Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(170)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hatsumomo spune:

Monica_dicutsucces maine
Doamne ajuta sa fie totul bine ...si sa-ti tii puiutul in brate cat mai repede posibil

37 +
AMR 3 SAPTAMANI :x:x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Raluk, nu mai plange scumpo atita, ca pana nasc toate fetele ramai fara lacrimi! Oricum, esti o draguta, ce mai!
Eu am fost azi la eco+control. La eco toate bune, fetita are in jur de 3200 gr, cu marja de eroare corespunzatoare, bineinteles. Doctorita mi-a stabilit data cezarienei pe 7 septembrie. Ce m-a enervat pe mine tare de tot a fost ca nu s-a vazut colul la eco si nici control pe masa nu mi-a facut. Si i-am zis ca am avut contractii dese in ultimul timp. As fi vrut si eu sa stiu cat de scurt e si daca a inceput sa se deschida, pentru ca eu sunt sigura ca nu mai rezist pana pe 7 septembrie. Cel mult o saptamana, asa, dupa feelingul meu! Asta e, stau cu stres in continuare!
Fetelor, cand incepem galeria pentru Monicuta??!!!!!! Hai, astept sa dati tot ce aveti voi mai bun din voi!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

ba am vazut iulika scumpa ce ai scris...dar eu am zis ca dupa atatea nopti de nesomn, esti obosita pe termen mai lung.... si sa profiti de somnorici. ce bine ca sunteti amandoi acasa sa aveti grija de el.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Si mie mi-e tare draga Raluk,tot asa de abia astept sa-i citesc mesajele ca e ca o closca cu noi,are de fiecare data cate o vorba buna pt fiecare

Delia mersi mult,de abia astept sa primesc si eu cartea,sunt tare curioasa.Am comandat acum si DVD-urile lui Bayles,sper sa ajunga repede.Si eu am Spock dar ma dispera ca e atat de groasa si foarte greu de citit din cauza asta...mi-ar fi prins bine daca ar fi fost mai bine structurata pe capitole si in format mai mare,pt ca informatia chiar e faina.A,si sa aiba si ceva poze pt novice ca mine

Raluk,las ca-ti zic pe PM lol

Iulika tare frumos trebuie sa fie din ce povestesti tu acolo


Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vad ca ati inceput galeria pentru Monica, asa ca ma alatur voua:
Hai Monica!!!!!!!!!!!!!!!
Nastere usoara si bebe perfect!!!!






Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Techiluto, am vazut si eu pozele cu boraceii!!! Sunt absolut ADORABILI!!!!! A meritat tot chinul prin care ai trecut. Si ce expresie fericita ai pe fata!!!! De Vali nu mai zic, radia tot!!!
Iulika, ce frumos povestesti tu de Bruce-ulica!!! Sa ne mai pui poze, da??!?!! Nu te-a tras inca de codite?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Raluk, nu mai plange scumpo atita, ca pana nasc toate fetele ramai fara lacrimi! Oricum, esti o draguta, ce mai!
Eu am fost azi la eco+control. La eco toate bune, fetita are in jur de 3200 gr, cu marja de eroare corespunzatoare, bineinteles. Doctorita mi-a stabilit data cezarienei pe 7 septembrie. Ce m-a enervat pe mine tare de tot a fost ca nu s-a vazut colul la eco si nici control pe masa nu mi-a facut. Si i-am zis ca am avut contractii dese in ultimul timp. As fi vrut si eu sa stiu cat de scurt e si daca a inceput sa se deschida, pentru ca eu sunt sigura ca nu mai rezist pana pe 7 septembrie. Cel mult o saptamana, asa, dupa feelingul meu! Asta e, stau cu stres in continuare!
Fetelor, cand incepem galeria pentru Monicuta??!!!!!! Hai, astept sa dati tot ce aveti voi mai bun din voi!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Hi hi hi...alta grasunica la orizont. 3200 nu-i rau deloc:)
Daca dr. nu pleaca prein concedii in urmatoarele 2 sapt totul e ok...si daca iti vine sorocul mai repede, iti va face cezariana mai repede.
Fii optimista! Ma intreb daca fetita ta iti va semana la culoarea ochilor (am eu asa o curiozitate la tine si la Monica...ca prea aveti ochi frumosi:)

Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Cristina ce grasunica ai tu acolo! Nu mai fi suparata ca nu a decurs controlul cum ti-ai dorit! Uite, in ultimele 8-10 zile si eu am avut contractii aproape zilnic si ieri, spre surprinderea mea, aveam colul luuuung si inchis. Eu nu stiu daca e o regula sa se deschida sau sa se inmoaie de la contractii dar clar la mine nu functioaneaza!Deci AMR 12 zile?? Sa inceapa distractia!

38s+6z cu floricica RAISA MARIA
AMR 3 ZILE
Trandafirash, mami, tati si-o intraga lume te asteapta sa ne daruiesti zambetul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

incep si eu galeria pt Monica ..poate asa o sa raspunda la tel, ca eu i-am spus ca o voi stresa..si ea a zis ca este de acord..







HAI MONICA!!!!





Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Raluk...merci mult!

Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput