Puiuti de Randunici 2008!! (304)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

fetelor, eu incep lupta cu bagajul...spuneti-mi si mie:
1. cum e tusea la care se da Humex expectorant si Stodal, p-astea le am!
2.ce parare aveti daca nu-i mai dau vigantolul in astea 2 saptamani?..dr zice sa nu-l oprim chiar daca merge la mare, dar el nu are probleme...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Clodute, sa-ti traiasca puii! Niste scumpi! Cum te descurci cu ei? Ai ajutor? Care este reactia fratelui mai mare?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am vazut pe Karo! seamana cu mami! sanatate multa mami si sa-ti creasca piticeii mari!

gata! am platit toata vacanta, sunt saraca lipita si datoare pe deasupra , dar uite asa, o viata am!

multumesc fetelor pentru rugaciunile pentru Oana. Doamne ajuta!

luny, stodalul merge la orice tuse, iar Humex la tuse expectoranta (coapta, nu seaca). la tuse seaca eu dadeam Paxeladine, chiar daca scrie ca e dupa 2 ani, un dr de la spital mi-a zis ca-i pot da 2.5 ml de 2 ori pe zi. in general la tusea asta intervin cu sirop, pe cea expectoranta o tratez mai naturist.
eu zic ca nu e nimic daca sari vigantolul astea 2 saptamani. eu nu i-am mai dat din mai, caci il tin la soare suficient. 10 min pe zi asigura necesarul de vitamina D. In tarile insorite nici nu se da vigantol, iar la noi, stiam ca daca nu sunt probleme, nu se da vara. culmea ca pana si pediatra mea a zis sa nu-i dau!!! ce-o fi patit???

fug sa ma uit dupa hainute, ca sunt atatea si nu reusesc sa ma decid ce sa comand...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Clodute, sa-ti traiasca copiii, sunt niste frumosi amandoi.

Luny, ca si Ariel, pe timpul verii nu am mai folosit vigantol, stam mult afara la soare...

Ariel, ce frumos, acum mai aveti putin si plecati in vacanta. Abia astept salopetica de blugi pentru Rebecoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna,

Scriu repede...
Patrick e cam plingacios... cind ajunge in dreptul usii unde e Karo intinde mina si arata usa si apoi plinge. Cind o vede pe Karo plinge... in prima zi a fost vesel ...a pus mina pe ea ...in ochii ei...in nas...a mingiat-o a strins-o de nas...
Acum insa plinge.
Sunt tare suparta ca il vad ca plinge...
Nu il pot implica pe Patrick ... pentru ca ii zic sa imi aduca ceva (orice) si nu vrea... sau daca vine cu acel ceva mi-l intinde si apoi pleaca tot cu el... E prea mic saracutul. Mi-e mila rau de el.
Si eu pling cot la cot cu el si cu Karo care daca eu pling plinge si ea...
Nu e chiar vesel... am zis ca astept sa mai treaca citeva zile sa ne obisnuim ...dar daca tot ati intrebat am zis sa scriu citeva rinduri.
Deci nu sunt prea vesela. DAR II IUBESC CU DISPERARE PE COPIII MEI.
De laptic avem...ceva...ca doarme linistita... deci e perioada de acomodare...si sint convinsa ca o sa am laptic...si nu o sa apelez asa repede la lapte praf cu am facut cu Patrick la inceput.
As vrea sa alaptez tot cam pina la 6-7 luni ca la Patrick...dar sa vedem...

Va pup si sper sa revin cit de curind si cu vesti vesele.

P.S. o sa schimb si semnatura si o sa revin si cu poze (mai frumoase) dar sa ma mobilizez.



Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

fetelor, eu incep lupta cu bagajul...spuneti-mi si mie:
1. cum e tusea la care se da Humex expectorant si Stodal, p-astea le am!
2.ce parare aveti daca nu-i mai dau vigantolul in astea 2 saptamani?..dr zice sa nu-l oprim chiar daca merge la mare, dar el nu are probleme...

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!
eu nu i-am dat vigantol cand timp am stat la mare..cred ca nu-i nici o problema daca intrerupi 2 saptamani

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

E de bine!!! Are drept de munca, a primit mai repede aprobarea!! Cel mai probabil decolam lunea viitoare!! Iupiiii!

Clodute, va fi bine, sunt absolut convinsa!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Luny, si eu stiu la fel cu siropurile ca Ariel, doar ca eu m-am ferit de Paxeladine. Cu vitamina D, nici Matei nu mai ia din mai, desi eu am uitat mereu sa ii dau... Reluam si noi din toamna, adica o picatura pe zi. La sfatul pediatrei.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ariel, prevad un concediu de vis!!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clodute

Buna,

Scriu repede...
Patrick e cam plingacios... cind ajunge in dreptul usii unde e Karo intinde mina si arata usa si apoi plinge. Cind o vede pe Karo plinge... in prima zi a fost vesel ...a pus mina pe ea ...in ochii ei...in nas...a mingiat-o a strins-o de nas...
Acum insa plinge.
Sunt tare suparta ca il vad ca plinge...
Nu il pot implica pe Patrick ... pentru ca ii zic sa imi aduca ceva (orice) si nu vrea... sau daca vine cu acel ceva mi-l intinde si apoi pleaca tot cu el... E prea mic saracutul. Mi-e mila rau de el.
Si eu pling cot la cot cu el si cu Karo care daca eu pling plinge si ea...
Nu e chiar vesel... am zis ca astept sa mai treaca citeva zile sa ne obisnuim ...dar daca tot ati intrebat am zis sa scriu citeva rinduri.
Deci nu sunt prea vesela. DAR II IUBESC CU DISPERARE PE COPIII MEI.
De laptic avem...ceva...ca doarme linistita... deci e perioada de acomodare...si sint convinsa ca o sa am laptic...si nu o sa apelez asa repede la lapte praf cu am facut cu Patrick la inceput.
As vrea sa alaptez tot cam pina la 6-7 luni ca la Patrick...dar sa vedem...

Va pup si sper sa revin cit de curind si cu vesti vesele.

P.S. o sa schimb si semnatura si o sa revin si cu poze (mai frumoase) dar sa ma mobilizez.



Clodute mami de Patrick si
cu Karolina
uff mi-au dat lacrimile cand am citit mesajul tau...hai capul sus ca o sa fie bine...cred ca este greu mai ales ca patrick e micutz si nu intelege f bine ce se intampla dar o sa fie bine...cu multa rabdare si ajutorul lui DD o sa fie bine si sa ai mult laptic sa papaceasca karo cat ii pofteste inimioara mica...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput