Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gata, a plecat musafirul . Mamaaaaa, ce ma enerveaza cand ne contrazice in fata copilului, se duce naibii in cateva minute educatia noastra de luni de zile .
Maria, m-am tuns atat de mult dintr-un motiv rusinos, dar aveam de unde sa tai mult. Motivul... la ultimele 3-4 spalari m-am grabit foarte tare si nu am reusit sa-mi descurc parul cum trebuie, a fost mai mult de forma. Problema s-a perpetuat si rezultatul a fost o incalceala la care as fi muncit pe putin 2 ore sa o descurc. Solutia cu foarfeca a fost mai la indemana si pe moment, si pe termen lung.

Fetele sunt la fel, febra cedeaza putin la antitermice si apoi creste iar, incep sa ma ingrijorez mai tare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Carla, multa sanatate la fetite!

Anaela, da, de Bubu si de Darius intrebam. Imi pare rau ca la Bubu nu i-a trecut.

Mara, incearca pompita de la chicco, are varful din silicon subtire si mai lung, eu ma descurc foarte bine cu ea. Stiu ca la Bogdan am incercat la un moment dat o pompita Nuk pe care o primisem si n-am reusit nici eu sa scot nimic cu ea.

Oanaalex, Andreea, ca sa rezistati

Clody, sunteti mai bine?

Fiica-mea a fost azi tare maraita, nu stiu ce-a avut, da' sper sa-i treaca repede. Are la 3 luni 6.780 si 63 cm, s-o pupe mama pe grasana.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Andreea . Nu stiu ce sa zic daca o fi sau nu formula o solutie. Eu prima luna am alaptat si tot numai odata pe noapte se trezea Mara. Eu cred ca depinde de copil. Oricum acum cat ai ajutoare e ok, nasol e cand o sa rmanai singurica cu amandoi. Pana atunci poate se hotaraste si Nicholassa doarma mai bine.
Eu acum in loc sa dorm stau sa o pazesc pe Mara care din 10 in 10 minute maraie si fugla ea sa nu inceapa fesivalul sa-l trezesca si pe Alex. Normal ca la ultima tura nici nu m-am mai intins in pat si acum stau de 20 de minute si ea nu mai face scheme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Gata, a plecat musafirul . Mamaaaaa, ce ma enerveaza cand ne contrazice in fata copilului, se duce naibii in cateva minute educatia noastra de luni de zile .
Maria, m-am tuns atat de mult dintr-un motiv rusinos, dar aveam de unde sa tai mult. Motivul... la ultimele 3-4 spalari m-am grabit foarte tare si nu am reusit sa-mi descurc parul cum trebuie, a fost mai mult de forma. Problema s-a perpetuat si rezultatul a fost o incalceala la care as fi muncit pe putin 2 ore sa o descurc. Solutia cu foarfeca a fost mai la indemana si pe moment, si pe termen lung.

Fetele sunt la fel, febra cedeaza putin la antitermice si apoi creste iar, incep sa ma ingrijorez mai tare.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Off..sper sa se stabilizeze situatia si sa aveti o noapte linistita!
Am crezut ca te-ai tuns pt ca iti cade parul....mie imi cade la greu,chiar daca l-am tuns!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare de la mare!
Vreau sa va spun sa nu va faceti griji in a pleca cu bebeii la mare! Matei se comporta bine, doar ca suge mai des!
Sanatate la pitici si voua!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

Matei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Darian Rafael..bebe de Deea24



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_bunica

Darian Rafael..bebe de Deea24



mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi




LA MULTI ANI!!! si din partea noastra

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

neataaaaaaa....se pare ca bebelu meu a inceput sa ma iubeasca mai mult pt ca imi da din ce in ce mai mult timp liberAcum sta in carucior si cred ca vb pe mess cu prietenii lui imaginari ca da din degetele si gangure
maria .Mi-am schimbat culoarea la par,m-am facut din nou un blond bej asa dar nu m-am decolorat si la varfuri am ramas neagra.Trebuie sa ma duc sa mai tai un pic din el
mara eu folosesc pompita de la Primii Pasi si ne descurcam tare bine.Ii pun un pic de ser fiziologic inainte de baita si dupa baita ii trag toate cojitele din nasuc
darian rafael la multi ani si de la noi,sa cresti mare si frumos
carla vrem pozici cu noua frizura si stai linistita ca o sa creasca repede
Eu,de cand alaptez nu imi mai cade nici un fir de par in schimb mi se strica dintii si maselele intr-o veselie

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata dragutele

strunfita ms de intrebare eu sunt tot rau dar razvi se simte mult mai bine si asta conteaza

alynta distractie placuta in continuare

carla bine ca au plecat musafirii

pupicei si o zi linistita

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata gasca

Noi am avut o super noapteam dormit dupa baitza,de la 22:00 la 7:10 si am avut apoi program de "vorbire" cu mami si tati si ceva vizionare la televizor(cu tati) si de o juma de ora dormim pe mami cand sta la calculator


strunfita..........La multi ani sotului cu intarzieresi pupacim si noi bebe grasun


clody............te inteleg foarte bine..las ca o sa vina si timpul sa ne rasfatam si noi un pic..eu inca caut metode


annkkaa..........felicitari pentru reusita si cifrele frumoase..ce bebe frumos


laurraa................eu la broscaleta i-am "scapat" niste suculet proaspat de mandarina ca sa faca kk-ita.....ce poze frumoase


miruta.............felicitari pentru botezul Antoniei..e o adevarata printesa micuta


beca.................felicitari pentru rezultatele Sarei


ely......felicitari pentru cifrele Marinei


maria bunica..........cred ca ai dreptate..si in trei o sa fie foarte binedoar suntem cu puiul mic,nu?..felicitari pentru aniversare si la cat mai multi ani fericiti alaturi de bebe.Ce bebe grasun


kiralina............ce tare faza cu "chiloteii" pusi invers..eu nu m-as risca ca alaptarea sa tina loc de contraceptie..asta daca nu vrei cat de curand un bebe 2

mami de Miruna(29 mai)
http://img517.imageshack.us/img517/3850/1lunasi1sapt.jpg

Mergi la inceput