Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

mersi, la fel:)
balsamul cu bitter suedez?e un balsam..te dai cu el..la mine a facut minuni..si mai la cateva prietene..care s-au plans de vergeturi..si e chiar ieftin..7 ron
cat priveste operatia..mie mi-a cerut 3500 euro..si mi-a si specificat..ca atat e si implantul de silicon?pai el compara ca-mi scoate o bucata de piele..cu un implant?
plus ca..am vb cu o tipa care a fost la "frumusete pe muchie de cutit.."a spus..ca niicodata nu si-ar mai face operatii...si acum..dupa aprox 2 luni..are dureri..crunte..
gemenii tai sunt bivitelini?ca nu seamana perfect, sunt tare dulci, sa va traiasca:)

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

da,intradevar pretul asta lam platit si eu.de dureri,,ce sa-ti zic,nu ma durut kiar deloc.decat ca am mers cocosata vreo 7 zile.dar acum merg dreapta.doar ca e cam lunga si un pic umflata.doctorul zice ca in timp se va retrage.sa speram.eu credeam ca nu o sa se vada decat o liniuta alba da e o linioaie rosie.poate in timp se va retrage.astept.biterul il iei din farmacie sau de unde?ca eu de aici de la cucubaul din deal nu prea stiu unde sal gasesc.dar vine baiatul meu acum din vacanta din romania si ias spune lu mama sa imi trimita ca am cateva vergeturi usoare si pe picioaare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

da, din farmaciile naturiste..asa arata
http://www.naturaplant.ro/produse/1941/Balsam_cu_bitter_suedez

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

Ne-am (re)intors ... Am fost plecati iar la ai mei in SM. Se pare ca fetele se cam dau cu masinuta mai nou

Luminita si Iza multumesc tare, tare mult pt materialele legate de caietul bebelusului... stiu ca orice 5-10 minute sunt pretioase pt fiecare dintre noi si orice activitate extra este un efort. X100
Iza, nu te mai chinui cu tradusul.
Luminita... hunii tare simpatici!
Altfel imi imaginam, bine ca am vazut inainte sa il comand pt mine. Nu cred ca are sens sa fie organizat chiar pe zile. Poate pe saptamani ar fi suficient. Insa ideile care le ofera legat de ce trebuie urmarit (chiar daca este orientativ) sunt ok.
Cred ca il comand, il studiez si il las cadou finutei pt cand naste.
In rest iau niste grile de dezvoltare psiho-motrice si le compilez.
Ideea cu pozele speciale si cu comentarii iarasi e f buna.
Multumesc inca o data.

Salutare Gabita, sarcina luuunga!
Xrysya, felicitari pt baieti frumosi!

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bun venit noilor burtici si felicitari mamicutelor de fetite din burtici!

Luminita, sanatate multa si distractie placuta la mare!

Eliana, idem!

Clara, as fi si eu interesata de grilele de dezvoltare psiho-motrice de care vorbeai.. (Sa stii ca am folosit cu mare drag si fisele celelalte pe care mi le-ai trimis.. )

In legatura cu olita, noi am incercat pe la doi anisori, a mers (doar cand le puneam eu!) apoi a venit toamna, frigul si mi-a parut rau de ele sa le mai las sa se ude, asa ca ne-am intors la pampers! (stiu, greseala mea! ). Dar din primavara, de cand am inceput iar sa stam pe olita, a mers treaba snur! Putin cate putin, de la a le pune eu din ora-n ora, apoi la doua ore.. apoi jos cu scutecul.. pana acum, cand nu mai folosim decat noaptea (deh, tot mie mi-e mila sa le trezesc noaptea, sa le stric somnicu'.. ). Chiar isi iau singure olitele din baie cand au nevoie si ma striga atunci cand sunt gata, sa merg sa le sterg.. Incet-incet, cu rabdare si explicatii repetate, totul se rezolva..

pentru burtici, mamici si pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare,

multumesc pt primirea calduroasa
sarcina usoara in continuare tuturor burticilor......
pt mamicile de gemeni care au nascut iarna (eu voi naste in decembrie se pare) cam cand ati scos bebeii la plimbare afara?
moniland,cum a fost prima luna, cum te-ai descurcat? ce program de somn aveau?
eu sincer sunt un pic speriata de momentul cand va trebui sa venim acasa si sa ma descurc cu ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

buna mamicutzelor!am o mare nelamurire, in ce saptamana se poate lua prenatal, din experienta voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

buna mamicutzelor!am o mare nelamurire, in ce saptamana se poate lua prenatal, din experienta voastra?



Teoretic cu 63 zile inainte de dpn. Mie mi-a zis doctoritza ginecolog ca am sarcina cu risc (fiind gemelara) si ca mi-ar da de la 28 saptamani. Sper sa se rezolve asa...

21+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am ramas in prenatal la 27 sapt

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006



Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

Buna fetelor
Vreu si eu pe lista voastra , tocm ai am aflat ca o sa am si eu gemeni . Mi-a dat deja tratament cu Arefam , ati auzit de acest medicament?
Am doar 7 saptamani .

Mergi la inceput