Burtici fericite de septembrie-octombrie (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

hiihihih, bune bancurile , am ras si la asta si la cel cu tramvaiul ... si bine'nteles ca am fugit sa i le spun si lui razvan

fetelor, voi ati vazut documentarul de care am vorbit? rade si invata despre nastere?

bine, recunosc ca-i mai interesant pt fetele care spera la o nastere naturala


35+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui M Oana
Remember to always say what you mean.
If you love someone, tell them.
Don't be afraid to express yourself.
Reach out and tell someone what they mean to you.
Because when you decide that it is the right time it might
be too late.
Seize the day. Never have regrets
And most importantly, stay close to your friends
and family, for they have helped
make you the person that you are today.


mi-a placut ultima parte

multumesc oricum Oana...am primit si eu multe mailuri din acestea dragute trimise din om in om, dar nu mi-a trecut prin cap sa le adun undeva si sa le pot reciti cu usurinta cand simt nevoia!

Laura ma bucur ca a iesit ok analiza!

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Somn usor fetelor care merg la culcarica. Recunosc ca si mie imi cad ochii

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:


Cam de multicel n-am mai trecut pe aici dar m-am straduit sa tin pasul cu voi desi e tare greu.
Vreau sa le urez piticilor un bun venit pe lume, sa fie sanatosi si sa pape mult laptic ca sa creasca mari, iar mamicilor multa multa rabdare.

Iulika nu ceda lupta...e adevarat ca un bebe cu icter e tare somnoros...pune-l la san cat de des poti, nu la 3 ore...iar acest lucru este valabil si pentru bebelusii fara icter, ei trebuie hraniti la cerere, nu dupa un program stabilit de noi...in timp isi fac propriul lor program. Fii optimista, nu renunta.

Crocodana eu am nascut normal la Giulesti in 2006, din cate inteleg si tu vei naste tot acolo. Nu mi-a facut nimeni clisma si nici nu am fost intrebata cat de plina sunt. Drept e ca eu cred ca aveam colonul gol, pentru ca toata ziua fusesem la toaleta. Acum in bagajul pentru spital am si supozitoare ca nu se stie daca mai am norocul de data trecuta.

Eu am fost la control marti, colul este intredeschis, contractii dureroase la ordinea zilei, pot naste oricand. Daca nu se intampla nimic ma mai vad cu dr marti, pe 25...am hotarat sa raman in Bucuresti pana la marele eveniment, nu de alta dar ii e teama doctorului ca se pune un tir de-a curmezisu pe autostrada si nasc acolo mosita de sot

Cam atata, sper sa pot scrie mai des, dar mi-e tare greu sa stau pe scaun.


Raluca38 fix mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

M Oana nici vorba sa vreau sa te provoc ... ce am zis a fost experinta si camy tot din experienta povesteste nu din povestile altora. (intamplator am dat reply la postul tau)
Nu am discutat despre perioada buna si sanatoasa a noastra , ci despre perioada cu probleme.Nimeni nu vrea sa fie bolnav sau sa aibe probleme si viata sa atarne de o nenorocita de interpretare ca acel dr oncolog sa stie ce ma-sa de tratament sa faca mai departe (schimba sau nu schimba tratamentul) si atatia radiologi si ecografisti dintr-un oras atat de mare sa nu aiba habar sa spuna ceva clar
Ohooooo , pai daca noi eram bine crezi ca ma sesizam , crezi ca imi pasa daca nu treceam prin focuri si daca viata fetei mele nu tinea atat de mult de o amarata de interpretare?

Nu vreau sa supar pe nimeni , ci vreau sa trag un semnal de alarma. Dar nu cred ca sunt prima care face asta.
De unde moda asta , atunci cand avem un rezultat rau la un eco sau ... sa mergem si la alt dr pt o alta parere? Unde in lumea asta ati auzit asa ceva?
Facem asta pt ca suntem constienti ca sunt habarnisti si ... mergem la alti habarnisti
Sunt dura? Probabil. Ma poate acuza cineva? Sa indraznescasi sa isi arate stiinta , ca am cd-uri cu rmn-uri si pet-uri si ii pun sa dea un test ...

Eu nu vorbesc de Iosup ca nu il cunosc , vorbesc doar din experienta.
Cat despre ecografistii astia gineco si de morfofetala , chiar asa credule sunteti? Cati au o specializare adevarata facuta? Si cand zic specializare spun cativa ani de studiu ca afara si specializarea facuta la profesori adevarati , aia care au descoperit metoda , nu la 'profii' nostrii mosi si plictisiti de atatea cazuri de nu le mai ajungi la nas si nu poti sa le astupi buzunarele.

As putea sa scriu 3 zile cu exemple concrete cu paralele facute ... dar nu are sens , ca nu o sa rezolv nimic ... si eu ma voi duce in continuare la eco ca fraiera sa ii umflu buzunarul la dr cu inca aproape 100 de euro , ca de fapt nu are ce sa imi zica nou ...



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare

Mai devreme ne-am adunat si noi de pe afara,am facut un gratarel (hopaaaaa,acum mi-a sarit fisa...si Iulika noastra baga multe gratarele inainte sa vina bb Bruce pe lume, e si asta un semn ,nu?).
Era o gluma...oricum,in seara asta ma rog sa nu ma apuce contractiile(sunt de coma,stiu) ca la cat is de plina....nici nu ma simt in stare sa ma sui pe masa aia de operatie

Referitor la clisma,mie mi-au facut a 3-a zi dupa operatie. Mi-au zis ca daca ma duc in ziua respectiva e ok,daca nu tre' sa-mi faca...era f important sa nu ma constip. Oricum,in spital n-am mancat nimic,decat am baut muuult ceai de chimen si compoturi/sucuri naturale.

Multumesc pt urari fetelor. Din pacate sotul se simte tot la fel de rau,n-a mancat nimic azi..cred ca de la fiere il doare asa capul

M-am intristat f tare cand am citit de Raluca si Adina..sper sa nu aiba si Alex astfel de reactii ca io cred ca as intra intr-o depresie ingrozitoare zilele alea in spital

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 38+, cu -Razvan


_

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ma bucur ca bebe Stefan este bine, dar ma intristez ca sufera papusa Adinuta. O frumusete de fetita care sufera ca nu poate sta mereu langa mamica ei , o sa treaca. Imi imaginez ce trebuie sa fie in sufletul Ralucai, dar cel mai important este ca are doi copii frumosi si sanatosi.

Santorini ne pregatim sa facem luni galerie!

Kemsy bebe e nerabdator sa-ti arate cate e un piciorus, o manuta!

M-au amuzat tare bancurile voastre!

Raluk, Monikus sa treaca arsurile!

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Lullaby multumesc

Ralu bine ai revenit! Iti dorim nastere usoara!

Melania of, daca e cu fierea, poate trece din moment ce nu a prea papat azi. Fa-i ceva ceiucuri.

Daciana ce rau imi pare prin ce ai trecut!

Aida

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Am primit linkul asta: o poveste despre o nastere acasa

Va las si eu, ca imi cad ochii de somn... sper sa gasesc ceva la tv vreo juma de ora, ca numai asa ma pot culca linistita

Va pup!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

ralu80 eu azi sunt in toane carcotase .. de marti pana marti cu colul deschis?

de cand ai contractii dureroase? sa scoatem agitatele pt tine?

si am vrut sa zic apropo de golirea instinctiva a colonului, inainte de declansarea nasterii naturale, zicea in documentarul cu pricina ca diareea este unul din semnele premergatoare nasterii, pt ca natura stie ce face si se pregateste

daci


35+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput