Burtici fericite de septembrie-octombrie (167)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Am vazut poze de Techila pe peretele din camera boraceilor pe care ii asteptam cu drag maine!
Dupa aia m-am delectat cu pozici frumoase de Anomis, burtica de Alex si Madalina, doua frumuseti blonde si m-am indragosti de Roni cu ocazia asta. Am bocit si eu nitel cand l-am auzit plangand pe Andrei din video postat de Maria si dupa aia m-am linistit pentru ca am vazut pe unde s-a plimbat duamna Lutoniana

38s+ 5z cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Multumesc de aprecierile cu privire la burtoi, dar paranoia din capul meu tot nu dispare, sper sa ma invat cu faptul ca daca simt 2-3 miscari serioase la cateva ore e totul in regula, ca altfel in astea 5 sapt cat mai am mi-e ca ma imbolnavesc de nervi. Si culmea e ca citesc, ma documentez si vad ca e aproape normal ce mi se intampla, ca bb acum doarme, ca are program clar, care il va pastra si in afara burticii si in loc sa ma bucur ca ea e cuminte eu fac cu capul si urmaresc burta. Ziceti si voi daca sunt normala.

Normal ca aseara cand eram in verva mi-a cazut netul , care nu functioneaza nici acum, deci ma chinui cu o bazdaganie de net mobil, dar cu ocazia asta il testez ca poate il iau si la spital, pai nu?

Techila, vazut poze, ramas fara cuvinte, arata demential si sotul sa nu isi mai faca griji ca doar de aia il apreciem atata, ca munceste! Doamne, ce putin mai ai , dar stiu cat esti de optimista si ma rog la DD sa fiu si eu ca tine. Aaaaaaa, sa nu uit, animala mea nu o sa imi manance copchila, dar o sa o sufoce de la par si o sa o umple de bube de la microbi...NA...mai vrei??

Vazut si eu alte burtici minunate si fete fotomodeale si le doresc tot binele din lume, aratati excelent!

Ma duc sa pap ceva, apoi plec cu javrele pana la mama (ca am si cateaua de la mama in vizita ) si apoi la cumparaturi in oras, asa ca sa fiti cuminti!

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Claucia eu te admir foarte mult pentru relatia ta cu Alessiuta,mi-as dori tare mult sa reusesc si eu cu Josh la fel si sa fim cei mai buni prieteni.Mersi mult pt input,l-am salvat si o sa-l recitesc pe viitor ca e foarte interesant ce-ai scris

Fetele hai ca ma duc sa bag o plimbare,revin mai pe seara.

Hai SANTORINI

Hai ANGELA

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:


Multumim frumos Incerc si eu cat pot sa uit de vergeturi si tonele de grasimi pe care le am pe mine(m-am ingrasat mult si inainte de sarcina ) si sa ma bucur decat a mai ramas din perioada asta.

Hai ca am vazut si-a doua poza Mi se pare mie sau ai ochi albastri?

Mihaela 38+ cu baby Joshua


Si eu m-am ingrasat, dar te mai uiti acuma... lasa ca vedem noi dupa aia. Stiu, mi-as fi dorit sa mananc mai sanatos si mai cu mult cap, dar nici nu m-am chinuit prea tare sa elim prostiile ce le mananc (dulciuri, junk food), sunt linistita acuma. Am mancat multe legume si fructe insa, sa compensam.

Cu ochii: sunt mai mult verzi, tulburi asa... "vraja marii" cum imi place mie sa zic (un verde albastru). Sotul ii are albasti pur , sa dea domnul sa ii mosteneasca strutza ochii, parul (e brunet) si tenul (mai alb, asa, rasa pura, deh). De la mine sa ia numai creierii (whahahaha! saraca de ea, doamne fereste)! ,

Ma duc sa vad de ciorba aia, ca nu ma mai urnesc de pe comp!

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata!!

dau si eu un suc de mere!! proaspat stors..de sotz!!

am deschis cu emotie prima pagina din acest capitol..

FELICITARI MARY!!!

FELICITARI ADELA!!!

Bun venit pe lume RAZVAN si CALIN ANDREI!! sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!!

Se pare ca pana la urma a fost cum a vrut Mary..sa nasca vineri!
si nu ma pot abtine..wow!! ce bebeloi este Calin Andrei!! (4400?!!! wow..ajungea lejer la 5 kile de statea pana la termen)

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
Am revenit si noi dupa un wk cu gratare ( e prea devreme ca sa fie vreun semn).
Azi e ziua sotului si ne-am trezit cu noaptea-n cap sa-l felicitam.

Scot si eu agitatele:
santorini
AngelaPanduru

Bun venit Calin Andrei!Felicitari mami Adela!
Daca tot a inceput "campania" de nascut m-am cam speriat si m-am hotarat sa-mi fac si eu bagajul. Doar ca..... nu mai reusesc sa intru pe maill-ul de pe yahoo. Ati schimbat cumva(in ultimile 2 luni) parola? Imi dati si mie un PM ca trebuie sa ma apuc serios de facut lista cu strictul necesar si abia peste 2-3 sapt voi face cumparaturi mai ample.
Momentan mi-am luat doar chiloti, nu de unica folosinta ci din aia made in China din bbc care sunt la acelasi pret cu cei de unica folosinta , dar care mi se par mai comozi.
Azi schimbam si semnatura... 33+


Iulia 32+ cu "Tudorita Mihaita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

si agitam manutele pentru SANTORINI si ANGELA!!!!

Doamne ajuta sa fie bine!! sa va tineti puiutii cat mai repede in brate!



Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cred ca au fost discutii interesante pe aici in we..asa ca ma bag si eu la citit 2 capitole..si vizionat poze!!!

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Moni_iulia vezi ca ai PM.

Nela mai mult ca sigur ca o sa va mosteneasca la ochi,daca zici ca amandoi ii aveti la fel aproape.Spor la ciorbita,acu chiar ca plec

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata burticute si mamicute!!!!
Eu din pacate tot nu pot sta toata ziua cu voi, ca am planuri mari si saptamana asta. Mi-am propus o curatenite generala, asa, pe cat posibil, mai mult sters praful si pe jos, deci fara geamuri si alte lucruri imposibile. Si pe urma ma apuc de facut mancare si pus la congelator pentru prima saptamana de dupa nastere.
Acuma am si eu o intrebare pentru fetele care se pricep. Oare vinetele sunt permise in primele zile, adica nu fac rau la bebe? Ca vreau sa fac o mancarica din piept de pui cu multe legume, dar nu stiu daca pot pune si vinete, care sunt preferatele mele, sau nu!
Techiluta, mi-a mers la suflet camera pestilor!!!! Si cand te gandesti ca e facuta de manuta ta, parca si mai drag iti e de ea!
Vaaai, dar ce am vazut eu acolo, ai balansoar din ala fain de la KIKA??!!!! E absolut superb, stiu ca l-am probat si eu si nu ma mai puteam ridica de pe el, asa de comod era! Dar din pacate pretul m-a facut sa ! Sa-l stapanesti sanatoasa si fericita!
Santorini stiu ca ma pusese si pe mine pe lista sa ma anunte! Stau cu ochii pe telefon si cum primesc ceva dau de stire!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput