Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi

Piersicutza dar nu mi ai zis cum se numesc pastilutele astea.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)


Am spus numele firmei si faptul ca nu au nume ci doar ca sunt pentru dureri de dinti. Uite acum am sticlutza in fata si scriu exact:
Firma producatoare e Similasan, e cunoascuta aici caci majoritatea produselor homeopatice sunt de la ei. Stai ca am gasit situl lor
in germana ww w. similasan .ch/mund-prod31.0 . html fara spatiile de rigoare
sau in franceza: ww w. similasan .ch/bouche -dention-prod1. 0. html
Acolo e si o poza a produsului si descriere.
Se gasesc in orice farmacie, drogerie.


fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Dragelor,

babytza mi-a transmis ca a intrat in posesia pastiliutzelor de dintzi!!! daca le vrea cineva urgent (din cele care au zis ca vor...) ea este pana in jurul orei 16.00 in zona Dorobanti.

Fug sa le iau!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ajutoooorrrrrr
stiu ca io nu-s pe lista, dar , daca va mai raman in plus.....va rogggggggggg, vreau si eu pastile pt dinti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

elly, mam aei de ..pominasper dis sa vina dintele2 pe sestache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

chiar
n-ar putea sa vina si dintii..precum mos craciun ori iepurasu de pasti, doar daca cochii dorm, papa tot si sunt cuminti?
as putea sa fac armistitiul asta cu ei....
se mai baga cineva ?


( daca nu e nimeni p-aci, vorb sing chestii inteligente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

piolica, te cred ca e greu...dar trece, o sa se invete cu copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

piersicutza, dididi, preety, nocom, ratonelu, multumesc pentru sustinere si intelegere.
M-am dus la ora 14 sa o iau pe Elsa ca nu mai aveam stare. Am gasit-o dormind in balansoar, toata cresa stia de ea, se pare ca fetele de la celelalte grupe s-au mobilizat sa-i gaseasca o activitate. Au dus-o in sala de muzica unde au dansat cu ea, au incercat sa o adoarma, au plimbat-o... Cert e ca Elsa a adormit in balansoar 10 min, dupa care s-a trezit si a mincat TOT - si anume peste cu legume ceea ce era chhhh acasa, dupa care a adormit din nou, tot 10 min. S-a trezit la vreo 2 minute dupa ce am ajuns eu. Eu eram in hol si ma uitam la ea prin geamul de la usa. Era ca un ingeras obosit, plin de cearcane, cu ochii rosii de atita plins. Cind s-a trezit, o educatoare s-a dus imediat la ea (tipa inca nu ma vazuse pe mine, asa ca am apreciat ca imediat s-a dus la ea). Elsa m-a vazut prin geam si uite asa a inceput o noua poveste de dragoste cu certat ca am lasat-o acolo si cu pupaturi. Au venit mai multe educatoare, pina si bucatareasa ca sa ne sustina si sa-mi spuna sa nu-mi fac griji ca ele se vor ocupa cum trebuie de Elsa!

O sa fie tare greu, asa ca va rog sa ma suportati in fiecare luni, miercuri si vineri de acum incolo... sper ca nu va dura mult pina se va obisnui. Luni o sa stau cu ea la masa si o sa-i arat patutul si ce mai e pe acolo. Poate asa o sa stie ca va trebui sa doarma acolo.

Nocom, educatoarele spuneau ca este din ce in ce mai greu cu cit copilul e mai mare. Chiar cind plecam venea un tatic cu un baietel de vreo 2-3 ani, era tot in perioada de acomodare, insa la grupa celor mari. Se tinea de tatal lui si urla ca din gura de sarpe ca nu vroia sa-l lase acolo! Elsa nu a plins deloc cind am lasat-o, chiar se juca cu educatoarele, insa la un moment dat un beculet s-a aprins in capul ei cind si-a dat seama ca mama ei nu mai e acolo.

Pupici. Multumesc mult pt umarul virtual, ma ajuta foarte tare.




Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

ratonelu, ma bag si eu la armistitiul asta... ca dintii astia mi-au schimbat copilul... de la un copil care papa tot si dormea toata noaptea in patutul ei, la un copil mofturos si care face nopti albe, si colac peste pupaza, care incet-incet si-a facut loc la noi in pat
Stai linistita ca nu te luam cu trezirile de noapte...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

piolica, suntem aici cand ai nevoie. Incet-incet micuta Elsa o sa se obisnuiasca... apoi o sa incepem noi rand pe rand cu puii nostri....
Eu am fost data la cresa de la 2 ani, vreo cateva zile a fost greu, plangeam mereu, iar apoi am ajuns sa nu mai vreau sa stau acasa, daca mama avea cate o zi libera si ma imbia sa stau acasa cu ea, eu nici nu voiam sa aud, ziceam ca ma duc "la copii".

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput