Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna dimineata,

Gabitza, bine ai venit!

Vin si eu cu o intrebare: operatiunea olita cund ati inceput?
Ai mei au 1 an si 5 luni si ma gandesc sa-i obisnuiesc cu olita.
Spun cand au facut treaba mare, dar niciodata inainte, numai dupa ce au terminat.
Am cumparat olite, dar deocamdata se joaca, plimba prin toata casa.

Astept cu interes opiniile voastre.

O zi buna va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu al 2 ani cu andrei..si a fost super de efect..in nici 2 sapt scapasem de tot de pampers

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Buna tuturor,

Vreau si eu pe lista...

Sunt viitoare mama de gemeni,acum avem 23 sasptamani...sarcina e urmare a FIV la Medlife
DPN 5-12.12.2009

23 si


Bine ai venit printre mamicutele de gemanuti

KIKI 34+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

fetele..ionut7bianca ieri s-a internat..citeam ca probabil ii va face cezariana
Bun venit gabitza, si sarcina usoara
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra


Bogdana, ,multumim de veste! Ea cate saptamani avea?

KIKI 34+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Clara, am pus aici cateva poze din Caietul Superbebelusului (si poze noi cu hunii, printre altele). Structura e cam asa: Observatiile mamei + casuta de info dedesubt, Momente de neuitat, Info pe saptamani. La fiecare saptamana ai o pagina de info cu teme specifice varstei respective: cand apar primii dinti, despre vaccinuri etc etc. Informatiile sunt utile si nu prea, caci nu se pot aplica cu exactitate, fiecare copil fiind unic, cu propriul sau ritm de dezvoltare. Poti insa sa-ti faci o idee despre ce te asteapta, in mare... mie tare mult mi-a placut ca pot completa, pe zile si ore, pana la un an, progresele puilor. Tre' sa gasesc ceva fain si dupa primul anisor.
Sper ca ai inteles ceva, daca nu, trage-ma de urechi.

gabitza35, bine ai sosit printre noi, sarcina usoara, la termen, si bebici sanatosi!!

moniland, ma bucur ca usor, usor, te obisnuiesti si ca e totul bine. f frumos au luat fetele in greutate!

speranta, larisel, felicitari pentru cele 2 carucioare roz!

fetelor, noi miercuri plecam la mare pentru o saptamana. nu stiu daca mai intru pana atunci, am bagajele si o multime de treburi de pus la punct. in plus, Edi nu se simte bine, mi-a vomat aseara si azi dimineata, acum la pranz avea 38, as vrea sa merg maine la doctor sa vedem ce si cum. sper sa fie totul ok, sa putem si pleca la mare pana la urma... va pup pe toate!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

fetelor, noi miercuri plecam la mare pentru o saptamana. nu stiu daca mai intru pana atunci, am bagajele si o multime de treburi de pus la punct. in plus, Edi nu se simte bine, mi-a vomat aseara si azi dimineata, acum la pranz avea 38, as vrea sa merg maine la doctor sa vedem ce si cum. sper sa fie totul ok, sa putem si pleca la mare pana la urma... va pup pe toate!


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Sanatate multa. Tinem pumnii sa nu fie nimic grav.
Unde mergeti la mare? Cine stie... poate ne vedem?
Noi plecam duminica.... la noi, la mare

3in1 nici ai me nu ziceau nimic... ii puneam pur si simplu din ora in ora... i tineam maxim 15 mnute. Daca faceau ii rasplateam cu un pupic... daca nu faceau, ii lasam in pace... asta vreo 2 luni... apoi nu le-am mai dat pampersi in casa... au acut vro sapt. pe unde au apucat ... dar acum vin singuri cu oala... si de cele mai multe ori zic ca fac piiii sau kaaaaa



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Gabitza35, bine ai venit si sarcina uroara!
Moniland, ma bucur ca merg bine lucrurile si fetele cantaresc din ce in ce mai mult. Ai baut vreun ceai pentru lactatie pana acum? Eu o sa-mi cumpar, am vazut ca mai toata lumea foloseste. Cam care e programul vostru acum?
Mai stiti ceva de ionut7bianca? Sper sa aflam vesti bune.
Eu ma tot maresc....astept controlul de joi sa vedem ce-mi spune dr, fetele lovesc cu putere, cred ca le trimit direct la olimpiada. Am tot felul de dureri, dar nu foarte mari (picioare- mai ales ligamente- spate si pubis) si nu prea mai ies din casa.
Speranta si Larisel, sanatate multa si aveti grija de voi si de bebelusi!

pentru toata lumea!!

Karina 34+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

buna dimineata.sunt si eu o mamica de gemeni de 1 an si o luna.pentru ca am luat 30 de kg in sarcina am ramas cu foarte multa piele in exces.si cu vreo 7 kg in plus.petrean,intr-o postare de a ta mai demult spuneai ca vrei sa faci operatie pentru a scapa de pielea in exces.ai facut?daca da,cum sa vindecat si in cat timp>eu am facut operatia acum doua saptamani.vad ca sa vindecat dar nu e ce credeam.e cam umflata taietura.in schimb burta a disparut total.daca poti sa imi raspunzi iti multumesc.
mult succes la toate fetele de gemeni si mai incolo inarmativa cu rabdare multa.da multa.abia de pe la 9 luni am inceput sa simt ce inseamna sa ai gemeni.e frumos da si cand incep sa misune sa te tii bine.am gasit unu cocotat pe masa de calculator si unu in masina de spalat.mia venit rau cand iam vazut si nu stiam dupa care sa alerg mai intai.
bafta si mult noroc la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

xrysya..nu am mai facut operatia..din "lipsa de fonduri"..cat mi-a spus dr in final cat e..mi s-a facut rau..si am spus ca nu merita..oricum..dc ma voi mai chinui putin..nici nu se va mai vedea. Iar pentru vergeturi..v-am spus?a facut minuni balsamul cu bitter suedez..

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

multumesc frumos pentruu aspus bogdana.asa e.e cam scumpa dar era necesar.deci,pielea nici in 20 de ani nu se mai ducea.nici cu creme nici cu sport.decat la cutitt.ma bucur ca la tine se rezolva natural.la mine eram exact ca o baba de 80 de ani.acum sunt ca io fata mare.dar cum e cu balsamu de bitter ca nu stiu?
sa-ti traiasca baietii?cum sunt?cuminti?

Mergi la inceput