Albinutze de Mai-Iunie 2009(12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Multumim mult pentru urari! Nici nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 3 luni...

Anda, eu nu recomand Croatia decat pentru vizitat, la mare la ei nu m-as duce alta data. Daca alegeti turcii, mare grija la diaree, ca fiu-miu nu e singurul care a patit-o. Adica va dotati cu tot ce va trebuie pentru cazul asta... Si eu poate imi iau inima-n dinti si mergem din nou la anul ... sau poate la greci pe undeva ...

Laurao, drum bun spre tara!

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

mara, eu n-as folosi batista bebelusului decat in caz de raceala. De ce nu folosesti o pompita normala (manuala) de la chicco de exemplu? Isi face treaba foarte bine pentru mucutii care se aduna in mod normal. Mai gasesti de la nuk, si sigur mai sunt si alte firme.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Bogdan in primul an *** Bogdan 1-4 ani *** Andreea si Bogdan

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Am facut si noi astazi vaccinul: jale mare pana la prima masa. Apoi cred ca a si uitat. Sa vedem daca scapam si de febra e super.
In rest suntem bine, ia in greutate incet, dar ia, bea laptic de la mami care nu mai apuca decat sa citeasca pe forum, de scris nici vorba.
Cezara e vioaie, e din ce in ce mai atenta la jucarii, le prinde si le duce la gura, vrea sa se intoarca de pe o parte pe burta dar o incurca manuta
Pupici si de la noi la toate albinutzele si toti bondareii din stup.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna mamici,

ROXI,MIRUTA,mie dr mi-a zis sa pun sterilet dupa 4 luni de la nastere,n-a zis nimic de menstruatie,ia sa-l mai intreb eu.Intre timp noi avem ovule Pharmatex sau Contracept.

ELY,,suntem bine,fata a inceput chiar sa adoarma singura la pranz cu suzeta.

LAURAOANA,concediu placut!

CARLA,multa sanatate la fete

RELUSHA,ma bucur ca Radu e bine acum!

Va pup.



Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Buna fetele...per de data asta sa incep si sa si termin de scris.Nu am apucat sa citesc decat capitolul in curs pt ca am un BB cuminte care doarme doar in parc iar acasa trebuie sa vb non-stop cu el ca altfel devine marait si tipa.Asa ca ma cam dor falcile dar e bine ca nu plange.Acum nu stiu cum a adormit dar sper sa doarma macar pana termin de scris:)).
Deci sa incepem: la 2 luni aveam deja 5700gr si 62 cm,am scapat de colicosii aia rai care ne suparau de dimineata pana seara si acum adormim singurel pt ca ,daca scapa suzy din gurita nu mai plangem....avem degetele...yupiiiii.De sambata trecuta suntem si noi crestinei si vreau sa va spun ca nu am fost de loc cuminte in biserica.Cand Tata-Popa o intreba pe nasica "te-ai lepadat de satana" eu tipam cat ma tineau plamanii mei aia mici:)).Am tacut si adormit totodata cand mi-a dat Tata-Popa "pitin" vinisor care era duuuulce rau.Si ca sa va demonstrez ca am adormin instantaneu o rog pe mami sa puna niste pozici sa vedeti
Cam atat pt moment despre brotacelul meu cuminte.

Vreau sa urez si eu (chiar si cu ceva intarziere)LA MULTI ANI MARIILOR SA NE TRAITI ,SA FITI SANATOASE SI FRUMOASE
clody uite un sa treaca raceala repede
cuscra La Multi Ani impreuna sa fiti sanatosi si frumosi
strunfita la multi ani sotului sa-ti traiasca si despre livretul de familie pot sa-ti spun ca eu nu-l am pt ca nu mi l-a dat cand am facut cununia deci "dupa caz" eu nu-l duc
annkkaa felicitari pt reusita,conteaza mult sa alaptezi natural.Te scoti pe doua parti: ai un BB sanatos si buzunarul mai gros
ioana uite un milion de pt Sara sa treaca repede.Mititica prin cate a trecut si ea...Si ce intalnire ca eu nu stiu si nu pot sa citesc din urma?Vreau si eu sa stiu nu ma marginalizatiiiiiii...
motiana ,laura lasati copii sa ia cat vor in greutate ca au timp sa slabeasca.Daca era ceva grav va atentionau pediatrii.Are Denis un "prieten de joaca" in parc care la 2 luni jumate avea 7500gr si e sanatos tun.In afara de faptul ca eu ii spun "falconeti" pt ca are niste falcoase de l-as musca e foarte activ si nu pare sa aiba vreo problema
oanaalex tu ii dai formula sau lapte de tzitzi?Pt ca la formula e normal sa manance mai putin pt ca laptele praf se digera mai greu si tine mai mult de foame.
Denis are 12 mese pe zi dar toat ziua de la 5 dimineata pana la 10 seara.Noaptea se trezeste rareori si am observat ca se trezestae atunci cand pe timpul zilei eu uit sa mananc sau mananc doar "bozii"
m vazut pozici frumoase cu bebei misto si am mai pus si eu cateva poze ...sper sa va placa iar de la botez nu am decat cateva deocamdata pana le strang de pe la toate rudele care l-au pozat pe pitic.A ..si apropo...pozele sunt cam amestecate dar sunt sigura ca va ptindeti care sunt cele de la botez si de la mir
http://family.webshots.com/photo/2921745910104369456mQDpwP

Gata acum plec in parc ca s-a trezit "scandal"

DANA mamica fericita de bebe botos Denis Andrei

COPILUL MEU SCUMP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Buna, dragele mele, imi e taaaaare dor de voi, am dificultati f mari in a va urmari si raspunde, pe langa cei 2 copii am in grija si socrii si din pacate soacra nu ma prea poate ajuta cu nimic pt ca are perobleme fff mari la coloana, nu pate ridica nici 2 kg. Mai spala si ea vasele dar cam atat. Nici cu copiii nu ma pot ajuta intrucat Luca nu e obisnuit cu ei, se joaca cu ei dar nu daca e singur , fara mine. Si calculatorul e la socrii in cazmera asa ca deocamdata o sa scriu mai rarut, o sa ma straduiesc sa citesc macar, altfel am impresia ca ma izolez de toata lumea....Ce sa fac daca forumul asta da dependenta... Eu chiar daca nu citeam, macar postam si tot ma simteam ok.
Sper ca sunteti toti bine, sanatosi, o sa incerc sa citesc macar ultimele pagini.

Marcela, mami de LUCA - 02.01.2007 si IOSEF - 23.05.2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!!

Anaela..ma bucur ca Darius este bine si sper sa ii treaca si lui Bubu!Multa sanatate!
Carla..multa sanatate la fete si sa treaca febra repede!
LauraOana..drum bun si distractie placuta in tara!
Miruta..cam asa agitat este si Darius noaptea,si inca nu am inteles de ce..se foieste mai mereu,da din maini,din picioare..of...iar eu nu prea reusesc sa dorm mult tocmai din cauza ca il simt si imediat deschid ochii...si oricum papa si des!
Coralia..felicitari pt Cristian si te asteptam mai des pe la noi.
Relusha..ma bucur ca s-a reglat si Radu cu kk.
Carla...wowow..de ce te-ai tuns asa mult?Vrem si noi poze cu noul look!
Serialbastre..tinem pumnii sa nu faca Cezara febra dupa vaccin!
Dani3lla..felicitari lui Denis pt botez!Mda..se pare ca a mai fost un plangacios ca si Darius la botez...dupa ce s-a terminat botezul a adormit rupt in carucior...de la vin am zis si eu ca i se trage!Am vazut pozele...fff dragalas puiul mic si e tati tot!Super arata tortul si cred ca a fost si super delicios!Ti-ai deschis culoarea la par?
Marcela..noi te asteptam aici dupa ce scapi de musafiri!

S-a trezit piticul..fug la datorie!la toate

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Multumesc tuturor pt gandurile bune. Mara mananca formula dar ceva senzitiv, Gentlease se numeste si are numai 1/5 lactoza fata de laptele normal si proteinele descompuse. Faza e ca e f usor digerabil de acea imi faceam probleme ca nu mananca destul a nu e ca un lapte praf normal. oricum astept sa cresca ca ieri si azi noapte a facut iarasi urat. Acum doarme si sper sa avem o zi buna ca sunt singura cu amandoi pana deseara si nedormita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

oana, pup, si eu-s nedormita dar am inceput sa functionez ca un zombie asa. azi-noapte ne-am trezit la 3 si 2 ore. parca as fi tentata sa-i dau formula macar o data sa vad daca se simte vreu efect. uf, uf.

US

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

STRUNFITA,am incercat si cu o pompita de la Primii Pasi si nu foloseste la nimic.oricum
RELUSHA,eu pentru Robert folosesc apa plata fiarta si racita, sau mai gasesti apa speciala pentru sugari de la Humana(e vreo 6,5 lei 1,5l)

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009)http://picasaweb.google.com/iulia126/Bubu#09)

Mergi la inceput