Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(58)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Olishka sa-ti revi cat mai repede

Kea in sfarsit am reusit sa-l vad pe keutu,e tare scump
La noi a fost nasa si ia adus cadou fetei un costumas tare dragalas dar este mic de buburuza pe eticheta scrie de la 74 -1 an,acum trebuie sa-l schimbe
Joanna ma bucur ca astazi e mai linistit Darius,sa o tina tot asa


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

LA MULTI ANI INCA O DATA SARBATORITILOR! PITONU ,GIGILICO LA RAPORT!
Dodo multu, ma bucur ca Iza e bine , dar vb ta mai bine sufli si in iaurt.
Ilinca multu..ce sa facem al meu e alergator de cursa lunga..la plans .ce fata superba are mama
Fetele m-ati speriat copchilul...a dormit de la 23 pana la 4, trezit mancat, somn pana la 7 cand l-am gasit cu capu la picioare in patut papat, schimbat si somn pana la 10...acu iar doarme...si nu a plans deloc azi ..asa copchil mai zic si eu.
Poate ca lipsa somnului isi spune cuvantu..o sa videm..pan atunci sa nu fie de deochi si sa ii tina Domnu naravu.
De acu cand nu ne mai inteleg scriu pe forum poate mai tine figura..
Diana esti hapy sau nu? cum e tot unu sau doua?


super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#


hai tuuuuuuuuuu!!!!!! asa baiat cumintel a avut mami asearaaaa??? pai asa da, zic si eu; ce-o fi zis copilu': nebunele astea ameninta ca ma iau de la mami din brate... ia sa fiu eu cuminte; al meu se trezeste noaptea de 4-5 ori, da' nici nu ma mai stresez... asta e; azinoapte am abandonat si l-am luat cu mine in pat, sa se serveasca dupa pofta inimiii, cand are chef; eu nu prea ma stresez la fazele astea, il las sa-si faca programul cum vrea.... o sa vad mai incolo daca e cazul sa-i dau mai consistent seara; acuma daca tot nu ma duc la servici.... ce motiv sa am sa-i bag seara cereale??? las' ca pot sa-i dau titi si adorm imediat la looc. ba chiar profit de ocazie sa dorm cu mutzu' in brate
si daaaaaa, am distrus numarul ala, si a fost chiar binisor (mai greu la inceput... cred ca trebuie practica mai multa)

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Op-asha, c-am uitat sa urez LA MULTI ANI! pentru Ana, Lena si Victoras!!
De asemenea pentru toti si toate Alexandru, Alexandra, Alexandros
Un gand bun se indreapta si catre ingerasul Alma!
Tufete, multumesc de aprecieri. Sa stiti ca Sophiphi e si zambareatza, hlizita, rade in hohote...dar cand vede ditamai aparatul foto al lui tac'su, cu ditamai obiectivul, devine foarte serioasa si meditativa, greu o pacalim si-i distragem atentia incat sa prindem un zambet in poze...De asemenea cand e in aer liber e tare analitica, parca ar zice:"ce chestie e si lumea asta, dom'le!"
Joanna, vezi cum am transmis noi telepatic o stare de bine "recalcitrantului"?
Dyana, chiar asa: "a picat ceva la asternut", vorba Mihaeleicg??
Olishka, zici ca iar imbraci rochia de mireasa? Faceti o serie noua de poze? Sa-l imbracati si pe David in "ginerica", sigur gasiti costum pe masura lui
PS: na ca pana am postat eu, a dat Dyana raportul :D. Pai fara exercitiu cum ai vrea sa fie, ia pune-te si exerseaza, lenesho! :P

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

LA MULTI ANI INCA O DATA SARBATORITILOR! PITONU ,GIGILICO LA RAPORT!
Dodo multu, ma bucur ca Iza e bine , dar vb ta mai bine sufli si in iaurt.
Ilinca multu..ce sa facem al meu e alergator de cursa lunga..la plans .ce fata superba are mama
Fetele m-ati speriat copchilul...a dormit de la 23 pana la 4, trezit mancat, somn pana la 7 cand l-am gasit cu capu la picioare in patut papat, schimbat si somn pana la 10...acu iar doarme...si nu a plans deloc azi ..asa copchil mai zic si eu.
Poate ca lipsa somnului isi spune cuvantu..o sa videm..pan atunci sa nu fie de deochi si sa ii tina Domnu naravu.
De acu cand nu ne mai inteleg scriu pe forum poate mai tine figura..
Diana esti hapy sau nu? cum e tot unu sau doua?


super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#



BRAVO DARIUS!!!

Joanna se pare ca i s-a facut rusine si s-a cumintit "Ce mama eu nu pot?"

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

Olishka sa-ti revi cat mai repede
Kea in sfarsit am reusit sa-l vad pe keutu,e tare scump
La noi a fost nasa si ia adus cadou fetei un costumas tare dragalas dar este mic de buburuza pe eticheta scrie de la 74 -1 an,acum trebuie sa-l schimbe
Joanna ma bucur ca astazi e mai linistit Darius,sa o tina tot asa


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)


Multumesc


Sa inteleg ca si buburuza este mai maricica sau doar nu se potrivesc masurile?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

joanna imi mai dai un PM cu nr tau?????? m-am zapacit cu cartelel astea... si nu-l mai am

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Op-asha, c-am uitat sa urez LA MULTI ANI! pentru Ana, Lena si Victoras!!
De asemenea pentru toti si toate Alexandru, Alexandra, Alexandros
Un gand bun se indreapta si catre ingerasul Alma!
Tufete, multumesc de aprecieri. Sa stiti ca Sophiphi e si zambareatza, hlizita, rade in hohote...dar cand vede ditamai aparatul foto al lui tac'su, cu ditamai obiectivul, devine foarte serioasa si meditativa, greu o pacalim si-i distragem atentia incat sa prindem un zambet in poze...De asemenea cand e in aer liber e tare analitica, parca ar zice:"ce chestie e si lumea asta, dom'le!"
Joanna, vezi cum am transmis noi telepatic o stare de bine "recalcitrantului"?
Dyana, chiar asa: "a picat ceva la asternut", vorba Mihaeleicg??
Olishka, zici ca iar imbraci rochia de mireasa? Faceti o serie noua de poze? Sa-l imbracati si pe David in "ginerica", sigur gasiti costum pe masura lui
PS: na ca pana am postat eu, a dat Dyana raportul :D. Pai fara exercitiu cum ai vrea sa fie, ia pune-te si exerseaza, lenesho! :P

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni


Si David face o mutrita serioasa cand vede aparatul foto.

L-as imbraca pe David in 'ginerica', dar facem sedinta undeva in aer liber si sigur o sa fie f cald si nu prea as vrea sa chinui copchilu. Da ce n-arata fain la cucu gol?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27

LA MULTI ANI INCA O DATA SARBATORITILOR! PITONU ,GIGILICO LA RAPORT!
Dodo multu, ma bucur ca Iza e bine , dar vb ta mai bine sufli si in iaurt.
Ilinca multu..ce sa facem al meu e alergator de cursa lunga..la plans .ce fata superba are mama
Fetele m-ati speriat copchilul...a dormit de la 23 pana la 4, trezit mancat, somn pana la 7 cand l-am gasit cu capu la picioare in patut papat, schimbat si somn pana la 10...acu iar doarme...si nu a plans deloc azi ..asa copchil mai zic si eu.
Poate ca lipsa somnului isi spune cuvantu..o sa videm..pan atunci sa nu fie de deochi si sa ii tina Domnu naravu.
De acu cand nu ne mai inteleg scriu pe forum poate mai tine figura..
Diana esti hapy sau nu? cum e tot unu sau doua?


super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#



Joanna ce bine ca bebe si-a mai revenit...o fi avut si el o pasa mai proasta zilele astea . Dar e f.bine ca mai scrii aici sa te descarci si te mai incurajam si noi cu cate un sfat si un

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Un gand pt ALMA.
Are careva adresa aia unde se aprinde lumanarea? care era la senatura Aylei?
Dyana ai pm. no asa no cum zicem noi vezi ca se poate ,practica e mama invataturii asa ca pune mana si exerseaza .Si Darius se trezea de multe ori pe noapte , nu era asa o mare problema, dar ziua ma termina.
Ilinco, nu stiu cum facuserati da mai vreau ganduri din astea ca asa imi place ce copchil am... acuma.
Mili multu, sper sa il tina.
Olinska , esti mai bine? Sa scot sau nu e cazu?
Sa pregatesti copchilu pt marea intalnire ca la cat o sa il smotocesc...

Fetili asa da viata..facut baie lunga cu spuma, cremuit, masat,alea alea...
Copchilu nu l-am vazut decat la masa, in rest stat cu tacsu la care culmeea nu vrea nici in brate.. stau pe pat povestesc, sta copchilul in carut afara.. si eiu tre sa il brateles tata ziulica.
I-am dat azi prima lingurita de suc de morcovi....a facut asa de urat si l-a scuipat pe tot.. ce imi place cred ca o sa ma chinui de numa..da nu ii mai dau mai astept.

super obosita de berbecut plangacios DARIUS ANDREI (27.03.2009)

http://picasaweb.google.com/mart.apr09/Darius#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Fetele am si eu o problema , nu am vazut pe nimeni sa scrie despre asta aici. Bebelinei mele ii trosnes genunchii ,gleznele incheieturile in general .Am observat asta mai incoace nu de la inceput (nu mai stiu daca e asa de la nastere ) , la bebelusii vostrii ati observat asa ceva? Oare o fi de rau ce ar trebui facut?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput