Inseminare [42]

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Sorina bine ai venit. Sa stai la aspirante putin!
Viss eu luna trecuta am luat si tinctura de mladite de zmeur si Branca ursului pana la ovulatie, in cazul nostru inseminare.
A fost ok, rau nu are ce sa faca.
Zmeur poti sa iei toata luna, branca numai pana la ovulatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

ella, ai observat vreo schimbare cand ai luat tincturile fata de alte luni? ma gandeam sa iau si eu tinctura de zmeur. Din pacate branca ursului nu o suport ...
Nu stiu ce sa fac, daca sa ma duc luna asta la monitorizare sau nu. Ti-a fost greu sa faci programare sau erau locuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Buna fetelor, sunt relativ noua pe topicul asta, unele dintre voi ma cunoasteti de la alte subiecte.
Maine la ora 16 urmeaza sa fac prima inseminare din viata mea. Cum n-am experienta, va intreb pe voi, cele care ati mai trecut prin asa ceva: Care este procedura, ce anume se face, este dureros? Ce trebuie sa fac imediat dupa? Eu sunt din Suceava si IA fac in Iasi, e bine sa stau maine seara in Iasi, sa nu ma zdruncine masina? Ce trebuie sa fac si sa nu fac in perioada asta de 2 sapt pana la aflarea rezultatului. Pot luat ceva pastile...acid folic sau altceva?
Cred ca v-am innebunit cu intrebarile, va doresc tuturor reusite si sa ne intalnim la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

bitza20 - bafta multa maine. Hai sa-ti spun cum a fost la mine. Procedura nu e dureroasa, iti poate produce eventual o usoara jena, cam cala papanicolau, e important sa fii cat mai relaxata.
In primul rand sotul tau va trebui sa recolteze sperma, care urmeaza sa fie prelucrata si apoi ti se va introduce tie in uter. Te vei aseza pe o masa gineco normala unde ti se va pune un departator ca la papanicolau si cu un cateter f subtire pe care nu-l vei simti se va introduce sperma. Acum depinde, in unele locuri ti se spune sa mai sta 5-10 minute linistita, in alte parti te poti ridica imediat. Sperma oricum nu va curge. In cele 2-3 sapt nu ai restrictii decat cele pe care le are o femeie insarcinata. Acid folic ia neaparat.
Bafta multa, sper sa-ti fie de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Peta nu am observat mare lucru dar simteam ovarele ca lucreaza. La BU daca nu suporti tinctura poti sa iei capsule.
Sincer cu programarea nu stiu daca a fost greu sau usor, eu am trimis mail ieri si azi mi-au raspuns. Cred ca sunt aglomerati...deee ca dupa concediu. Nu e asa peste tot???

Eu am dat mail ca sa stiu daca au timp de mine, pentru ca de maine ar trebui sa incep sa iau Closty si nu voiam sa-l iau aiurea, fara sa fac inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

ella, eu nu suport nici pastilele , de tinctura ce sa mai zic. Cred totusi ca luna asta nu mai fac nimic, si poate luna viitoare incep cu tinctura de zmeur si monitorizari. Poate cine stie...
Tu comunici cu ei prin mail? Eu ii sunam. Prima oara cand mi-am facut programare pentru consult m-au programat peste 3 luni. Mi-era teama acum, daca fac pauza, luna viitoare sa nu ma primeasca tot asa, dupa nu stiu cat timp...dar cred ca daca deja sunt pacienta ei, o sa ma primeasca la monitorizari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Peta si eu am avut pauza intre inseminari si cand am cerut o programare pentru monitorizare nu m-au refuzat si nu m-au amanat cu lunile. Deci ...nu e cazul sa-ti fac ganduri rele din cauza asta.

Mie imi place Vitex-ul, eu l-am luat cam 3 luni anul trecut si simt ca de la el m-am reglat. Poate il incerci pe asta, e ok si in ovare micropolichistice. Citeste pe net, poate te convinge : Vitex Fruit se numeste, eu l-am comandat pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

da, m-am uitat pe net, pare bun. Cred ca o sa-mi comand si eu. Tu cum l-ai luat, in ce zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

L-am luat non-stop timp de 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

si ai inceput din prima zi de CM sau nu neaparat?

Mergi la inceput