Burtici fericite de septembrie-octombrie (167)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Nela vezi ca am pus si eu doua poze pe photobucket,nu asa de recente dar care mie-mi sunt dragi,de la 33sapt.In ultima vreme m-am pozat tot mai rar si din cauza ca m-am umplut de vergeturi e burtica si din cauza ca ard de nerabdare sa nasc si numai la asta-mi sta capul..


Camy nici eu nu dorm mai mult de 3-4 ore pe noapte,in schimb bag a doua tura de pe la 8 la 10 si atunci parca ma odihnesc mai bine.

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Nela ai reusit cu linkul,dar nu se vede decat o poza,foarte mumoasa de altfel Hai ca iti pun si eu cateva cu mine,pe care era bine,pe contul comun de pe photobucket?

Mihaela 38+ cu baby Joshua


Da da, pe ala de photobucket pot sa le vad. Imediat pun mai multe.

Aaaa, cu linkul: pai sa nu iti zic de cate ori am incercat (de cel putin 4, ca m-am si gandit ca bine ca se vede ultima editare numa', ca eu am tot editat pana sa reusesc, ma faceam de mirul lumii cu cate variante am incercat! Sper sa imi mai iese faza si data viitoare, ca taaaare greu m-am prins. Da' nu ma lasam nici batuta, ma pregateam sa iti trimit mesaj de ajutor, ca mie nu-mi iese si pace. Bine ca m-am lamurit pana la urma.

Cu intelesul cu micutii, da, cu engleza este mai greu si la noi. In Shanghai era mai usor un pic parca, orasul mai mare, cosmopolit, aici e mai greut. In HK n-o sa fie problema, acolo vorbesc mai multa engleza cam toti. Oricum in HK se vorbeste cantoneza preponderent, in restul Chinei mandarina, asa ca si daca invatam mandarina nu aveam nici o sansa cu ea in HK... Eu stiu cateva cuvinte in mandarina (spre rusinea mea, trebuie sa recunosc ca trebuia sa stiu mandarina pana acuma, cel putin asa, de baza, dupa 4 ani de China, dar na...), sotul stie si el cam tot ca mine, cat sa supravietuim. Asa ca merge cam greu, dar ne descurcam.

Mai, ce pofta mi-ai facut de o supitza, ciorbitza ceva... ma duc sa vad ce avem prin frigider sa vedem daca ne iese de una.

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai cami, si eu ma trezesc cu sotz odata, dar nu cu scopuri asa nobile ca tine, ci ca sa il pun sa ma dea cu creme. iat la 7.30 el pleaca, eu iau micul dejun pe care mi-l lasa langa mine jumi-juma cu javra si ma culc la loc...pana la 10-11. de ce nu incerci sa te culci la loc? sau daca nu poti, macar stai in pat relaxata ca sa iti odihnesti corpul si mintea

uai, AMR fix 24 de ore

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (37+) de 2 putze si
AMR 1 zi - maine-i ziua cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Nela vezi ca am pus si eu doua poze pe photobucket,nu asa de recente dar care mie-mi sunt dragi,de la 33sapt.In ultima vreme m-am pozat tot mai rar si din cauza ca m-am umplut de vergeturi e burtica si din cauza ca ard de nerabdare sa nasc si numai la asta-mi sta capul..


Camy nici eu nu dorm mai mult de 3-4 ore pe noapte,in schimb bag a doua tura de pe la 8 la 10 si atunci parca ma odihnesc mai bine.

Mihaela 38+ cu baby Joshua


exact asa fac si eu, pe cuvant..dorm de la 8..la 11..12...depinde de zi...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:


Nela vezi ca am pus si eu doua poze pe photobucket,nu asa de recente dar care mie-mi sunt dragi,de la 33sapt.In ultima vreme m-am pozat tot mai rar si din cauza ca m-am umplut de vergeturi e burtica si din cauza ca ard de nerabdare sa nasc si numai la asta-mi sta capul..

Mihaela 38+ cu baby Joshua


ce burticuta frumoasa avem, Mihaela! Multumesc frumos de poze, esti o dulce. La propriu si la figurat!
Eu tot il pun pe sot sa ne faca poze, pentru ca, desi ma vad o grasunica acuma, sunt sigura ca o sa ma uit cu nostalgie la ele in curand, la burtica pe care o aveam... o sa imi lipsesca periada asta mult si nu mai stiu cum sa pastrez mai bine amintirile (pe toate, si placute si mai putin placute, mi-s dragi).

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Techila vazui si io pozele adineauri,moaama ce camera meseriasa Mie imi plac la nebunie perdelutele si abtibildurile de pe pereti,super v-a iesit(si te invidiez putin si pt ca e mare...pe aici mai rar o camera ce depaseste 3x4m).

Nela hai ca ma uit acusic, nu tr sa mai dai link ca ma dibuit io albumul.Cat despre mandarina/cantoneza whatever chineza,cred ca n-a sfi in stare sa invat nimic nici daca as locui o viata acolo,atat de complicata mi se pare limba asta...aveam o colega la servici si ma uitam dublu d efiecare data la ea cand incepea pe pasareasca..



Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

ce burticuta frumoasa avem, Mihaela! Multumesc frumos de poze, esti o dulce. La propriu si la figurat!
Eu tot il pun pe sot sa ne faca poze, pentru ca, desi ma vad o grasunica acuma, sunt sigura ca o sa ma uit cu nostalgie la ele in curand, la burtica pe care o aveam... o sa imi lipsesca periada asta mult si nu mai stiu cum sa pastrez mai bine amintirile (pe toate, si placute si mai putin placute, mi-s dragi).

Nela, viitoare mamica de Ana, 35+
Manca-o-ar mama de strut!



Multumim frumos Incerc si eu cat pot sa uit de vergeturi si tonele de grasimi pe care le am pe mine(m-am ingrasat mult si inainte de sarcina ) si sa ma bucur decat a mai ramas din perioada asta.

Hai ca am vazut si-a doua poza Mi se pare mie sau ai ochi albastri?

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!

FELICITARI ADELA!!!!SA FITI SANATOSI SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!!!!

BUN VENIT BEBE CALIN!!!!

38s+ 5z cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Si acum sa scot dezmatatele pentru mamicile de azi

SANTORINI
ANGELA

SA AVETI NASTERI USOARE, RECUPERARI RAPIDE SI BEBE SANATOSI SI PAPACIOSI!

38s+ 5z cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

HAI SANTORINI


HAI ANGELA

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput