Burtici fericite de septembrie-octombrie(168)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Si acum sa povestim despre Lisa...ca vorba aia...pe vremea ei

Ieri a facut o luna,si mama ei mandra tare a fost.
In general e cuminte.Plange doar cand ii este foame si nu poate sa adoarma singura.
Daca papa bine,doarme si trei ore legate.Insa din pacate deocamdata nu ii ajunge doar sanul.La cateva mese ii mai completez si cu bibe.Incerc pe cat posibil sa renuntam la bine pana se termina si provizia de lapte muls din congelatior.A fost obisnuita in spital cu lapte din bibe,care se suge mai usor...iar acum nu trage cu atata spor din tzatzi.Eu sper totusi sa ne obisnuim una cu alta.Avem numai 4 zile impreuna,de la externare...inca suntem in perioada de acomodare.
Iar cand nu poate sa doarma,dat fiind faptul ca ea inca trebuia sa fie in burtik si ca o luna nu m-a avut aproape...cum o pun la pieptul meu se linisteste instant,adoarme si are un chip angelic...gata gata sa o pap cu fulgi cu tot(cra-cra).
Chiar ma gandeam...ca ai privi un bebelus ore in sir fara sa te plictisesti,sunt atat de linistiti,atat de inocenti,niste ingerasi.
Erika se comporta bine,e ascultatoare si cuminte cat timp eu ma ocup de Lisa si nu ii pot acorda atentie.
Mai are cateva accese de gelozie,dar pe care le consider normale.Clipe cand plange si cere in brate,clipe cand vrea sa stau doar cu ea.Isi simte teritoriul atacat si reactioneaza:)
Azi spre exemplu o alaptam pe Lisa,a venit la mine si a cerut in brate...i-am spus ca acuma Lisa papa si dupa ce termina ne jucam,o tin in brate.La care ea imi arata patul Lisei si imi spune sa o culc acolo ca sa o pot tine pe ea in brateAlteori e foarte atenta,imi aduce batista,pampers,servetele,cand ii cer.Incerc sa o implic cat mai mult ca sa nu se simta neglijata.Ma ajuta cu drag si e bucuroasa sa fie laudata.Cand Lisa plange sau tuseste se duce la ea si o bate pe spate,o manghaie pe cap si ii spune "draga-draga".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Ahhh cica perdea de vanzare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Felicitari Angela multa sanatate si multe bucurii impreuna cu noua membra a familiei



Aida ... 36+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Zic si eu bun venit pe lume bebe Alex si Alessia!!!!Sa sie sanatosi si frumosi si o viata plina de bucurii.

Fetelor care ati facut cumparaturi din Ungaria...cam cat a fost patutul de lemn? Incerc sa imi dau seama daca merita sau nu sa mearga soata sa imi ia...

KIKI 34+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

FELICITARI SANTORINI SI ANGELA

Refacere rapida, laptic mult si va asteptam acasa cu vesti bune


BINE ATI VENIT PE LUME BB ALEX SI ALESSIA

Sa fiti sanatosi, papaciosi, necoliciosi si norocosi in viata

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Felicitari Angela pentru micuta Alessia!!!! Sa va bucurati de ea, sa fie sanatoasa si norocoasa!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Aida eu imi pun in toata casa perdele din alea daca se dau cu tot cu prosop!

Adrianasi Andreas(28.07.2006)
baby Iannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu am muncit toata ziua, cu mici pauze! E clar chestia aia cu cuibul, ca mie nu imi sta in caracter sa fiu asa de harnica! Dar gata, am reusit sa termin curatenia, mai am mancare de facut zilele urmatoare si ma declar gata de nascare!
Oricum, groaznic sa faci curatenie cu ditamai burtoiul! Cred ca il mananc de viu pe sot daca nu o sa o intretina pana la nastere! Mi-e groaza de ce o sa gasesc acasa dupa alea 3 zile de stat in spital, ca el nu pune mana sa faca nimic, de... educatie misto primita de la soacra!
Monicuta, imi imaginez ce este in sufletul tau astazi, dar eu stiu ca tu esti o fata puternica si o sa treci cu bine si de ziua asta!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Am fost la cumparaturi siiiii......AM CAMASA SI PIJAMA DE ALAPTAT ..... ce emotii am avut ca nu o sa im gasesc pe masura mea deca din alea hidoase.

Si acum ca sunt tuta rau ptr bb in spital e suficienta lista asta? Sau ce ar trebui modificat, etc...va rog..

1.Body cu talpa - 1buc
2.Body maneca lunga - 4buc
3.Pantaloni cu talpa - 4buc
4.Salopeta costumas ptr iesit din spital
5.Caciulita - 2 buc
6. Manusi - 1pereche
7. Sosete - 1pereche
8.Prosop ptr baie
9.Paturica
10.Pampers, servetele umede, gel ptr baitza

Deci???

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Preluat de la scutece:

mami rodicamaries

De azi, familia morosanului Darius s-a marit, felicitari Rodica, bine ai venit Emanuel Marcu, sa cresti mare, sanatos si norocos alaturi de minunata ta familie. Mamico refacere rapida.




Mergi la inceput