Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

fetelor, aveti idee ce nume si prenume are gaza?sau vreun nr de tel?
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Ai PM, daca nu ai primit deja

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou, tufete. Azi dimi am vazut ca Sophiei i-a ramas o pata rosie de la vaccin cam cat un banutz de 10 bani si e si putin intarit locul; e grav? Pot face ceva? In rest alte reactii n-a mai avut.
Aseara a batut recordul, a adormit la 8 seara, la tzitzi. Am pus-o in patutz fara nici un "boeuf", ce boeuf sa mai faca, ii cazuse capshoru' ca la un pui de gaina. Tot am asteptat sa se trezeasca, credeam ca e un pui de somn scurt, da' nu, la 11 si ceva cand am mers noi sa ne culcam tot dormea (desi eu mergeam sa-i pun mana pe frunte din 15 in 15 minute, asa, ca dupa vaccin). M-am speriat sa nu se fi blegit de la vaccin asa ca iar am recurs la metoda urata de a face zgomot sa se trezeasca. S-a trezit, de fapt am pus-o la tzitzi si sugea mai mult in somn. Ei, cand am pus-o inapoi in patutz s-a dezlantuit un kk de-ala zici ca era explozie nucleara, radeam cu sotzu' pe infundate ca doi dementi: se auzea cum "pushca" un jet, dupa aia scotea un oftat din toti rarunchii, alt jet, alt scremut, era super distractiva da' ma gandeam ca amu inunda patu'. Am stiut cand a terminat ca a scos un cascat de-ala sonor, un sunet de placere si relaxare. Ar fi adormit, da' cum sa las fata in baltoaca aia de kk? La ce sonor a avut ma gandeam ca i-a izbucnit pe langa pampers...dar nu, super tare pampers premium, nu m-am pacalit cu el. Ei si ducand-o la baie la chiuveta mutra ei nu prevestea nimic bun: avea un ranjet pana la urechi si-i jucau ochisorii in cap. Cand m-am intors sa pun scutecul la gunoi am auzit-o razand de una singura in camera (sotzul stergea la bot pruncu' nr. 2, Manole, care bause apa). Bine-nteles ca Sophiei ii zburase somnul, asa ca la 12 noaptea chiuia si radea, iar apoi fiindca noi n-o bagam in seama, incercand sa dormim, a-nceput sa tzipe, dom'le, deci nu plans ci tzipete de-a dreptu' obraznice:))). Numa dupa ce i-am mai dat o tura de lapte s-a potolit. Cam asa fu noaptea noastra.
Doamne, Carla, Fanta zici? Nici mie nu-mi place sa beau otravuri de-astea, d' apoi sa dau la copil...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Citat:
citat din mesajul lui petrean

fetelor, aveti idee ce nume si prenume are gaza?sau vreun nr de tel?
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Ai PM, daca nu ai primit deja

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia


mersi

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006


Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Neatza

Cred ca sint exagerat de mofturoasa
Pen'ca vine toamna, camera Pisilincai e racoroasa etc, am iesit sa ii caut salopete de bumbac cu "labutze". Asa, ca pt bebelusi mici-mici. Am gasit doar niste chestii groase si flausate. In rest lumea s-a uitat la mine ca la felu 14 si am primit acelasi raspuns: da'pt 6-9 luni nu se mai fac de-astea...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Pisigri, si eu sunt fan salopete cu labute !!
Pacat ca nu ai zis mai repede ca am luat din Ungaria super faine, bumbac din ala adevarat si la pret ff bun ; eu eram convinsa ca nu e bun pretul de pe raft si sigur e mai mult drept pt care am luat mai putine chestii decat as fi vrut dar sper sa merg din nou la Gyula dupa Marea Intalneala si cu cardul plin, sa vezi shopping de calitate atunci


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Ia priviti www.flickr.com/photos/39734204@N04/3855845076//" target="_blank">ce ras frumos am


Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Ia priviti www.flickr.com/photos/39734204@N04/3855845076//" target="_blank">ce ras frumos am


Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia



superrrr


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Timeea, Maria, Ariana Maria, Alexandros, baietel de Bombonique


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Niky uite eva poze cu fetita mea:
http://entertainment.webshots.com/album/574195425AXhLhY

eu tot prin cezariana am nascut avea 3300gr la nastere iar acum are 6kg la 4 luni , si da scoate la greu balute si se trage de gingii, baga manutele in gura de zor

eu am inceput cu suculetele la recomandarea pediatrei pt ca se cam constipa, oricum nu am de gand sa ma grabesc cu introducerea prea multor alimente ,poate dupa 5 lunite. si eu ii dau laptic de-al meu dar am cam obosit pt ca eu trebuie sa ma mulg si apoi sa ii dau sa pape si vreau ca la 6 luni sa renunt asa ca incerc sa o pregatesc de pe acum pt diversificare, sa pape din ligurita (acum se stramba rau la ea) si sa simta si alte gusturi.

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

incerc si eu sa scriu colorat..oare-mi reuseste??

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006


Poze gemeni


Povestea noastra


ti-a reusit :)

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Chatonel, cum e la birou ??! ca de luni o sa va spun eu cum e !! dar eu macar o sa am program redus de 5-6 ore

Lysbeth, de studiu ! chiar vroiam sa te intreb ce inaltime are cel de lemn pt ca si la noi masa de bucatarie e destul de joasa si tare mi-e ca se uita de sus la noi ;

cand ai timp masori te rog ce inaltime are cel de plastic ?? pretul mi se pare super ok, plus ca nu stiu cat va sta in el, asa ca parca as lua si eu un plastic de-asta ! si inca o intrebare:pernuta din el e din dotare sau cat a costat ?


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput