Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mayan, hai la dieta Scarsdale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

tinem pumnii as prinzi buchetullll

Da vrei sau poti am vrea sa vedem si niste poze

felicitariii ptr cadou

Citat:
citat din mesajul lui MayanMistica

La 3 si jumatate , in Amsterdam .Sper sa prind buchetul miresei


A M R 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Offf Nico , ce as mai vrea ! Numa sa pot si sa am ambitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Mai fetelor, dar voi chiar scrieti. Am avut de citit o gramada de pagini.
Eu aseara nu am avut curent electric si, pentru ca locuim la casa, nu am avut nici apa, nici internet, nici nimic. De la 6 la 10.30. Traiasca lumanarile parfumate

In seara asta mergem la concert la Madonna, sa vezi acolo oboseala, ca trebuie sa fim pe la 7-7.30 pe acolo si probabil vom ajunge acasa pe la 1 noaptea. Dar...de abia astept.
Il duc pe fi-miu la primul concert!!!!

Cinezee, trebuie sa ma intrebi ce vrei sa stii. Sunt multe lucruri pe care le-am invatat pe parcurs. F important la varsta asta sunt vaccinurile si lipsa completa a contactului cu exteriorul, cu alti catei si cu incaltamintea voastra care poate contine virusi mortali pt catel. Am cunoscut pe un forum de Rott un catel care a murit de parvoviroza adusa pe incaltari si el rodea si lingea incaltarile. Pana nu termini vaccinurile, nu are voie niciunde, doar in casa si in curte, dar doar daca nu ai alti catei nevaccinati in curte.
Si sa lucrezi cu el de pe acum, de genul aici, nu-i voie, sezi. Cu cat lucrezi cu el de mic, cu atat prinde mai repede. Eu am citit mult si am invatat cum sa tin mana, cum sa fac pasii inspre ea, in asa fel incat sa inteleaga cand e sezi, cand e asteapta, etc.

N-am chef de munca si ma colind pe net....frumos imi sade!!!



17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

are vaccinurile de 2 luni faxcute ...am inteles ca mai trebuie sa fac unu la 6 luni

eu am ridicat toti pantofii sus nu o las de loc sa roada pantofii , nu de alta dar daca se invata asa e de jale

2 - in curte fiind ceva mic numai am nici un locatar deci nu mai este nici un caine

3 abia astept concertul diseara si euuuu

Multumesc foarte mult ptr ajutor si sfaturi

A M R 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Gagici,
M-am intors.
NIco, minunata limonada...
Blue flower, bestiala cu ...primul concert...distractie placuta si pe burticuta.
Am primit trat nr III cu menogon si ultimul din cariera mea de aspiranta...
Dr deja mi-a pregatit un set de analize in caz de acest trat nu e cu noroc.
N-am cum sa ma uit acum...dar va scriu eu.
Zice asa...
Ca sunt doua posibilitati...
-ori fac pauza 1 luna ( dupa acest trat cu monogon ) si in aceasta luna fac toate analizele si la venirea primului CM vin la el si primesc medicatia pt fiv
-ori deja incep luna asta analizele si luna viitoare intru direct la fiv...

dilema mea este...daca e indicat sa fac analize peste tratamentul de luna asta....
Sa zicem ca alea de sida si genetice si pap si analiza pt san nu are legatura...dar cele hormonale?
Ce ziceti?
Sa incep sau sa astept cu o luna pauza...evident daca nu se prinde luna asta
Uf...


Mona
:)
Pe felie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

mai, mai , ce semnatura ai... pai asa da, sa stim si noi cum stai...

http://lt1f.lilypie.com/gtwOp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Gagici,
M-am intors.
NIco, minunata limonada...
Blue flower, bestiala cu ...primul concert...distractie placuta si pe burticuta.
Am primit trat nr III cu menogon si ultimul din cariera mea de aspiranta...
Dr deja mi-a pregatit un set de analize in caz de acest trat nu e cu noroc.
N-am cum sa ma uit acum...dar va scriu eu.
Zice asa...
Ca sunt doua posibilitati...
-ori fac pauza 1 luna ( dupa acest trat cu monogon ) si in aceasta luna fac toate analizele si la venirea primului CM vin la el si primesc medicatia pt fiv
-ori deja incep luna asta analizele si luna viitoare intru direct la fiv...

dilema mea este...daca e indicat sa fac analize peste tratamentul de luna asta....
Sa zicem ca alea de sida si genetice si pap si analiza pt san nu are legatura...dar cele hormonale?
Ce ziceti?
Sa incep sau sa astept cu o luna pauza...evident daca nu se prinde luna asta
Uf...


Mona
:)
Pe felie


eu cred ca cele hormonale vor fi afectate de tratament...

http://lt1f.lilypie.com/gtwOp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

Galliii, pai ce faci? eu am terminat limonada, si am amortit de cand te astept aici cuminte pe scaunel...fug la

http://lt1f.lilypie.com/gtwOp3.png
Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Si eu, si eu, am amortit si ma dor si ochii de atata chioreala, in speranta ca ne scrie gali ceva.
Nu ai reusit sa trimiti sotul de acasa?
Mai nico, ref la HSG, mai bine stie fata la ce sa se astepte, ca se duce ca un fluturas si poate pleaca in 4 labe de acolo. Am citit ca mule dintre fete nu au simtit nimic, poate are si ea noroc. Nici tu nu ai fost departe cu: eu am facut-o dar sincer nu as mai face-o o data.
Manu, cred ca pana intra gali sa ne dumireasca, tre sa ma apuc de fumat si eu .

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput