Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(193)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

BB, bafta multa la slabit :) Cite kg ar insemna sa dai jos?
Scumpa Iasmi, ai inregistrat-o? Apropo, nu ai mai zis nimic de degeteluul ei, s-a rezolvat problema? Sau am pierdut eu mesajul :(
Vali, sa se faca mica bine cit de repede ! Cum sunteti cu alaptatul?
Acum mi-am dat seama ce apropiat e mersul la gradinita... eu tot am impresia ca mai aveati pina acolo....
Sunt curioasa si la Andra cum o sa fie.


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

flory, ar insemna sa dau jos 6 kg.....ca sa am din nou loc unde sa le pun....
cu degetelul nici o schimbare (multumim de intrebare! ). in luna lui septembrie vrem sa mergem in ungaria la un specialist. sper sa dau peste vreun dr competent ca la noi in romania numai cu presupusul s a dat pana acum...pana ca si cu operatia (care dupa parerea lor era singura solutie) nu se stia exact ce v a iesi.... adik la un moment dat ne-a spus: taiem, vedem ce e (cum naiba in ziua de azi cand exista eco 4 D, aparaturi speciale nu poti vedea fara sa tai???!!! ) si dc trebuie scobit prea tare nu ne bagam....doamne astea sunt cuvinte, vorbe de dr pe mana careia se presupune ca te dai sa te faca bine????? mie groazaaaa....e un sufletel prea mic si iubit sa o las sa fie chinuita de asemenea dr care nu stiu decat sa taie si dupa sa descopere..... nah ca ma i a cu plansul.....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Eu din cite am observat daca chiar iti doresti ceva obtii, asa ca nu cred ca o sa ai probleme sa le dai jos :) Probabil ca problema e cum si sa poti sa te mentii dupa, sa nu le pui apoi inapoi ca e pacat de efort :) Eu am tinut o multime de cure drastice, cu care reuseam sa slabesc pina la 7 kg in doua saptamini, dar visam numai hamburgheri si cartofi prajiti toata perioada aia, eram asa de infometata de imi venea sa ii iau la bataie pe toti :))) Si bineinteles, aratam super in seara X, pentru care facusem efortul, si apoi in doua saptamini puneam la loc 8 kg, ca sa stiu o treaba.

Off, sper din tot sufletul sa gasiti acolo un medic bun si sa va ajute, ma gindesc ca stiti la cine mergeti, nu?
Si pe mine ma revolta raspunsurile de genul asta, asa o stare de neputinta si revolta iti da :(

Eu ma duc la nani, miine am o zi grea si deja e tirziu, somn usor la mamici si pitici

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

flory...din pacate nu stim la ce dr sa mergem....inca ne interesam in toate partil eposibile.....
daca stiti vreuna un dr bun......

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noapte buna!!

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

'neata!
va las ....






ajunge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

buna dimineata!

Nu intru eu prea des sau nu reusesc sa intru,dar mai mereu citesc despre voi!

Acum am si eu o problema...Maria de azi noapte vomita ,de vro 4 ori azi noapte si acum dimi mi-a cerut lapte i-am dat si l-a dat afara pe tot!
Nu are scaune diareice!
poate fii enterocolita?
Nu stiu cum se manifesta ca e prima oara cand patesc asa ceva cu ea!

Va multumesc mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

multumesc de urari!

Cristina, fugi cu fata la medic, nu mai sta. eventual chiar la urgente dc nu dai de pediatrul ei.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

VALI - of , imi pare rau; la noi prima zi de gradi a fost, pe neasteptate, azi; adica am mers sa vb cu directoarea si a zis sa o las si azi; am sunat-o la 9.15, la 10.15, deja incepuse sa se agite dupa ma-ma, se tot ducea la usa, apoi inapoi si l-am trimis pe sot sa o ia, la 10.30 de plangea...a fost numai bine; insa la plecare a facut mai-mai, le-a zis papa, iar in masina a raspuns afirmativ cand a fost intrebata daca revenim si maine la gradi; eu zic ca a fost nesperat de bine, pt inceput, 2 ore jumate e mai mult decat credeam; vedem si maine; succes si voua!

emotiile mele erau cat casa, am plecat tremurand de la gradi si cu nervi in stomac, m-am linistit abia cand am stiut ca e cu tati...abia astept sa-i vad mutrisoara cand o voi intreba dupa amiza despre gradi...

BB - tre sa fie scumpa foc Iasmi la cum vorbeste!

CRISTINA - da , poate fi enterocolita, pot aparea si scaune diareice - daca si ii ramane ceva in stomacel dupa atata vomat, sau febra mai tarziu; mergeti la medic. Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

validelide...sanatate piticutei tale!
bb..yasmi a ta e o figuuuraaaa!
uberbax...la medic...repede..repede!numai bine va doresc!
am o zi la servici .... groaznicaaaaaa!
Ana ieri a tot stat fara pampers....la un mom dat aud..."gata bavooo"
fata mea s-a asezat singura pe olita si a facut pisi(eu trebaluiam prib bucatarie)....nu-mi venea sa cred....am pupacit-o toata toata!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput