Licurici de ianuarie-februarie 2009 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vladut are 8.500 kg si 72 cm. Asa cum se mai plangeau fetele de cand am inceput diversificarea a stagnat cu greutatea. Nu vrea sa manance mai mult de 2-3 lingurite, orice as incerca sa-i dau, nici macar lapte de la mine cu cereale nu vrea. Nu zice nici "mama" si nici "tata", dar zice "baba" si "bau-bau" Iar de cand sta in fundulet nu mai pot sa ma dezlipesc de el, cand ti-e lumea mai draga da cu capul de podea
Fetele, bebeilor vostri le place sa topaie? De mai bine de o luna activitatea favorita este sa-l tin in picioare si el sa topaie in continuu, ma oboseste pe mine, dar el nu se satura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Fetele, bebeilor vostri le place sa topaie? De mai bine de o luna activitatea favorita este sa-l tin in picioare si el sa topaie in continuu, ma oboseste pe mine, dar el nu se satura.


ihi! Si ce mai topaie!

Bine ai venit! Sa traiasca Vladutu topaitor mare si frumos!

Fetelor, Cami si ingrid da' voi apa le dati bebeilor suficienta? Si noi cand am inceput dive faceam f greu, numai niste gloante, cu scremete si chinuieli. Cat am fost pe numai pe lapte de la san ieseam o data la 7 zile, de era sarbatoare cand aveam un scaun. Dar asta pt ca dr-ita noastra ne-a recomandat sa nu fol supozitor. Dupa ce am trecut pe apa bine de tot (150ml/zi=o canuta) facem de 2-4 ori pe zi un rahatel moale, pt ca bem mult laptic si suc de fructe si apa. Nu va spun cu ce placere bem apa, cand vede canuta parca vede pe Dumnezeu, asa mare fericire! Ii place sa bea apa si-i place sa se balaceasca dupa...pana se face fleasca. Mami o lasa ca-i vara! Aaaa, si insista sa bea cu sticla mare de 2l! Iar daca nu poate sa bea, macar o ia la o portie de invarteala cu rostogoliri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Noi bem putina apa dupa fiecare masa, alea 3 lingurite Asta ca sa se obisnuiasca cu bautul din canita, ca apoi urmeaza de fapt masa principala, lapte de la mami

http://picasaweb.google.ro/annavladut/Vladut#5372115440910017762

Am pus si noi cateva pozici ca sa ne cunoasteti mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am vazut ochisori frumosi ai Anei-Maria de Billy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Anna,ce grasun frumos ai ascuns tu acolo
apropo: avem vanita la fel

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Catalina,nu te-ai mai gandit la propunerea mea???
Vad ca Ana,papa fff bine,doarme extraordinar de bine(ah mama mea,de la 6 jumate..nici in visele mele cele mai frumoase nu o sa-l vad pe fii-miu dormind atat)bea si apa din canita..Ce mai,sunt verde de invidie.
Nu vrei sa ti-l trimit o sapt si pe David sa-l instruiesti asa frumos?

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

anna,bine ai venit.Ai un flacau tare frumos.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oxigen spune:

Bun venit, Anna si sa-ti traiasca flacaul.
Multumesc pentru raspunsuri, dragele mele. Dupa ce v-am citit, am incercat sa ma mai relaxez spunandu-mi ca si alti bebei merg de-a busilea si daca mai iau o cazatura, asta e, nu ai ce face.
Dar ti-ai gasit. Mariuca nu ma lasa.Ma supune la teste, cred ca vrea sa vada cum stau cu inima.
Cum credeti ca era azi.Se ridicase in picioare, se tinea cu ambele maini de fotoliu si cand m-a vazut si-a dat drumul la o mana si a inceput sa se lase cand sus cand jos pe picioare, adica sa topaie ca si cum ar fi dansat.Radea si se bucura de reusita, iar eu am inlemnit.Cand am ajuns la ea deja-si dadea drumul la mana.Noroc ca am prins-o ca pica pe spate si se lovea la cap.
Naravas copil mai am.Zici ca-i baiat, nu fata.
Nu o mai tenteaza jucariile, centrul de activitati (chiar vreau sa-l vand), vrea doar sa cerceteze casa si sa mearga.Nici mersul de-a busilea nu-i mai place.
E asa haioasa, ca uneori merge in patru labe cu picioarele ridicate, nu indoite.
Cu vorbitul nu se omoara,in rest e argint viu.
E cu baterii fata mea, sau mai bine zis cu acumulatori, ca greu oboseste.
Dintii nu ne-au dat pana acum desi se vad de ceva vreme dar nu au spart gingia.
Ce noroc am cu fiul meu mai mare, ca o mai supravegheaza el.Dar incepe acum scoala si adio ajutoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Intru pe fuga sa vad ce mai faceti. Imi era dor sa vad care mai e treaba cu fetele de pe forum si cu licuricii lor.

Noi azi am facut 7 lunite. In fiecare zi ii multumesc Cerului, cu fiecare luna ma simt si mai binecuvantata. Asa sunt mamele, asa simtim toate, asa e in firea lucrurilor, asa ne-a harazit Dumnezeu pentru ca sa uitam de probleme, de greutatile pe care le ducem pe umeri zi de zi si sa infruntam totul cu zambet si speranta. As vrea sa nu uit niciodata sentimentele acestea, as vrea sa fiu izvor nesecat de dragoste pentru copila mea, as vrea ca dragostea aceasta sa fie simtita, traita de puiul meu, stocata cumva in suflet, in creier, in fiecare celula a corpului ei pentru ca scumpa mea sa fie la randu-i iubitoare, calda, senina si deschisa, dar si pentru ca atunci cand va fi mai greu, dragostea aceasta sa ii tina de cald, de dor, sa o protejeze si sa ii aduca iubirea si pretuirea semenilor.

Se spune ca daca dai, ai sau daca dai primesti inapoi indoit. Asa sa fie si cu licuricii nostri: sa primeasca dragostea noastra, sa creasca cu ea si din ea si la randul lor, sa ne-o intoarca si noua, dar si celor din jur.

Acum ma duc sa citesc din urma si sa vad pozici cu licurici. O sa pun si eu poze maine, ca acum sunt cam obosita.

Pupici la mamici cu bebici.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01/2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Help!!!

Am nevoie de sugestii: sambata m-am voluntariat la o actiune de strans fonduri si pe langa altele trebuie sa duc de acasa o prajitura care sa ajunga cam pt 40 de persoane, vin cam 250 de persoane, dar mai aduc si altii prajituri. Eu am cateva retete dar sunt prajituri complicate, cu creme, nu sunt ok pt ocazia asta ca evenimentul va avea loc in aer liber si e cald afara. Trebuie o prajitura mai racoroasa si care sa reziste cat de cat ok la caldura, o mai pot tine la cooler, dar nu mult timp.

Daca aveti sugestii va rog ajutati-ma!

Mergi la inceput