Ce parfumuri va plac? (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Oooooo, ce mult am de recuperat, , insa o voi face maine; acum am aterizat si noi de la mare.

nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30

Oooooo, ce mult am de recuperat, , insa o voi face maine; acum am aterizat si noi de la mare.

nb


Chiar azi ma intrebam cand te intorci si sa ne deschizi un nou capitol. Cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Hai ca iar m-am hotarat!
Am ramas la 2 , de la YSL: CINEMA sau ELLE ?


Elle
Cinema e mult prea dulce, sufocant de dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sali

Hai ca iar m-am hotarat!
Am ramas la 2 , de la YSL: CINEMA sau ELLE ?


elle-ul e tineresc si slabutz eu recomand Cinema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annie80

Citat:
citat din mesajul lui sali

Hai ca iar m-am hotarat!
Am ramas la 2 , de la YSL: CINEMA sau ELLE ?


elle-ul e tineresc si slabutz eu recomand Cinema

---------------------------------------------
"Someone's pleasure is another's pain!"

Alergic at stupidity.

"There's nothing can't be done, if we raise our voice as one."



Prima data am vrut sa scriu sa nu aleaga nici unul, dar nu am vrut sa se supere sali pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neata, parfumelelor, .

Va las si lipsesc de la apel. Motivat: plecam la tara sa ne gratarim putin, sa ne salutam rudele si sa culegem rosii din gradina ursului, .

Recuperez zilele astea, promit, .

Am surprins ultima discutie, io am Cinema, EDT, nu e ft. persistent, dar imi place la nebunie. N-as zice ca e un dulce sufocant, ci un dulce acrisor, aromat. Ma gandesc la un pahar de orange cu gheata, numa' bun de savurat pe caldurile astea.
Elle l-am mirosit trecator, in capac, la Sephora. Mi-a smuls un ranjet nu prea magulitor, voi reveni asupra lui, sa vad cum e pe hartie.

va pup, sa aveti o duminica minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

a, Dana, a fost bestial la mare, .
Vreme buna, copii cuminti, sot intelegator, soare din plin, bere rece... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Mephala, ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa. Sper ca prietenei tale ii place London

In legatura cu Cinema, eu am testat doar EDP

Insolence s-a vandut asa ca mai am de vanzare doar:

1. J'adore, EDP, 100 ml, consumat f.putin, nu e tester, are capac/cutie
2. Poeme-Lancome, EDP, 100 ml, consumat f.putin, nu e tester, are capac/cutie
Detalii pe PM.

Sa aveti o duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Buna dimineata, parfumatelor!
mephala, it's good to have you back!


Haideti sa va spun decizia finala; dintre Elle si Cinema am ales...TROUBLE by Boucheron.
Sper sa mai poata babanu' sa schimbe in comanda L de lolita cu Trouble, in caz contrar ast ae , raman tura asta cu Lolita, rau tot nu-mi pare.
Va multumesc pt voturi ( fie ca au fost pt Elle fie ca au fost pt Cinema ) dar pur si simplu nu m-am putut hotari , nu le stiam decat pe hartie, pe pielea mea ioc.
Bine, sunt de coma oricum, pt ca TROUBLE nu stiu cum miroase nici macar pe hartie!
Am gasit multe referiri la el cum ca ar fi asemenator cu Addict de la Dior. Iar cineva a spus ca este frate cu Kenzo Amour si va dati seama ca , la cat iubesc eu Amour, s- a inclinat balanta si mai mult catre Trouble.
Acum, dana, stiu ca tu l-a mirosit, prima data nu iti placuse( cand am pomenit eu de el mai demult de el pe aici) apoi l-ai retestat si ai avut alta parere, iti placuse mai mult.
Nu ma descuraja...in privinta lui Trouble ........in fond tu mi-ai inoculat microbul Boucheron!
teo, o sa le vina sigur randul si lui Elle si lui Cinema..., multumesc pt desrierea lui Elle ..........si lui Boudoir cu siguranta, cand o sa apara pe stoc...
Tu ti-ai comandat pt maine my Queen la babanu' ? Sau astepti raspuns de la tipul celalalt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

sali draga mea, nu cred ca mai poti sa tii cont de parerea mea...in privinta parfumurilor Sunt parfumuri care la inceput imi placeau enorm, de ex Cinema, dar acum am devenit tare, tare dificila, cu greu imi mai place un parfum. Am inceput sa am probleme cu colecistul, poate si asta are o influienta, sau ca imbatranesc si devin mai pretentioasa
Prima data cand am testat Trouble mi-a displacut total, l-am incercat din nou in acesta vara la Budapesta, pentru tine si mi-a placut mai mult. Eu am stabilit ca nu mai cumpar nimic fara sa testez. Pe wish list am pus deja Hypnotic Poison Elixir, dar doar dupa ce termin hypnoticul pe care il am. Sotul meu era gata, gata sa mi-l comande de pe e bay din Anglia, 50 ml, in jur de 350 lei, dar nu l-am lasat, e prea mult. Pe celelalte site-ri nu l-am gasit.
Imi place Addict, cel in sticla albastra, dar nu asa mult incat sa-l cumpar.
Sali, tot am vrut sa te intreb daca iti place Flowerbomb atat de mult incat vei comanda o sticla de 100 ml?

Mergi la inceput