Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(58)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Joanna ce ma bucur pentru tine

Eu am tras un pui de somn, iar david a stat langa mine si s-a jucat. Nu stiu cat am dormit, vreo 5-10 min, poate mai putin, da ma simt fresh

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Alina la David nu am observat asa ceva. Dar asa tare trosneste incat sa auzi? De cand ai observat acest lucru? Poate cel mai bine ar fi totusi sa va vada un dr. Multi sa fie bine

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Alina, si Pisilinca pateste la fel. Am zis ca o sa intreb pediatrul cind mergem la revizia de pe 5 septembrie. Chiar vroiam sa intreb daca mai are vreuna dintre voi copil asa "pocnicacios"



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Alina si noua ne durduie incheieturile da nu i-am facut probleme, eu tind sa cred ca e normal, pe masura ce cresc li se deblocheaza oasele zic eu....
Fetele nu stiti nici una adresa de la pagina Almei?
Iar de Simina nu stiti nimic...azi tre sa dea de baut si ea nimic...oare e totul ok?

Chatonel
ai dat de veste,.... dragoana

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Maica-mea asta-i de toata groaza, asa ciuda mi-i ca nu i-am notat toate perlele si le-am cam uitat...Azi iar a scos una. Pe la pranz Sophiphi a avut o criza de personalitate, cred ca de-aia a fost cuminte Darius ca i-a transmis-o ei cert e ca a apucat-o plansul si io dupa ce am incercat tot ce-am putut si am fost refuzata, am inceput sa injur in frumosu-mi stil si am plasat-o la tata'so (care a si linistit-o, de altfel). Ei, amu imi face maica-mea morala:"Io am avut rabdare cu tine cand erai mica si nu te-am injurat...si te-am ingrijit...de-aia te-ai facut cat o balena Goliath!"
Cand avea Sophiphi vreo 2 luni i-am sarit o data din lateral strigand:"CUCU!". Si s-a cam bosumflat. La care maica-mea:"no, s-o speriat...n-o mai vazut asa cuc urat!"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Maica-mea asta-i de toata groaza, asa ciuda mi-i ca nu i-am notat toate perlele si le-am cam uitat...Azi iar a scos una. Pe la pranz Sophiphi a avut o criza de personalitate, cred ca de-aia a fost cuminte Darius ca i-a transmis-o ei cert e ca a apucat-o plansul si io dupa ce am incercat tot ce-am putut si am fost refuzata, am inceput sa injur in frumosu-mi stil si am plasat-o la tata'so (care a si linistit-o, de altfel). Ei, amu imi face maica-mea morala:"Io am avut rabdare cu tine cand erai mica si nu te-am injurat...si te-am ingrijit...de-aia te-ai facut cat o balena Goliath!"
Cand avea Sophiphi vreo 2 luni i-am sarit o data din lateral strigand:"CUCU!". Si s-a cam bosumflat. La care maica-mea:"no, s-o speriat...n-o mai vazut asa cuc urat!"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni


mortala , ca de obicei !!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Maica-mea asta-i de toata groaza, asa ciuda mi-i ca nu i-am notat toate perlele si le-am cam uitat...Azi iar a scos una. Pe la pranz Sophiphi a avut o criza de personalitate, cred ca de-aia a fost cuminte Darius ca i-a transmis-o ei cert e ca a apucat-o plansul si io dupa ce am incercat tot ce-am putut si am fost refuzata, am inceput sa injur in frumosu-mi stil si am plasat-o la tata'so (care a si linistit-o, de altfel). Ei, amu imi face maica-mea morala:"Io am avut rabdare cu tine cand erai mica si nu te-am injurat...si te-am ingrijit...de-aia te-ai facut cat o balena Goliath!"
Cand avea Sophiphi vreo 2 luni i-am sarit o data din lateral strigand:"CUCU!". Si s-a cam bosumflat. La care maica-mea:"no, s-o speriat...n-o mai vazut asa cuc urat!"

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni


Acum stim si noi pe cine mostenesti

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Novus cum a fost la plimbarica?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21

Alexandrelor si Alexandrilor

Eu m-am uitat la poze de ghiocei superbi...doamne ce minunatii de bebelusi.Uitandu-ma la ei ma gandeam ca ei merita absolut toate sacrificiile pe care le facem pt ei.
Felicitarile mele mamicilor...

Ilinca pt Sofia, o dolofonica dulce si ochioasa
Olishka pt Davidutu smecherel si frumusel
Mihaela pt grasunica Maria cu cei mai frumosi ochi
Dyana pt mutunelul incredibil David


http://community.webshots.com/user/adirys21
Mami fericita de printesa Andrada Teona


Vrem si noi nominalizare la Oscar-ul bebelusilor !!!




Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Novus cum a fost la plimbarica?

Olga, mamica lui David iepurasul


A fost super exceptand vremea , chiar cand am ajuns a inceput ploaia dar asta nu ne-a stricat buna dispozitie !!!
Alexandra s-a dat in leagan , a dormit si s-a jucat cu surioara ei care e mai micuta
A primit costum de baie din 2 piese fac poze diseara
Ce faceti? Eu ma pregatesc de munca incepand de maine


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput