Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 106

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Mikka, in mod normal, gigeii traiesc 3 zile in aparatul reproducator feminin, daca sunt de calitate. Deci, daca ultimul contact a fost duminica seara, iar tu ai simtit ovulatia luni seara, e fff probabil ca mititetii sa fi fost pe trompe, in asteptarea ovocitului. Deci ai toate sansele luna asta. Gandeste pozitiv si te asteptam cu cele mai bune vesti .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka spune:

Magdita, astept veste buna... Daca nu, luna urmatoare, in concediu, il leg pe sotzu' de pat si rezolvam sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Gata, am reusit sa citesc toata istoria capitolelor anterioare asa che sa incepem:

In primul si in primul rand, vreau sa le urez bun venit pe lume Gloriei Adelina si Mariei! Sa le umpleti inimile de fericire parintilor vostri! Vally, Lucialu, refacere usoara si rapida va doresc!

Pamy, sarcina usoara si nastere ca un fulgusor! Sa dea DD sa fie totul!

Laliticu deci e baietel! Super! Super! Super! Va avea mototziclu bleo . Frumos numele, este intre favoritele mele

Magditule, l-am vazut in sfarsit pe broscanu de Mihaita! Cat e de frumoooss! O sa franga multe inimi de dom`soare

Jorjilic, pupacesc sorelina draga!

Machusica, multi ani fericiti alaturi de sotul si puiul scumpinel.

Lilisoru, ma bucur din suflet ca organismul tau reactioneaza asa! Inseamna ca iti ofera sansa unui inceput, de data asta va fi perfect!

Alina06 imi pare nespus de rau! Condoleante! Esti o fata puternica, ai trecut printr-o durere asa de mare, offf

Anaconda, nastere usoara!

Roxylica, iti urez cu intarziere multi ani fericiti! Sa fii iubita si sanatoasa! Te pupacesc cu drag!

Bellla, imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta! Dupa atata stimulare poate ca ovarul tau va produce natural ovula norocoasa! Iti doresc din suflet sa se intample minunea asta!

Elly, concediu placut!

Madutule, te pupacesc cu drag, sampania o vom desface curand, din motive de sarbatoare!

Sarah, sper ca esti bine!

Aditu, te-am lasat la urma sa te cert un pic cu drag! Se poate sa intri asa in panica? Draguta mea, esti o tinerica si s-a intamplat minunea odata... Sunt convinsa ca vei ramane din nou insarcinata, natural iar sarcina va fi perfecta! Numai sa ai putintica rabdare! Ma bucur mult ca ai luat decizia de a nu te apuca de fiv inainte de a investiga trompitele si cavitatea uterina!

Bun venit noilor sosite, sedere minima la aspirante, fuga fuga la odiesee!

Despre mine, am avut o vacanta minunata! Am vizitat o particica din tara. Ce bine ar fi sa fie concediu mereu

Pup gasca de tutunici,

Felix



If you smile
Through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile...

That's the time you must keep on trying
Smile, what's the use of crying
You'll find that life is still worthwhile
If you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Felixule.. si io vreu conced mereu

=============================================
madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Felix scump imi asum cearta tot cu drag si eu...stiu ca ai dreptate si nu ar fi trebuit sa ma panichez asa tare, dar e asa de greu draga mea uneori, si cind mai primesti si analize proaste.... Dar cu ajutorul unor prietene bune m-am mai calmat si iau lucrurile asa pe rand cum vin, si le rezolv. Daca totusi ajung la Fiv, vreau sa fac totul ca la carte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor
vin si eu cu vesti, ieri am fost la tutu si lucrurie stateau in felul urmator in ziua 12: am cate un folicul de 29mm pe fiecare ovar si din pacate nu s-au spart inca, insa ce este bine ca endometrul a crescut de la 5 la 10mm in numai 4 zile, asa, si au mai aparut intre timp inca doi foliculi care se pare ca au depasit deja 15mm, tutu a zis ca o sa fac cvadrupleti, stiti cum este el glumet si vrea sa ne incurajeze, sunt tare curioasa ce o sa se intample pana maine si imi este putin teama de faptul ca monstrii de 29 mm nu s-au spart pana acum si sper sa nu ma aleg cu vreun chist dupa stimularea asta, oricum de ieri seara ma inteapa ovarele destul de serios... maine dupa ce ma intorc de la tutu va povestesc mai multe
adriana, sa nu-ti pierzi niciodata speranta, sunt sigura ca vei ramane din nou insarcinata si chiar natural, este foarte important sa ai insa rabdare, eu am deja 8 ani de cand astept bebe si nimic pana acum asa ca am nervii mai mult decat tociti si rodati, increderea si optimismul sunt armele noastre cele mai de pret la care nu trebuie sa renuntam niciodata
va pup

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cristy, e luna ta ! Sper sa nu se adevereasca gluma dr.-ului T si sa te trezesti cu 2 perechi de gemeni . Bafta multa maine .
Aditu, ma gandesc la tine azi .
Felicic, ce ma bucur c-aparusi .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cristy... tre sa bag si aici o majorica hai fetitza scoate "vechiturile" din impas

=============================================
madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Felix , acum ca ai aparut, totul va fi ok.Cat despre cafea si praji, imi puteai oferi si mie, noroc ca Magditu ma iubeste si-mi da si mie...
Magdita, ce dulce esti tu cu verdele tau...S-au luat toate fetele dupa tine si mie-mi place de nu mai pot...
Mada , .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lilisor, se poate altfel ?! Luna asta esti verde, asa presimt eu .
Si Cristy la fel .

Pup fetele si ne "vedem" poimaine, ca maine sunt la concertul Madonnei .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput