FIV 239

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata!

Looana incep cu tine draga mea sa te felicit, intram mereu zilele trecute sa te vad, te asteptam cu rezultat bun sa stii si uite cum ai venit tu ca o floare, bravo!!!! Felicitari si sarcina usoara, bebe sanatoas si la termen!!!! Ma bucur mult pentru reusita ta si asta face sa dai sperante si curaj fetelor aspirante!
Acum relax si continua sa te menajezi la maxim! papa bun, laptic, somnic si asculta si ce zice dr, sa vezi ce bine va fi! ma bucur ca vestea e dupa ziua ta, nici ca se putea un dar mai frumusel, nu? te-ai vazul pe prima pagina? Cum stai mandra cu burtica la inaintare?



Lauravoinicu, hai hai cu beta mare voinicel!!!!!!tinem pumnii de aici de la cald stransi stransi!!!!!!!! hai ca si daniela a acos maroretele norocoase!!!!! Bafta si Doamne Ajuta!

Daniela si Dragaica, fetelor voi trebuie musai sa sporiti po****tia romana acolo pe continent american sa stiti, eu lucrez aici pe partea de sud-est a Asiei!!!



carmelly, vezi ca te astept si pe tine cu vesti bune si beta obligatoriu mareeeee!!!!



Ingeras.... ce-am citit despre vacanta ta e... fara cuvinte, imi pare foarte rau ca asteptai de un an sa te bucuri de famile si de vacanta si..... hop surpriza neplacuta!
Imi pare rau.


Fetelor se vede ca vine toamna si incep sa se numere bobocii, eee nu vi se pare? si asa una dupa alta, incet incet o sa vetiti aici doar dupa prietene vechi sau sa incurajati fete in focuri!!! asta va doresc din suflet!
Bafta la toate fetele, in focuri si in apropierea lor!

sa aveti un sfarsit de saptamana frumos, racoros, relaxant, distractiv, cum vi-l doriti sa fie!!!!!!

sa auzim numai de bine in noul capitol!!!!

va pup



castelana fericita 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Buna dimineata!
Catalina esti THE BEST ai reusit sa readuci forumul asta la subiectul principal FIV-ul! Cu rele si cu bune! Bravo chiar ai scos veteranele de prin colturile lor, au venit si prieteni noi... se simte energia ta pozititva! Ne era dor de tine! Desi ma intristez la gandul ca iar o sa dispari o luna in Grecia tot sper sa te intorci cu vesti bune - doar esti experta in fiv-uri reusite.
Looana - Felicitari pentru bhcg! Sper sa creasca frumos si sa fie totul bine!
Lauravoinicu - Eu tot pe Sure check ma bazez. Barza gold mi-a dat de cateva ori niste sperante foarte pale dar erau false. Tinem pumnii!
Ingeras - of ce concediu de pomina, ce sa zic - macar daca nu se imbolnaveau copilasii ... acum e totul bine? Cand te apuci de fiv?

Despre mine - au venit rezultatele analizelor de secretie si e totul foarte bine(adica negative toate - inclusiv monstrul de candida - nu s-a gasit nici o urma), astept si Papa Nicolaul si HPV-ul, marti am programare la doctor si sper ca foarte curand sa mai mutam din ingerasii de gheata.
Va pup pe toate de pe malul marii!E apa ca o supa calda, calda...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Loana: Felicitari!!! Sper sa ne tragi si pe noi dupa tine!!!
Lauravoinicu: Eu zic ca-i de bine!! Asteptam rezultatul beta HcG-ului!! Tare mult ma bucur sa vad ca ti-ai implinit visul....te stiu de pe vremea cand eram si eu la dr.T. si stiu cat de mult ai luptat pentru asta!!!
Eu am lipsit o vreme , dar de pe 7, 8 cred ca intru in focuri....sper sa iasa analizele bune...Credeti ca-s nebuna daca-i cer dr-ei ET la 3 zile??? M-am lamurit cu blastocistii, data trecuta din 10 embrioni frumosi am rams cu 2 blasto care nu stiu daca erau chiar "frumosi"....Noi am decis sa incercam si asa, iar daca nu vrea ne vom programa pe alte meleaguri....
O zi buna tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Loana: Felicitari!!! Sper sa ne tragi si pe noi dupa tine!!!
Lauravoinicu: Eu zic ca-i de bine!! Asteptam rezultatul beta HcG-ului!! Tare mult ma bucur sa vad ca ti-ai implinit visul....te stiu de pe vremea cand eram si eu la dr.T. si stiu cat de mult ai luptat pentru asta!!!
Eu am lipsit o vreme , dar de pe 7, 8 cred ca intru in focuri....sper sa iasa analizele bune...Credeti ca-s nebuna daca-i cer dr-ei ET la 3 zile??? M-am lamurit cu blastocistii, data trecuta din 10 embrioni frumosi am rams cu 2 blasto care nu stiu daca erau chiar "frumosi"....Noi am decis sa incercam si asa, iar daca nu vrea ne vom programa pe alte meleaguri....
O zi buna tuturor!!


Maria08, bafta multa draga mea si sa fie cu noroc!!!!!!!! oooo in ce zi mare incepi tu, chiar de nasterea Fecioarei Maria! si de ziua ta!
deci nu are cum sa fie altfellllll!!!!!!
La intrebarea ta nu stiu ce sa raspund, eu una aveam 2 foliculi mari si pe aia s-a lucrat, iar transferul a fost hotarat de dr la 56 de ore doi embrioni de cate 4 celule. dar repet asa a zis dr! Asa ca mai bine intreaba pe dr toate temerile tale. Unde faci procedura? parca tu erai in cumpana unde sa incepi? imi amintesc bine?
Maria sigur toamna asta va fi plina de burticuteeee!!!!!!
va iau pe toate la odisee!
Dar sa stii ca tot aici imi face mare placere sa scriu, e ca prima dragoste, nu stiu cum sa explic!
te pup si baftaaaaaaaaa!!!!!




castelana fericita 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Avalon - am pe naiba. Deocamdata astept sa treaca carcalacii si mai vedem. A, si mai fac ceva. Ma tot las de fumat.
De obicei in sarcina am oprit tigarile fara probleme dar in afara ei chiar nu pot sa ma opresc sa ma gandesc la cafeaua de dimineata si tigara.

Dana - esti o draguta. Multumesc

Castelana - tu ma plagiezi .

maria - este adevarat ca la blasto putin probabil sa ramai cu un nr mare. La primul FIV din 17 am ramas cu 2. S-au prins amandoi.La al doilea din 12 am ramas cu 4. S-a prins unul. (din 2 transferati). Daca mediile sunt ok, daca embriologul este bun si daca poti ajunge la blasto este pacat sa ii transferi mai devreme.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor,
cu felicitarile de rigoare:
Looana felicitari din suflet pentru beta!!! Bravo si multumim pentru faptul ca ne dai curaj... eu am avut la primul fiv un singur ovocit, un singur embrion... La mine nu a fost sa fie, din pacate, dar in perioada de asteptare tare mult ma incurajau cazurile de reusita cu un singur embrion! Sarcina usoara si la termen!
Lauravoinicu multa bafta la beta!
Bun venit din concediu tuturor fetelor, pupici multi si celor care au ramas pe baricade in vara aceasta, imbratisari calde gravidutelor si mult, mult, mult succes toturor aspirantelor si sa ne ajute Dumnezeu sa avem o toamna bogata in b-hcg-uri mari!



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Wowwwww ce de vesti bune!!!!! M-au trecut toate emotiile!!!!

Looana draga FELICITARI!!!! Ai reusit cu un singur embrionas, de doua celule, categoria B! Sincer eu am fost sceptica, dar acum mi-ai demonstrat ca se [pate si asa! DD te iubeste! Mulumeste-i! Iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos!

Lauravoinicu ma bucur nespus de mult pentru tine!!! Ai reusit cu embrionasi congelati la fel ca si ellanik, many_bany si alte fete! Imi dai mari sperante! Eu sunt de parere ca daca embrionii rezista la decongelare sansele sunt la fel de mari ca si la FIV ( chiar daca se spune ca sansele sunt mult mai mici cu embrionii decongelati...). In ultima vreme chiar au reusit multe fete la fel ca si tine. FELICITARI! Sarcina usoara si copilas/i sanatos/i!

Catalina succes azi la analiza! Sper ca ai scapat de nesuferiti! Eu abia vinerea sau sambata urmatoare fac analiza.

ingerash imi pare rau pentru concediul de cosmar! Nici noi nu mergem in concediu pe litoralul romanesc. La bulgari de exemplu e mai ieftin si conditiile muuuuuult mai bune. Ca sa nu mai vorbim de alte meleaguri....Bine ca sunteti sanatosi acum, toate trec si din fiecare patanie invatam cate ceva. Eu tot iti tin pumnii pentru bebe nr. 2 , astept ca intr-o buna zi sa ne dai vestea cea mare!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Kora - multumesc mult . Dar eu nu prea cred. Am inceput sa iau extract de afin rosu la greu pentru ca ma calmeaza. Dar in prospect scrie ca se iau 14 pliculete pe luna si eu deja ma indrept vertiginos spre 28. Sper sa nu dau in alte minuni. Si pana la urma cat de mult rau poate face un biet afin rosu in comparatie cu carcalacii de ii am io la purtator?Oricum , ma cam termina usturimile astea.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Castelana - tu ma plagiezi .


Catalina

coltul meu de rai







Catalina, da recunosc cinstit, dar asa eeeeeeeeeeee!!!!! tot aici ma simt mai bine sa scriu, e grav? ce sa fac? daca-mi sunteti dragi ce-i vina mea?
bafta multa cu analizele si sanatate cat china iti doresc!



castelana fericita 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , va multumesc pt pumnii stransi , se pare ca luni voi face testul beta hcg , la mine in oras un singur laborator face beta la urgenta , dar tocmai azi asteptau reactivi , asa ca voi face luni , sambata doar fac recoltari , rezultatul tot luni , asa ca mai bine ma duc luni. Asa ca zilele acestea ma voi delecta cu diverse teste de sarcina , momentan nu am mai facut niciunul , o sa fac cu urina de dimineata , momentan nu ma bucur ca mi-e frica sa nu fie un test din acela fals pozitiv .
Felicia , multa bafta la FIV 3 , sper din toata inima sa reusesti , nu am zis nimic de transfer ca am fost numai pe drumuri si nu am avut acces la net .
Kora , iti multumesc pt felicitari , dar cum spuneam si mai sus nu vreau inca sa ma imbat cu apa rece , ce o vrea DD . Iti urez mult noroc la ET -ul din septembrie , trebuie sa fi ffff optimista , asa o sa reusesti , stiu ca este greu mai ales dupa atatea esecuri dar eu zic ca asta este unul din secretele succesului la FIV.
Avalon , sper ca nu am ce face , eu de obicei numai acest tip de test folosesc , si niciodata nu mi-a iesit asa , oricat de mult m-am chiotat dupa o linie , fie ea si imaginara, linia a aparut cam in 15 minute maxim , poate chiar mai repede , dar eu nu m-am uitat la test o perioada ca mi-a fost frica , de acea imi fac ceva iluzii , am luat testul la servici , colega mea a vazut si ea linia ,deci inca nu am luat-o razna


Mergi la inceput