Burtici fericite de septembrie-octombrie (175)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Fetelor, dupa ce a zis Techila ca incarca poze am cautat sute de capitole in urma, pagina cu pagina pana am gasit link la albumul acela al ei dar sunt invingatoare
Balenele sunt senzationale. ATENTIE ca nu sunt inca toate pozele incarcate.
Pentru un pupic gras va dau si voua link-ul ca sa nu mai spuneti ca sunt o scorpie

http://family.webshots.com/photo/2809092260105428805RsuIlW

Sunt asa de frumusei ca simt ca am sa ma topesc.
Techilo sa-ti traiasca !!!!!

Cea mai fericita 37 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Lutoniana Ma bag la vizionat!

39s+1zi cu floricica RAISA MARIA
Asteptand ziua de maine...
Trandafirash, mami, tati si-o intraga lume te asteapta sa ne daruiesti zambetul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce faci, Ancule? Mi-e dor de tine. Nici eu nu prea intru pe la Scutece. Daca nu se supara fetele poate imi spui aici ce mai face Maria. Tu ai vreo veste cu 2 liniute? Uite un mare pt voi doua.



Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Multam fetelor ,ca am pandit pe la toate subiectele
Hai nasteri usoare ,sa fiti santoase si laptoase!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2





Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 37+

AMR 1-2 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Doamne ce dulci sunt cum dorm ei asa cu manuta sub capusor! sau cu manutele incrucisate!
Techiluto! sa-ti traiasca!Deci fiica-mea va avea de unde alege cand va creste!

39s+1zi cu floricica RAISA MARIA
Asteptand ziua de maine...
Trandafirash, mami, tati si-o intraga lume te asteapta sa ne daruiesti zambetul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:


Cristina_Ana, deci ai ramas fara dop , inteleg ca esti aproape. Desigur, dupa ce faci manichiura, pedichiura, ca altfel nu poti da ochii cu manechina ta . Mai, da' ce soacra faina ai , bine macar ca o vezi rar. Iar cu spoveditul, cred ca e indicat doar daca simti nevoia, in orice caz nu e obligatoriu .

Selen, multumim pt vestile despre Doro . Ma apuca ameteala cand vad semnatura ta . Si pe a Katterynei la fel .

Raluca_u, Camy, multumim de vesti depre Monica, sper sa fie totul bine cu Dragos

Luto, si eu cred ca-ti mai trebuie cateva body-uri pt bebitza al tau. Prietenele mele cu bb m-au sfatuit sa am un min de 7 bucati de fiecare (cu maneca scurta, lunga etc).

Clodute, ce frumosi sunt copilasii tai , scumpi foc!

Raluka, bafta la doctor, sa vii cu vesti bune

Techila, pap balenii si pe mami curajoasa .

Manga, la mine pofta de mancare creste proportional cu burta. Aseara pe la 10 bantuiam prin magasin sa cumpar ceva de mancare, dar nu stiam ce . Mi-am luat niste tapioca si niste paste congelate....bune rau . Iar pt nervul sciatic sa stii ca un masaj ajuta , medicamente nu cred....





35+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Dana daaaa in sfarsit ai stat tu sa-mi spui noapte buna . Dar oare cum s-a intamplat?


Pai te-am pandit mai Ralu..ai spus cu vreo 2 mesaje mai inainte ca iti este somn si eu "hopa! scot parleala"..dar ai vazut ca am cedat si eu imediat!

ma gandesc la monica care isi face giji pentru puiut..sa dea DD sa fie bine! eu cred ca medicii sunt pur si simplu mai precauti cu Dragos, avand in vedere antecedentele..dar el va fii bine, bine!!

Am vazut pozicile cu bb Karolina..ioi, draguta! ce suparata era..suferim noi ce suferim sa-i aducem pe lume, dar cred ca daca ar putea ne spuna ce au simtit ei...Hmmm.. sa va traiasca Clodute!
O salut cu drag si pe Raluca_u..ca isi mai face timp sa intre pe la noi;

pup si pe Iulika ..sa stii ca intr-un fel imi era teama sa te intreb de eficacitatea masajului, pentru a nu ma descuraja..dar sa stii ca tot il fac! am dat o gramada de banuti pe uleiul ala!

nu ma stiu ce vroiam sa zic..asteptam poze de la Monica !!

Aaaa..si ..sa stiti ca mi-a venit notificare de la posta!!! ca trebuie sa merg sa ridic un colet de la vama (e un oficiu postal mai special,cred)..s-ar putea sa fie WRAPUL..de fapt asta trebuie sa fie!! wow, ce fain! au fost super rapizi, ca doar acum 8 zile am dat comanda! uffff...sper sa fie asta! sa nu ma incant degeaba!

PS: maine merg sa vad care-i treaba;

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Fetelor, va propun sa faceti o sectiune speciala la odiseea voastra, ceva de genu' "burtici fericite de septembrie - octombrie" si urmasele lor de la nov-dec, la cate fete de la noi va citesc, trec sa va salute si sa declare admiratia, ce spuneti? 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna,

Scriu repede...
Patrick e cam plingacios... cind ajunge in dreptul usii unde e Karo intinde mina si arata usa si apoi plinge. Cind o vede pe Karo plinge... in prima zi a fost vesel ...a pus mina pe ea ...in ochii ei...in nas...a mingiat-o a strins-o de nas...
Acum insa plinge.
Sunt tare suparta ca il vad ca plinge...
Nu il pot implica pe Patrick ... pentru ca ii zic sa imi aduca ceva (orice) si nu vrea... sau daca vine cu acel ceva mi-l intinde si apoi pleaca tot cu el... E prea mic saracutul ieri a facut 1 an si jumatate. Mi-e mila rau de el.
Si eu pling cot la cot cu el si cu Karo care daca eu pling plinge si ea...
Nu e chiar vesel... am zis ca astept sa mai treaca citeva zile sa ne obisnuim ...dar daca tot ati intrebat am zis sa scriu citeva rinduri.
Deci nu sunt prea vesela. DAR II IUBESC CU DISPERARE PE COPIII MEI.
De laptic avem...ceva...ca doarme linistita... deci e perioada de acomodare...si sint convinsa ca o sa am laptic...si nu o sa apelez asa repede la lapte praf cu am facut cu Patrick la inceput.
As vrea sa alaptez tot cam pina la 6-7 luni ca la Patrick...dar sa vedem...

Va pup si sper sa revin cit de curind si cu vesti vesele.

P.S. o sa schimb si semnatura si o sa revin si cu poze (mai frumoase) dar sa ma mobilizez.



Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:



Doro felicitari pt bebe Sara!!Så fie sånåtoaså si påpåcioaså!! Mi-a plåcut mult al doilea mesaj..Daca nu as fi nåscut cu siguranta må legam de mesajul ala plin de optimism..eu de obicei ma leg de tot c e aduce optimism..

Clodute am vazut pozicile cu minunea Karolina..Så iti traiasca e tare scumpicå..

Cristina_ana da m-au cusut ..bineinteles ca m-au cusut ca oricum eu am simtit ca m-am rupt deci nu a fost nici mica dar nici mare ruptura..Nu avea cum så ma lase asa banuiesc..

Katteryna Bruculicå e bine mersi doarme dus ziua si noaptea are program de alintat si mornåit..Bine ca apuc så dorm si eu de pe la 21 pana pe la 00 sau chiar 01 si apoi incepe show-ul vreo 2 ore..si apoi iarasi doarme pana la urmatoarea masa.Are decat o repriza de stat treaz dar nu plange mereu ci se freaca ca si cum nimik nu ii convine...Chiar så stii ca am incercat så mai dorm si eu cu el acum dar nu pot..Probabil sunt destul de odihnitå

A inceput så pape si la 4 ore..Se trezeste singurel nu il mai trezesc eu(la 3 ore)..Ziua ii mai pun niste jucarele asa la distanta cat så prinda si el oleak cu ochisorii lui mancai-ar mama si s euita fascinat la ele..

Daca nu mai apuc så intru ....Scot si eu agitatele pt maine




Katteryna



Sunt cu tine in gand si totul va fi bine..Maine astept vesti..Te pup dulce si Nastere usoarå iti doresc!!


Monica totul va fi bine vei vedea!!!ESti o luptåtoare..Esti de admirat..!!TE pup

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Roxule si mie imi este dor de tine si de unele fete de la scutece dar ne mai conversam pe unde ne mai prindem,ca acum
Noi suntem bine,Maria creste frumos si repede ,ne bucuram de ea si ne minunam in fiecare zi de realizarile ei.
Eu sunt bine,tot ne gravida desi luna asta am crezut ca a dat norocul peste mine nu a fost decat o alta dereglare.
Nastere usoara daca nu mai vb si astept poze cu minunea 2.
Uite cateva pozici de la ziua Mariei de Sf MArie

http://family.webshots.com/album/574323647hOAHhh


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput