Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(22)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Eu totusi am o nelamurire pentru graviduta noastra. Am inteles ca ai facut fIV, dar toate cunostintele mele cu FIV au fie gemeni, fie tripleti. La tine cum de a iesit numai 1? Ca daca ar iesi 1 m-as duce si eu, dar mie imi e frica de 2 sau de 3, sarcina pe care nu as putea sa o duc din cauza operatiei la rinichi.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png


Amy, 2 ovocite fecundate am avut, 2 am pus, 1 s-a prins. Sansa mea. Desi cumnata mea are gemeni si nu m-as fi ingrozit peste masura daca aveam si eu.
Stii, de fapt faza asta cu FIV-ul e ca se considera succes 1 bebe si ...mai putin succes, ca sa nu zic rateu, 2 -3 bebei. Asta strict medical.
Si ar mai fi ceva. Poti sa te decizi sa implantezi un singur embrion, dar daca Dumnezeu are alte planuri cu tine, acel embrion se poate divide pana in sapt 6 si pot rezulta gemeni univitelini. So....protectie sau siguranta completa nu ai niciodata impotriva gemenilor.




17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Paaai, Lumy, a cam trecut ceva vreme: am plecat in RO, am stat in RO, m-am intors in TR, imediat a 2-a zi m-au invadat rusii, au plecat rusii dar a fost "pedepsit" 'mnealui ...
In plus, astazi pot sa-mi fac de cap, parca imi spunea cineva.


Exact!!!!!!!!

Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Buna fetelor!
Ati petrecut azi nu gluma (de fapt ati inceput de aseara)!
Ma bucur ca sunteti toate voioase, singura suparata este Soricica noastra. Mergi repede la medic pt linistea ta, dar vei vedea ca nu e nimic grav, va fi sigur pe baza hormonala.
Va pup cu drag pe toate. Merg sa pregatesc de cina si ne vedem mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

ce liniste este!!!
Sigur sunteti in vizita la sarbatorita ns !


Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Fetelor, v-a obosit chefuiala? Numai Nico e absenta motiva, restul pe unde umblati? Haideti la taclale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Salut Lumy! Cum ti-a trecut ziua de azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamac

Salut Lumy! Cum ti-a trecut ziua de azi?

A trecut cam reped, m-am trezit tarzior, am facut curatenie &co, si apoi am fost la dr.
Ajunsa acasa am facut de papa....iar acu ma enervez cu dvd-urile de la botezul nepotei, ca de nu mai are cumnatu rabdare. Iar camera face figuri.
tu?


Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

cred ca mi s-a busit dvd-ul....inregistrarile mi le da fara sonor........of....
hm....ma fac de comanda dc nu au sunet...........

Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumy_Clt

cred ca mi s-a busit dvd-ul....inregistrarile mi le da fara sonor........of....
hm....ma fac de comanda dc nu au sunet...........

Never say never!!!

mda..cred ca s-a dus ceva la pc.....pe camera inregistrarea e cu sunet...hm

Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Munca si iar munca! Azi am avut proasta idee de a lua o pereche de pantofi decupati in fata care m-au strans de mi-au sarit ochii. E inca foarte cald si sunt inainte de ciclu asa ca mi s-au umflat picioarele si am fost terminata. Abia asteptam sa ajung acasa sa ma descalt.

A propos de sunet la DVD, ma uitam si eu la niste filmate pe You Tube si nu auzeam aproape nimic si am ridicat volumul la maxim si tot nu se auzea. Apoi am vazut niste fire pe langa pc si am descoperit problema: sotul meu ascultase muzica cu castile si nu le scosese, asa ca acum se aude perfect si cu casti si fara.

Mergi la inceput