Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(193)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Mami Miha, la multi ani, sa te bucuri de familia ta minunata si sa ne bucuri si pe noi cu bunatatile tale !

Pufu, ah ce bine imi pare ca esti iar activa pe forum ! Imi face mare placere sa te citesc !

Stef, si eu ma car cu butoiul dupa mine, si din pacate nici nu pot aplica sfaturile intelepte ale Pufuletului nostru, ca n-am cu cine lasa copila nici 5 minute. Asa ca vrand nevrand trebuie sa imi caut si sa imi gasesc mici placeri pentru mine in contextul actual. O vacanta de cateva zile fara sot dar in compania unei prietene foarte dragi, o cafea la o benzinarie cu loc de joaca luata cu o alta prietena, mamica si ea (desi n-am stat mai mult de 2-3 minute la masa sa bem cafeaua, din care poate doar 1 impreuna, doar ideea ca bem o cafea impreuna ne-a remontat pe amandoua). In rest, stii cum e, grijile pentru deciziile viitoare si regretele pentru cele trecute sunt doar timp consumat inutil.

Ellis, cred ca vin sa dau si eu ocol pe la disociatul vostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cucuuuuuuu

mai e cineva la ora asta??????

miha, LA MULTI ANI!!!!!

darleena, LA MULTI ANI!!!!!

poate cu ocazia asta intrii si aici putin sa ne mai spui de voi!!!!

andreea, concediu placut!!

va spuneam de iasmi ca tuseste de 2 nopti. nu are muci deloc, nu are nimic!!! doar se intampla sa mai tuseasca noaptea, fara sa se trezeasca.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata....

eu inchid...eu deschid.....

la noi s a stricat vremea.....si e asa fain racoare!!!!!



_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si dc nu e nimneni....pleci si eu la o cafea (frappe ) si sa imi iau copila acasa de la buni....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

si dc nu e nimneni....pleci si eu la o cafea (frappe ) si sa imi iau copila acasa de la buni....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi & ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007

si noua o nu ne dai ??? rusinica...


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

andreea iti doresc din tot sufletul o vacantza cat mai placuta..mersi incaodata de ganduri bune

flory..de unde le scoti..?mamica inteleapta ce esti
stiu ca nu pot evita la nesfarsit...dar pana nu primesc niste raspunsuri nu pot face nimic...nu vreau nici sa presez lumea..asa ca astept deocamdata evitand sa ma gandesc...

sa va spun si voua de relaxarea mea de aseara...

poate ca nu veti intelege unele cuvinte..caci am dat copy de la mamici de italia..dar n'aveam chef sa mai scriu inca odata
(da' nu cred ca e asa de greu de dedus..oricum nu vreau sa credeti ..altceva ..ci ca uneori imi vine mai usor sa ma exprim cum imi vine...scz)

aseara tocmai ma decideam sa ma relaxez..imi pregateam cada cu spuma si o carte cu tehnici de relaxare...afara ploua de spargea...dar eu eram in trans..adica eram foarte relaxata..ma gandeam numai la lucruri frumoase...si incepusem sa ma simt chiar bine..simteam ca tot stresul acumulat se ducee..muschii incepuse sa se relaxeze si ei..si cum stateam eu asa si ma bucuram de aceste clipe minunate..minunat de frumos..aud o pierseana(seranda) zbatand...la un moment dat ceva care cade...s'a dus d..q-ului toata relaxare..am iesit din cada ..am deschis geamul si ce vad..solia de la etajul de deasupra a cajut la milimetru de masina mea parcata prea aproape bloc... am zis ca inebunesc...m'am uitat la masina..nu s'a intamplat nimic..dar imaginativa cateva zeci de kilograme de la etaj..cazute pe masina..cred ca o distrugea...mai nou ne'a prins ansia pe toti ca acea piatra de marmura putea sa cada nu neaparat cu ploaia..nu era prinsa bine..daca era stefy pe afara..si cum se joiaca ea pe terasa exact in acel loc...tremuram toti numai la ideea aceasta ..vecii alarmati si ei..ne'a pus ca chemam pompieri.."caci au obs ei ca sunt si la celelate geamuri(placile de granit din jurul geamurilor nu sunt prinse bine)..inclusiv la geamul nostru de la baie.."
cica tb sa chemam pompieri sa le dea jos pe toate cate sunt instabile... ca noi ramanem pagubiti daca se intampla ceva..si ca de maine tb sa ne facem asigurare...a inebunit lumea fratilor..de parca daca fereasca Dumnezeu s'ar inatmpla vreo nenorocire ..imi plateste asigurarea chiar si o viata de om...aa nu va zic cat a tinut'o asa..noi tb sa mergem la cina..dar ei tot asa o tineau..
eu nustiu frate..ei parca abia asteapta sa se intample cate ceva ..ca sa aiba de ce se lua...aaa nu va zic cu ce tupeu ne'a "ordonat sa chemam pomperii..ca ei sunt proprietari..la care eu..stiu ca vor prinde iar ciuda pe mine..ca nu'mi tin gura acasa...dar le'am zis sa'i cheme ei..daca tot sunt proprietari...caci noi in cel mai rau caz putem sa chemam proprietarul de casa de deasupra si sa ia masuri, iar a doua zi in cel mai rau caz ..sotul meu cu seful lui(caci ei se ocupa de muratorie si chestii din astea)
in fine odata ajunsi de pe unde erau proprietarii de casa s'a discutat si in sfarsit s'a incheiat(ajunsi la concluzia ca nu mai iesim prin zona pana cand vor sistema totul)
..cred ca o mai tineau asa toata noaptea daca nu puteau astia sa ajunga.....ce lume mai..n'am mai vazut asa ceva...
si iote asa o alta sera placuta..dar m'a distras un pic de la tb mele..si asta e de bine..cred


va pup ..o zi buna!



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihuta

Mami Miha, la multi ani, sa te bucuri de familia ta minunata si sa ne bucuri si pe noi cu bunatatile tale !

Pufu, ah ce bine imi pare ca esti iar activa pe forum ! Imi face mare placere sa te citesc !

Stef, si eu ma car cu butoiul dupa mine, si din pacate nici nu pot aplica sfaturile intelepte ale Pufuletului nostru, ca n-am cu cine lasa copila nici 5 minute. Asa ca vrand nevrand trebuie sa imi caut si sa imi gasesc mici placeri pentru mine in contextul actual. O vacanta de cateva zile fara sot dar in compania unei prietene foarte dragi, o cafea la o benzinarie cu loc de joaca luata cu o alta prietena, mamica si ea (desi n-am stat mai mult de 2-3 minute la masa sa bem cafeaua, din care poate doar 1 impreuna, doar ideea ca bem o cafea impreuna ne-a remontat pe amandoua). In rest, stii cum e, grijile pentru deciziile viitoare si regretele pentru cele trecute sunt doar timp consumat inutil.

Ellis, cred ca vin sa dau si eu ocol pe la disociatul vostru...

mami de Sophia


ma bucur ca ai gasit o rezolvare la "butoi"..eu n'am nici o treaba cu butoiul....poate as face ce spui tu daca ar fi vb de o depresie ceva...sincer nici macar o vacanta nu m'ar ajuta nici fara stefy si mai ales fara sot...care e unicul meu prieten (cu care pot discuta deschis legat de ce ma doare )..iar in aceste momente el e cel care ma relaxeaza si ma ajuta mult psihic...luand in spinare grijile...sincer mi'e mila de el..oare cat mai poate duce si el...

scz ca va ametesc asa... dar daca as putea spune dechis ..poate ati intelege mai multe si poate as primi multe sfaturi, dar din pacate nu pot...dar mai stiu ca daca gasesc o portita cat de mica eu ma infiltrez si gasesc solutia...voi avea negresit o iesire..trebuie sa o gasesc sunt singura care o pot face(si sper ca ma va ajuta si psihicul )...
eu una sunt optimista!



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Andreea, concediu placut va urez!
Stefania, daca esti optimista ai inceput foarte bine. Si cred ca o vacanta cat de mica, cu tot cu familia te-ar ajuta. Mie Eva mi s-a parut foarte ok concediul asta, mult mai bine decat anu' trecut, neasteptat de bine de fapt, in ciuda drumului f lung parcurs. Asa ca m-am relaxat si eu.
Aha, si da alea's picioarele mele, noroc ca nu se vede burtanul de deasupra si niste halci anapoda rau.
Pufule am plans fiindca nu stiu ce sa fac, de fapt. Intai am cautat bona, acum caut gradi, si mi-a fost asa mila de ea, cand am vazut-o la masuta cu copii, colora si ea si era cea mai mica dintre toti si ne cauta cu privirea din cand in cand

Poze noi

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">Eva e ratusca adr

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

adra, ai idee cum pot s aimi schimb semnatura?

inca ceva. mamicilor de baieti. vreau sa ii iau lui Stefan o masinuta din aceea ce s eimpinge cu picioarele(nu cu pedale, nu electrica), n-aveti idee unde gasesc? ca din pacate Cj e dezastru la capitolul jucarii. ma refer la un site

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

contul meu/profil personal/optiuni profil (tre' sa fii logata)

bicicletele alea se numesc mergatoare, dupa asta trebuie sa cauti, eu am gasit www.flaro.ro/index.php?id_cat=12" target="_blank">aici, cred ca sunt prin zona ta, daca nu, Cristina a luat pentru ginerele meu. Da' de ce? sunt numai pentru baieti?:P

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=8&folder=Ratusca din viata mea" target="_blank">Eva e ratusca adr

Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput