Burtici fericite de septembrie-octombrie (178)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ma bucur Hatsumomo ca totul a fost bine la control!

Camy pun poze cu wrapul..un picut mai tarziu, ca acum trebuie sa bucataresc un picut;

Mada eu de www.sleepywrap.com/shop/index.php?main_page=index&cPath=1" target="_blank">aici am luat wrapul..verde inchis;

Pogos multumim de vestile de la monica..sa-i transmiti te rog ca o imbratisam si ne gandim la ei;

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

am sosit si eu de la control....

ma bucur in primul rand ca avem vesti bune de la Monica...sigur o sa fie bine, nici nu ma gandesc altfel...

pe mine m-a chinuit un pic azi pt ca a incercat sa deschida colul...care era inchis si tare pe pozitie....si asta nu a fost deloc usor suportabil..transpirasem toata si ii ziceam dr ca tre sa fiu tare ca la nastere sigur va fi mai greu la care el....imi place ca va faceti curaj singura...
dupa aceasta operatie se pare reusita s-ar putea sa am ceva contractii....daca nu se intampla nimic pana luni, luni la ora 7 cu bagajelu' pentru declansare...mi-a explicat ca nu ii place deloc sa treaca peste cele 40 de saptamani ( asa ca un secret intre noi ..nici mie); legat de nasterea declansata, nu stiu ce sa zic....de-a lungul timpului am mai vb cu cateva fete care au preferat asta tocmai ca sa-l aiba pe medic acolo, sa nu fie plecat, etc...fie ca unele erau din provincie si nu preferau surpriza....toate erau tare multumita de "ostilitati" si aproape toate mai aveau ceva pana la termen ca si Katteryna ..daca se ajunge la asta o sa vad pe pielea mea cum e..

burtica de aproape 40 e mare si zbuciumata uneori...dar mami o iubeste mult iar tati si mai si..

multumesc fetelor care ne-au incurajat pe noi cele care am fost azi la control !
incerc sa ma pregatesc moral si fizic pentru ziua de luni, asta daca nici in weekend nu ma surprinde!




39 de saptamani +3 fericita mamica de jucausa

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

Buna,fete!

Ma pregatisem de galerie pt Kateryna,dar daca trebuie,mai amanam.Poate se mai si razgandesc drii,caci inteleg ca nu e chiar ok inducerea asta.

Anomis,multa sanatate,bucurii si nastere usoara!

Roxxy,nici eu nu mi-as lega trompele,e o decizie mult prea radicala,as incerca steriletul daca nu as avea contraindicatie.

Ma bucur pt vestile de la Monica,Doamne ajuta in continuare

Eu astazi nu sunt in forma deloc ,am stat mai mult in pat si mi-e foarte caaald.Si ati scris o gramada,de-abia am reusit sa ajung la zi
Azi noapte am batut recordul si nu am inchis un ochi pana la 4,ba mai mult am si citit pe forumuri numai pareri proaste si experiente urate despre Elias,si acuma am asa o stare .Numai prostii fac
Ma bag sa ma uit si eu la pozici,ca vad ati pus o gramada,si poate reusesc sa-mi fac si eu niste curcan cu legume,desi nu prea mai pot manca mare lucru.


38 sapt+ cu
AMR 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

am sosit si eu de la control....
pe mine m-a chinuit un pic azi pt ca a incercat sa deschida colul...care era inchis si tare pe pozitie....si asta nu a fost deloc usor suportabil..transpirasem toata si ii ziceam dr ca tre sa fiu tare ca la nastere sigur va fi mai greu la care el....imi place ca va faceti curaj singura...
dupa aceasta operatie se pare reusita s-ar putea sa am ceva contractii....daca nu se intampla nimic pana luni, luni la ora 7 cu bagajelu' pentru declansare...mi-a explicat ca nu ii place deloc sa treaca peste cele 40 de saptamani ( asa ca un secret intre noi ..nici mie); legat de nasterea declansata, nu stiu ce sa zic....de-a lungul timpului am mai vb cu cateva fete care au preferat asta tocmai ca sa-l aiba pe medic acolo, sa nu fie plecat, etc...fie ca unele erau din provincie si nu preferau surpriza....toate erau tare multumita de "ostilitati" si aproape toate mai aveau ceva pana la termen ca si Katteryna ..daca se ajunge la asta o sa vad pe pielea mea cum e..

burtica de aproape 40 e mare si zbuciumata uneori...dar mami o iubeste mult iar tati si mai si..
multumesc fetelor care ne-au incurajat pe noi cele care am fost azi la control !
incerc sa ma pregatesc moral si fizic pentru ziua de luni, asta daca nici in weekend nu ma surprinde!


Ce draguta esti Croco cu burtica minunata! si mie nu mi se pare f mare..cred ca e numa' bine (zise eu, cea cu mare experienta)..deci nu mai este mult pana departe?!!
sutem aici, gata pregatite!!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Croco, tinem pumnii si ne pregatim de galerie! Burtica nu arata deloc mare.

----------------------------------------------
Alexandra 35+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

am sosit si eu de la control....

ma bucur in primul rand ca avem vesti bune de la Monica...sigur o sa fie bine, nici nu ma gandesc altfel...

pe mine m-a chinuit un pic azi pt ca a incercat sa deschida colul...care era inchis si tare pe pozitie....si asta nu a fost deloc usor suportabil..transpirasem toata si ii ziceam dr ca tre sa fiu tare ca la nastere sigur va fi mai greu la care el....imi place ca va faceti curaj singura...
dupa aceasta operatie se pare reusita s-ar putea sa am ceva contractii....daca nu se intampla nimic pana luni, luni la ora 7 cu bagajelu' pentru declansare...mi-a explicat ca nu ii place deloc sa treaca peste cele 40 de saptamani ( asa ca un secret intre noi ..nici mie); legat de nasterea declansata, nu stiu ce sa zic....de-a lungul timpului am mai vb cu cateva fete care au preferat asta tocmai ca sa-l aiba pe medic acolo, sa nu fie plecat, etc...fie ca unele erau din provincie si nu preferau surpriza....toate erau tare multumita de "ostilitati" si aproape toate mai aveau ceva pana la termen ca si Katteryna ..daca se ajunge la asta o sa vad pe pielea mea cum e..

burtica de aproape 40 e mare si zbuciumata uneori...dar mami o iubeste mult iar tati si mai si..

multumesc fetelor care ne-au incurajat pe noi cele care am fost azi la control !
incerc sa ma pregatesc moral si fizic pentru ziua de luni, asta daca nici in weekend nu ma surprinde!




39 de saptamani +3 fericita mamica de jucausa

Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

crocodana iti urez succes in pregatirea ta sufleteasca ,,care cred eu ca este mai importanta de mii de ori decat bagajul
sper ca luni sa revii cu vesti si mai bune pupici si relax.....
dana15 multumesc iti doresc si tie si tutror fatelor sa revina numai si numai cu vesti bune

37 +
AMR 3 SAPTAMANI :x:x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mesaj de la Katerina:

"Sunt bine, am dormit pana acum 10 minute ca doar azi noapte am fost planton. am mai facut o eco si se pare ca buburuza are 3500gr. Abia astept sa ii vad fatzuca! Va pup dulce pe toate si va multumesc ca va ganditi la mine."

Draga de ea, se intereaza daca avem vesti despre Monica si daca au venit fetele de la control. Am promis ca o tin la curent cu toate.

Croco, e alaturi de tine, stie prin ce treci si te imbratiseaza cu drag!

E alaturi si de Monica si de bb Mihail si se roaga ptr ei!
----------------------------------------------
Alexandra 35+ cu fluturasul Alessia (Ruxandra)
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

AMR 4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Nu stiu ce sa zic despre wrapurile astea. Mie mi se pare ca sta prea ghemuit copilul. Nu-i face rau la coloana sau e recomandat doar dupa 6 luni? Parca am citit pe instructiunile unui marsupiu ca e recomandat dupa 2 luni. Stiti ceva despre asta?
Eu nu am folosit marsupiu pt ca mi se parea mie ca nu sta prea bine bebele in el.

35+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Aida multumim
Deseara iti cosi o fusta-pantalon ?
tzaca nu prea pot ca daca bate vantul ma zboara nu mai zic mai departe ...

... am atipit



Aida ... 36+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Croco mie imi place burtica ta si nu mi se pare mica cu spun fetele ...e numai buna.

Fetelor in ce consta inducerea nasterii ?
Ca eu citisem ca ruperea membranelor nu doare iar voi spuneti ca e mai lung travaliul, ca doare....stie cineva sa-mi explice si mie cum sta treaba ?

Cea mai fericita 38 + cu

Mergi la inceput