Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(57)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26


nu te supara ca am ras...dar nu puteam sa vad imaginea in care trageai de ea in sus
nu puiule trebuie sa duci pielicica aia spre baza ca incet incet sa se deschide exact in varf pe unde face pipi. o sustii cu doua degete de la o mana si cu cealalta mana, tot cu doua degete, tragi gentil dar cu determinare de la varf spre baza, astfel incat sa aduni pielea gramada la baza putzulici
ai inteles ceva??? daca nu te descurci asa...cel mai simplu e sa il rogi pe sotz sa iti arate care e miscarea pe care o face el cand o spala. barbatii fac aceasta mishcare de fiecare data la baie
Citat:
citat din mesajul lui provista

aris zi-mi si mie cum trag de putza in jos sau in sus?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea



25 martie 2009



am inteles, am inteles... mai bine ii trasez lui sarcina asta

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

aris, si eu ma tot uit la laptele ala ce-l arunc. M-am gandit sa-i fac mai putin, dar noaptea uneori bea toata sticla. Nici la mine nu sare de 100, decat cu spectacol, si nici asta nu are succes mereu. Merg prin casa cu copilul intr-o mana, cu biberonul in alta, in timpul asta cant, el se uita la lustre (ca v-am zis, ideea e sa umblu), mai plange, mai trage de doua ori, iar plange etc. Dar pana sa-i dau de mancare nu plange, si cum incetez sa-i dau, iar e liniste.


5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

kea , aris , tre sa mai radem si noi... ca altfel... eu una o iau razna

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ma bucur ca va placut dintele nostru...dar sa stiti ca numai dulce nu e. daca ati avut un pui de catel vreo data atunci stiti cat de tare mushca...ei bine si copii fac exact la fel. habar nu are cate forta are asa ca strange din toate buterile. si e asa de ascutiiiit....

adyris - of stiam eu ca nu ai disparut fara motiv dar sincer credeam ca e un motiv frumos...stiu si eu cum ca nu mai ai timp de forum pt ca va giugiuliti si harjoniti toata ziua

kea - ai descris aproape perfect situatia noastra. nici eu nu pot nici macar sa citesc cat e treaz. daca sta 5 min cu mine la calc e mare minune. se plictiseste repede de absolut orice, indiferent cat de placut a fost la inceput. poate mai putin de plimbarea in brate dar si asta...nu asa...in aceeashi camera. nu stiu ce ma faceam cu asemenea copil intr-un apartament. avem cam 600mp construiti cu tot cu birou si garaje...deci avem pe unde sa ne invartim. dar dupa vreo 30-40 de minute(daca intre timp nu mi-au cazut mainile din umeri)se plictiseste si vrea altceva...nou


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

aris, si eu ma tot uit la laptele ala ce-l arunc.

Keutu cheliutu 5 luni


eu nu arunc, il beau eu.... sau tati la cafea

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

vai aris, nu-mi pot inchipui cum e sa ai 600 mp construiti, dar cred ca mi-ar place.

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

kea - nici la noi nu merge specatacolul mereu. am hotarat sa nu mai insist. mai ales ca vad ca nici nu cere mai des mancare. tot cam la 4 ore.

provista - serios? il bei tu? eu zic sa ai grija la kg...ma gandesc ca s-ar putea sa ingrase rau, la cate vitamine are...
iar cu delegarea barbatului...hmm...l noi nu a mers, ca era si mai moale ca mine. pana la urma tot eu am fost mai hotarata si am rezolvat problema. sotul zici ca aveam mainile de mamaliga...de parca el s-a nascut cu ea asa decalotata..doar sa dea un pic cu mana si gata


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

serios??? si daca iti zic ca nu am menajera??? ti-ar mai placea? ca sa nu pomenesc de fatura la gaze iarna

Citat:
citat din mesajul lui Kea

vai aris, nu-mi pot inchipui cum e sa ai 600 mp construiti, dar cred ca mi-ar place.

Keutu cheliutu 5 luni



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

daaa, nu te stradui, ca tot nu ma convingi ca nu-i fain! Ca nu fac mare lucru acum in 3 camere, sau nu fac in 7 tot aia

5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

e gata marul copt(al doilea ca pe primul l-am ars)si branza...sa vedem cat doarme domnul.
mai fetelor eu nu reusesc ever sa ii dau masa de mar dimineata. pai pana ma trezesc,pana le prepar asta imi mananca urechile...asa ca ii fac lapte. mereu ajung cu mancarea solida la pranz. nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cand o sa am doua trei mese solide. pai caaand???? cand le prepar, cand i le dau, cand spal dupa mine, cand spal dupa el, cand o pregatesc pe a doua deja????
care sunteti mai avansate cum faceti daca nu aveti ajutor?
aaa si mai am o intrebare, ca am uitat sa o intreb pe pediatra, dupa cate zile de mar+branza 50-50 incep sa bag legumele? si ce fac cu marul cu branza? il mai dau?

adyris - ce e produsul ala humana pt kk?? un ceai sau ce. ca sa stiu ce caut, ca farmacistele habar nu au de capul lor


25 martie 2009

Mergi la inceput