Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_16

piolica, suntem aici cand ai nevoie. Incet-incet micuta Elsa o sa se obisnuiasca... apoi o sa incepem noi rand pe rand cu puii nostri....
Eu am fost data la cresa de la 2 ani, vreo cateva zile a fost greu, plangeam mereu, iar apoi am ajuns sa nu mai vreau sa stau acasa, daca mama avea cate o zi libera si ma imbia sa stau acasa cu ea, eu nici nu voiam sa aud, ziceam ca ma duc "la copii".

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca


asa a fost sora mea! Fugea la gradinita la copii!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Acum cand ne apropiem incet de un anisor am si eu curajul sa apar aici la bobocei de septembrie-octombrie 2008. Noi ar fi trebuit sa fim niste fulgusori de decembrie 2008 dar am decis ca vrem sa o cunoastem pe mami si tati mai repede (mai multe aflati la semnatura). Acum ne apropiem si noi de copii de varsta noastra. Sper ca ne primiti si pe noi in clubul vostru.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Piolica va fi greu si dupa vreo doua saptamani,la noi asa a fost,la inceput nu a plans cand ramanea cu educatoarea sau ingrijitoarea,se bucura ca le vedea si de copii,ei cand si-a dat seama ca e o chestie permanenta a tunci a fost mai rau,plangea cand il lasam acolo,da si chestia asta a durat cateva zile,apoi a fost ff bine...important e sa-i spui tot timpul,chiar daca e mica,ca te duci dupa ea si o aduci acasa,ei se tem ca s-ar putea sa -i uiti,sau sa nute intorci dupa ei..si chiar daca e mica sunt convinsa ca te intelege.
Va fi bine,si te vom sustine de fiecare data

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

joklk, bine ai venit

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Johanna bine ai venit

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Laura, mersi frumos!
joklk, bine ati venit!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

joklk bine-ai venit,avem fetitze din aceeasi zi

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

valy, am vazut filmulete cu Luca, e dulce foc... cum papa el pufuleti sau ce simpatic e cum se taraste...
CosmyB, spor la facut bagaje.

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Preety bine ati venit din concediu si multa sanatate Sorinei, felicitari pentru ca doarme in patut . Referitor la concediu nasa lui Crina a fost cu amandoi copiii si cu bona…a venit cu nasoale impresii … in sensul ca nu s-a putut odihni mai deloc.. Votat Bighidel

O mai pun pe Crina la olita, a facut o singura data pipi si kk, in rest nu prea mai vrea sa stea, olita e gen scaunel, sta bine in ea. Numai ca trebuie sa ii intretinem cu jocuri, cantece, eventual sa bea apa.

Babytza multumim de vestile dela Moni , saraca de ea , e normal sa fie suparata si sa nu aiaba chef de nimeni si nimic, ma rog sa plece cat mai repede din spital si totul sa fie bine

Andy_galro

Boo e posibil sa fie vreo iritatie???Poate ar trebui sa ii faci niste analize, am sa treaca cat mai repede

Piolica te am cu mult drag ca sa nu mai plangi , cu timpul se acomodeaza. Ma bucur ca exista progrese in mancat

Ramo la Medlife pe Grivitei se recolteaza sange din degetel

C.valy speram ca analizele sa fie ok

Nocom poate reusesti sa faci cateva poze cu sandalutele

Carla si eu as vrea sa vina dintisorii precum Mos Craciun….

Joklk bine ai venit la noi, am Karla Luiza frumoasa foc




fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Poze
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Multumesc fetelor de primire.

Andy.p daca bine am vazut eu la semnatura ta e o diferenta de o luna intre fetitele noastre.

Valy ma bucur sa re gasesc si pe tine aici. Ma bucur deasemenea ca ziceai dincolo ca analizele lui Luca sunt bune.

Revenim mai deseara ca acum plecam la kinetoterapie.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput