Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui millie

La multi ani puiului meu,sa fi sanatoasa
La multi ani Maria ,Alexandros,Ariana Maria ,baietel de Bombonique
Noi nu am mai intrat ca am facut rosu in gat si nu vrea sa ne treaca,diseara mergem din nou la doctor sa ne vada si eventual sa ne schimbe tratamentul asa ca vaccinul al amanam.Si ca sa fie totul complect eu am facut o intoxicatie alimentara nu stiu de la ce si sunt plina de bubite
Multumim mamici de urari


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)


Sanatate multa la fetitele bolnavioare

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bine, mai, "la ville en rose", lumea se intreaba ce-i cu tine, cum te descurci, ca tare greu cu servici si bebe si casa si muls si alaptat si diversificat, iti plinge de mila, si tu stai in umbra si numa' ce trintesti cite una ca aia de mai-nainte...Macar zi si tu ce mai e cu voi daca tot te-ai "desconspirat"...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

La Multi Ani ! sarbatoritilor de azi.

Sanatate lui keutu si celorlalti puiuti bolnaviori.

Am admirat piticii din filmulete, unul este mai frumos si mai haios decat celalalt.

Fetele cu diversificarea, sa va mai linistiti, va povestesc ce am vazut eu saptamana trecuta: eram in fata casei, cand opreste o masina si se coboara mama cu tat si cu doi copii ( fetita in jur de 2 ani si baietelul de 9 luni)si ce imi vad ochii? Mama desface o sticla de Fanta si le toarna in pahare la toti sa bea, am zis ca nu vad bine, bea micutul Fanta de ii lacrimau ochii saracul de el.

Acum stau si ma gandesc daca-i vedea Ilinca_M, ce ar fi zis?

Azi am fost cu dirpilici ( asa il alint eu pe puiutul meu ) sa-i facem pasaport, am fost tare mandra de el, a stat ca la o sedinta foto.

Chatonel

, pentru ca esti foarte activa, lucrezi, dar tot mai ai timp de forum si de tine.

Ieri am fost la control si are 7300 grame si 67 cm la 5 luni, perfect sanatos si se dezvolta frumos. De la 4 luni, pe langa tzitzi, primeste o masa la ora 09:30 de piersica sau mar cu biscuiti, sau cereale .
Legumele nu le prea agreaza, asa ca pe la ora 18:30 ii dau branzica cu banana.

Vas pup !

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Neatza

Cred ca sint exagerat de mofturoasa
Pen'ca vine toamna, camera Pisilincai e racoroasa etc, am iesit sa ii caut salopete de bumbac cu "labutze". Asa, ca pt bebelusi mici-mici. Am gasit doar niste chestii groase si flausate. In rest lumea s-a uitat la mine ca la felu 14 si am primit acelasi raspuns: da'pt 6-9 luni nu se mai fac de-astea...
Pe site la omu ala de la care s-a facut comanda aia colectiva am vazut destule salopete cum vreau eu, pt virste pina la 12 sau 18 luni. Oare e asa de greu de priceput ca sint comode si practice?? Toata lumea imi ofera costumase - cum dracu sa folosesti costumas pe post de pijama? Plus ca pe gigilicile astea mici bluzele se ridica in cap, sosetele sar din picioare... Sa nu mai spun ce priviri am primit cind am acceptat costumase cu conditia sa nu aiba nasturi mari (doarme pe burta sau sta f mult pe burta!) sau body-uri fara nu stiu ce lashpatane de imprimeuri in fata, care o zgirie...."Da' astea-s frumoase, doamnaaa..." Frumoase sa fie, ca doar nu pe ea o incomodeaza...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

cum sa nu se mai faca?cand eu am cumparat vreo 20 bucati..marimea 70???

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Neatza

Cred ca sint exagerat de mofturoasa
Pen'ca vine toamna, camera Pisilincai e racoroasa etc, am iesit sa ii caut salopete de bumbac cu "labutze". Asa, ca pt bebelusi mici-mici. Am gasit doar niste chestii groase si flausate. In rest lumea s-a uitat la mine ca la felu 14 si am primit acelasi raspuns: da'pt 6-9 luni nu se mai fac de-astea...
Pe site la omu ala de la care s-a facut comanda aia colectiva am vazut destule salopete cum vreau eu, pt virste pina la 12 sau 18 luni. Oare e asa de greu de priceput ca sint comode si practice?? Toata lumea imi ofera costumase - cum dracu sa folosesti costumas pe post de pijama? Plus ca pe gigilicile astea mici bluzele se ridica in cap, sosetele sar din picioare... Sa nu mai spun ce priviri am primit cind am acceptat costumase cu conditia sa nu aiba nasturi mari (doarme pe burta sau sta f mult pe burta!) sau body-uri fara nu stiu ce lashpatane de imprimeuri in fata, care o zgirie...."Da' astea-s frumoase, doamnaaa..." Frumoase sa fie, ca doar nu pe ea o incomodeaza...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

cum sa nu se mai faca?cand eu am cumparat vreo 20 bucati..marimea 70???

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra


Apoi daca vinzatoarele din Iasi zic ca nu se mai fac, nu se mai fac, da?? Cum Doamne pazeste sa spuna ca nu au, sau ca o sa comande mai in toamna, sau...altceva? Nu se mai fac dom'le, ca e mare copilu de-acuma, nu se mai imbraca in asa ceva... Cum am patit si cu body-urile la un mom dat, cautam care sa se incheie, nu sa se puna pe cap, si la fel, nici de-alea "nu se mai fac" decit pt 1-3 luni....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am pijamale din alea cu piicor..si pt 2 ani si..deci..nush cum nu se mai fac
cei de afara foarte mult le folosesc..la romani..nimic nu se mai face...
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

neatza
va multumesc mult mult pt urari

azi primeste cadou de ziua lui o sedintza foto profi...de abia ashtept

pisigri - sunt mama si pana la 3 ani daca vrei. eu am luat deja pt un an de la next. daca vrei iti cumpar eu si le pun la poshta. ar trebui sa iti deschizi un magazin in iasi. eu sunt supplierul


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

La multi ani sarbatoritilor de azi:
Timeea bebe de Millie
Maria bebe de Maya25
Alexandros, bebe de Aris26
baietel, bebe de Bomboniqu



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra


la multi ani si de la noi!!

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

fetelor, aveti idee ce nume si prenume are gaza?sau vreun nr de tel?
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

incerc si eu sa scriu colorat..oare-mi reuseste??

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006



Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput