ca atat mai compatimit ca i le-ai transmis tu lui Sophi. fata sa se cuminteazsca..iar tu esti totala ca de obicei cu perlutele tale.
Kea si Darius e nesociabi nu prea sta la nimeni in brate si plange cand vede straini da ma doare in cot ..sa fie sanatos ca o sa il fac eu sociabil foc cand o creste.
Cativ sper sa il si tina.
Novus spor la treburi si concentrare si fata cuminte cat e plecata mami.
Leloo bafta la examene pt amandoi/// Tudorasu
Deci nu mai stie nimeni pagina Almei//
Gigilica sa nu intri tu la raport..
De Simina sa inteleg ca e in sesiune/?

Ma bag si eu la , bb doarme nu stiu cat ...
Noapte buna!



super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ionica te rog sa te rusinezi mai des . Felicitari pt puiuta cumintica si sa te vedem si cu bb3.

Kea si al meu doarme pe burta de cateva zile. Cateodata si in carucior tot pe burta (sau pe o parte, in niciun caz pe spate) trebuie sa-l pun. Am inteles ca e un somn sanatos, ajuta la prrrr si la intarirea muschilor.

Pisigri, kea oooof, sa stiti ca un pic va invidiez. Al meu e prea sociabil, rade la oricine il baga in seama, la babele care se chiorasc la el in parc... Parca as vrea sa fie mai selectiv, adica sa faca scandal la persoanele pe care nu le sufar io

Aris nici eu nu eram functionala la 6 dimi, dar daca piticul are chef de vorba la ora aia...

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Aaaa, ma bag si eu la concursul de copii cuminti. 4 mese/zi, somn toata noaptea, somn 3h dupa-amiaza, adoarme singurel (bine, aici trisam un pic ca fara suzi nu vine somnul) si in restul timpului hlizeala de voie. Ba am inceput sa si papam legume! I-am pus un pic de ulei de masline si vad ca le accepta mai usor asa.

Gaza am primit laptele, nu-s convinsa ca e capra 100% (tata care se pricepe l-a gustat si a zis ca e prea bun ca sa fie de capra eu nu pun gura pe lapte dulce fara cafea sau gin in el), dar branza e yummy. Daca dai pe Goagal ferma Caprina gasesti, daca nu zi-mi si caut nr in tel lu' hasbandul.

Dyanna felicitari pt "impiedicare". Si noi "ne-am impiedicat" aseara, dar incepe sa devina ceva normal, adica o data pe saptamana "furam".

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi si pt Alma.
Acum 2 ore am ajuns si noi, Maiuta doarme e rupta de oboseala dupa atata drum. A fost super la Paltinis si cel mai important a fost racoare (cam 12 grade noaptea) iar ziua nu se putea sta in maneca scurta, deci suuuuper. Maia a fost ca de obicei, nici prea prea nici foarte foarte.
Ma duca sa mananc ceva si dupa ma bag la somn ca pic din picioare.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:



Stiu ca v-am neglijat in ultima vreme...dar am fost depresiva, ba obosita, ba NF(=lipsa de )...probleme in familie, ciufutenie, lipsa de motivatie, teama de viitor...ehhh si io, ca tot omu' [gras]...



Ca sa ma iertati, va dau cu drag cate o feliuta din tortuletul facut pentru ziua Pitonasului....


La multi ani tuturor ghioceilor si mamicilor pe care le-am ratat in perioada de absenta.

Multumim din suflet tuturor pentru urari. Sunteti cele mai dulci...SimonaMamipentru telef si mesaj...era pe silence...

Vreti sa va mai povestesc ce am facut ...si ce urmeaza sa facem?








Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput