Gravidute si mamici de Timisoara (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Buna burtici, datele mele:
DN 16.06.1982
UM 06.05.2009
DPN 07.02.2010, Dr. Bacila , Odobescu

Multumesc pentru adaugare in lista

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

otilia refacere rapida sa aduci puiul acasa! Sunt foarte frumoase pozele...se vede ca Laur e super fericit la bunici! La multi ani ptr cei 2 anisori! Inca nu ati fost la Scooby? S-ar putea sa mearga un vecin de-al nostru Alex tot acolo.

Cristina eu vin la intalnire...sper sa fie vremea buna! Poate ne intalnim undeva mai aproape de Iosefin sa poata ajunge si Toshador.

Va pupam!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!




Miha esti o scumpa. Incerc si eu sa ajung in parcul botanic. Adi are sala marti asa ca poate il pot convinge sa ma duca in parc si dupa sa ma ia. Sa vedem cum are programul asta mica, poate mananca pe la 5:30 si dupa ne descurcam noi in parc pe o bancuta .

Va pupam si sper sa ajung si eu la intalneala.

Parinti fericiti de Angelica, 18.06.2009.


Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador/angelica

pana nu esti parinte nu cunosti fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am revenit de la mare!!!!!
A fost super frumos!!!Mi-am facut griji degeaba si drumul a fost ok a durat cam 14 ore dar Andrei a fost cuminte.S-a obisnuit atat de bine cu masina incat eu stau in fata si el cumintel in scaunul lui pe care il adora sta fff comod in el si ii place.Una peste alta am avut un concediu super Andrei a fost fericit toata ziua numai un zambet si a dormit tare bine.De abia asteptam vara viitoare sa mergem din nou.In Neptun a fost ok si conditiile destul de bune ma refer la plaja si apa ca la cazare nu am ce comenta a fost super ok am prins vreme frumoasa in fiecare zi si apa calda 25 de grade super de balaceala.
Pun doar cateva poze:
prima intalnire cu marea
plec la plaja
cel mai mult imi place in apa
vine valu....
cu mami pe plaja
dupa prima zi la plaja sunt terminat...
O sa mai pun poze astea sunt doar cateva din multeeele care le-am facut
Ne-a fost tare dor de voi ce noutati mai sunt?????

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravitimis spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ofe_27

Buna burtici, datele mele:
DN 16.06.1982
UM 06.05.2009
DPN 07.02.2010, Dr. Bacila , Odobescu

Multumesc pentru adaugare in lista

16+


Bine ai venit si sarcina usoara! Chiar ma gandeam ca nu mai avem gravidute active si uite ca voi ne-ati salvat...Tu si Gratiana aveti sanse sa fiti si colege de salon!

Va asteptam si pe voi la intalnire daca poftiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Da, mai ales ca avem acelasi doctor. Luni voi afla daca e baietel sau fetita.
Ofe,sper ca vom face schimb de pareri si impresii despre bebicii din burtica.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ofe_27

Buna burtici, datele mele:
DN 16.06.1982
UM 06.05.2009
DPN 07.02.2010, Dr. Bacila , Odobescu

Multumesc pentru adaugare in lista

16+


Ofe, Ofe!!!!!!! Adica, Ofelia, colega mea? Sper sa nu ma insel, sa fac vreo gafa. Bun venit! Si uita-te totusi la pozele mele ca sa fiu sigura ca ma adresez cui trebuie
Dya, ma bucur ca a fost totul ok la mare, super pozici
Cred ca venim si noi la intalneala dar nu promit...sapt trecuta nu am stat acasa nici macar o zi, mi-am tot gasit ceva de facut prin oras...AAA, am fost miercuri la Arena, pe Lugojului, cu Iulia, am stat toata ziua, i-a placut la nebunie; si n-a fost nimeni in bazin...am fost cu o colega, doar eu cu bebele ei

...si acu' ma pregatesc de nunta la Arad, mergem si cu bubulina ca nu avem cu cine sa o lasam si o luam cu noi, stam la hotel si facem cu randul la nunta, asta este!

si abia astept sa ne vedem!

Iulia si-a revenit la programul initial de papa! minunea a tinut cam 5 zile......e o dragutza!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genny76 spune:

gratiana77, ofe_27 bine ati venit printre noi si sarcina usoara.
fancy distractie placuta la nunta.
Noi suntem bine, nu prea avem timp sa scriem aici dar de citit mai reusim, suntem sanatoase, Doamne ajuta, pana acum totul e ok. In rest ne luptam cu somnul de peste zi, adica imi adoarme printesa cate 20-30 minute, se trezeste, se joaca jumate de ora pe urma iarasi vrea sa doarma si iar la somn 20-30 minute si uite asa se face seara. In rest e o scumpica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Citat:
citat din mesajul lui genny76

gratiana77, ofe_27 bine ati venit printre noi si sarcina usoara.
fancy distractie placuta la nunta.
Noi suntem bine, nu prea avem timp sa scriem aici dar de citit mai reusim, suntem sanatoase, Doamne ajuta, pana acum totul e ok. In rest ne luptam cu somnul de peste zi, adica imi adoarme printesa cate 20-30 minute, se trezeste, se joaca jumate de ora pe urma iarasi vrea sa doarma si iar la somn 20-30 minute si uite asa se face seara. In rest e o scumpica.


Genny esti o fericita...20-30 de minute...vai e o vesnicie...noi dormim ziua cate 10 min ...ne jucam vorbim dar de dormit foarte greu dormim. Domane ajuta acum e mai bine buburuza mea , nu mai face febra, dar cred ca s-au intors colicii. De 2 zile fooooarte agitata e...da din maini si picioare pana incepe sa planga...atunci incep sa o plimb si adoarme..doarme un pic si iar se trezeste...pana mancam....cand mancam, povestim si radem si iar de la inceput incepem sa ne agitam....si tot asa. I-am dat apa de marar azi si s-a mai linistit chiar a dormit o ora la pranz..nu-mi venea sa cred ca doarme asa de bine...si seara in sfarsit a afacut cacauta foarte bine...asa ca speram ca o sa fie mai bine. Cam asa ne distram noi.

Parinti fericiti de Angelica, 18.06.2009.


Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador/angelica

pana nu esti parinte nu cunosti fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Ciao fetele !
Si noi vrem la intalneala.
Pentru noi e bine si locul si ora.

Lucia,am vazut pozele din Croatia si cele de la petrecerea de un an.
Sunt superbe iar Iulia e atat de scumpa si de dulce....

Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genny76 spune:

toshador noi avem zile cand dormim si 40-50 minute, dar nu mai mult, suntem mai norocoase la capitolul asta, e adevarat ca e pe reprize, dar e.
Noi azi am fost la spital la urgente pana la urma, cu problema noastra cu regurgitatul si cu vomitatul in jet, mai nou de 2 zile ne umplem de lapte amamndoua din cap pana in picioare, am primit tratament si speram sa ne revenim in cateva zile, plus ca doctorita la care am fost la nou nascuti mi-a zis ca are o usoara displazie de sold, dar pana la 4 luni nu putem face mare lucru. Eu m-am dus cu o problema si cand a pus-o pe masa de consultatie se uita la picioruse si la fundulet in loc s-o consulte la burtica, dar de fapt doamna doctor mi-a consultat-o din cap pana in picioare, inclusiv eco la fontanela. In rest e bine Doamne ajuta.

Mergi la inceput